poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUM ˇ KSIĘGARNIA "POEZJA"Niedziela, 01.10.2023
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT

KSIĘGARNIA "POEZJA"

LINKI

KONTAKT

Szukaj


Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
,, limeryki"
Co to jest poezja?
slam?
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Bank wysokooprocento...
Proza poetycka
49.Ogólnopolski Konk...
EKSPERYMENTY
Chimeryków c.d.
Ostatnio dodane Wiersze
in statu nascendi
stylisko
Kolaps
Smerfetka
Olśniewanie
Do tych, którzy...
wedle ostatniej woli
Moja wierzba za oknem
Być sobą
Skończyły się łzy
IV Studencki Konkurs Literacki "Aurory" - do 16.02.2014
Konkursy - ogłoszenia, informacjeIV edycja Konkursu Literackiego czasopisma "Aurora"

REGULAMIN

I Postanowienia ogólne

1. Celem konkursu jest wybranie utworów, które zostaną przeznaczone do publikacji w czasopiśmie społeczno-kulturalnym studentów UAM "Aurora".

2. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: Konkursu poetyckiego oraz Konkursu na najlepsze opowiadanie.

3. Organizatorem Konkursu jest Koło Naukowe Kultury Współczesnej UAM "Aurora".

4. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 16 lutego 2014 r. (decyduje data wysłania maila).

5. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.aurora.amu.edu.pl.

6. Nagrodą główną jest wydrukowanie zwycięskich utworów w czasopiśmie społeczno-kulturalnym studentów UAM "Aurora" (przewidywany nakład 1500 egzemplarzy) oraz na stronie internetowej: www.aurora.amu.edu.pl. Dodatkowo, autorzy zwycięskich prac zostaną uhonorowani nagrodami książkowymi.

7. W przypadku nie odebrania przez zwycięzców nagród w terminie przewidzianym w dniu ogłoszenia wyników konkursu, zwycięzcom zostanie przekazana nagroda książkowa. Przekazanie nastąpi w uzgodniony mailowo sposób w terminie do 14 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu. Przekazanie lub odebranie nagród książkowych odbędzie się za okazaniem legitymacji studenckiej, ważnej w dniu nadesłania pracy. Powyższe postanowienie Regulaminu stosuje się odpowiednio do innych nagród, jeśli zostaną przewidziane przez Organizatora w toku konkursu.

8. Organizator zastrzega sobie prawo nie wyłaniania zwycięzcy oraz przyznania specjalnych wyróżnień wśród nadesłanych prac, nagradzanych publikacją w czasopiśmie społeczno-kulturalnym studentów UAM "Aurora".


II Uczestnictwo w Konkursie

1.W konkursie może brać udział każdy student, z wyjątkiem studentów należących do jury konkursu, redakcji czasopisma społeczno-kulturalnego studentów UAM "Aurora" oraz Koła Naukowego Kultury Współczesnej UAM "Aurora".

2. Formami literackimi prac konkursowych są: szort - krótki utwór narracyjny pisany prozą, o objętości do 5 000 (słownie: pięć tysięcy) znaków (nie licząc spacji) lub wiersz.

3. Nadesłany utwór musi być sporządzoną w języku polskim pracą własną, wcześniej nie nagradzaną i nie publikowaną. Przez rpublikacjęr1; należy rozumieć w szczególności wydanie pracy w formie pisemnej lub udostępnienie jej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej dla nieokreślonej liczby osób.

4.Nadesłanie pracy konkursowej przez uczestnika konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, iż praca konkursowa spełnia wymogi wymienione w pkt. 3 powyżej.

5. Objętość nadesłanego szorta nie powinna przekroczyć 5 000 (słownie: pięć tysięcy) znaków, nie licząc spacji. Przekroczenie wskazanej ilości znaków o ponad 10% (słownie: dziesięć procent) powoduje dyskwalifikację tekstu bez jego merytorycznego oceniania.

6. Jedna osoba może wysłać maksymalnie trzy wiersze i jednego szorta.

7. Format w jakim należy przysyłać pracę konkursową to dokument programu Microsoft Word. Przesłanie pracy w innym formacie może być podstawą dyskwalifikacji pracy bez jej merytorycznej oceny.

8. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest:

a) nadesłanie pracy zapisanej w programie Microsoft Word, po oznaczeniu nazwy pliku wyrazem, który będzie służyć identyfikacji tekstu oraz autora, zwanym dalej "godłem" (np. WODA),

b) nadesłanie osobnego pliku w programie Microsoft Word, który zawierać będzie dane autora: imię, nazwisko, nazwę uczelni, numer indeksu oraz adres e-mail uczestnika konkursu, po oznaczeniu pliku tym samym godłem co nadesłana praca z dopiskiem "dane" (np. WODA dane); podanie danych umożliwiających późniejszy kontakt z uczestnikiem, takich jak numer telefonu oraz adres, a także wydziału uczelni, kierunku i roku studiów nie jest wymagane.

9. W przypadku nadesłania przez uczestnika konkursu więcej niż jednej pracy, kolejne nadesłane prace należy oznaczyć tym samym godłem co pierwszą z nadesłanych prac, z tym że prace należy ponumerować (np. WODA1, WODA2, WODA3).

10.Prace konkursowe należy wysyłać pod adres e-mail: uamaurora@gmail.com.

11. Niespełnienie wymogów formalnych, określonych w punktach poprzednich, w tym nadesłanie pracy konkursowej lub pliku z danymi autora w formacie innym niż Microsoft Word, powoduje dyskwalifikację nadesłanego tekstu bez oceny merytorycznej. O dopuszczeniu utworu do oceny merytorycznej decyduje koordynator konkursu. Od decyzji koordynatora konkursu odwołanie nie przysługuje. O dyskwalifikacji pracy ze względów formalnych uczestnik zostanie niezwłocznie poinformowany wraz z podaniem podstawy z Regulaminu.

12. Nadesłanie pracy konkursowej oraz pliku z danymi jest równoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r., nr 133, poz. 883 z późn. zm.) oraz na publikację imienia, nazwiska i nazwy uczelni w przypadku nagrodzenia lub wyróżnienia uczestnika konkursu.

13. Dane osobowe będą wykorzystane tylko do celów związanych z konkursem i nie będą udostępniane innym osobom lub organizacjom.


III Wyłanianie laureatów Konkursu

1. Do przydzielenia nagrody uprawnione jest jury w składzie pięcioosobowym.

2. Koordynator konkursu zbiera, koduje oraz przesyła prace do jury i czuwa nad sprawnym przebiegiem konkursu.

3. Oceniając prace, jury będzie brało pod uwagę czystość gramatyczną i ortograficzną utworu, wyjątkowość pomysłu, oryginalność w jego ukazaniu, ogólne wrażenie tekstu.

4. Każdy z jurorów ocenia nadesłane prace w skali 0-5.

5. Konkurs wygrywają szort oraz wiersz, które zdobędą największą sumę punktów przyznanych przez jurorów. W przypadku uzyskania równiej ilości punktów przez dwie lub więcej prac należących do tej samej kategorii konkursowej, o zwycięstwie decyduje iloczyn punktów przyznanych przez każdego z jurorów. W sytuacji ponownej równej ilości punktów, o zwycięstwie decyduje ocena przyznana przez przewodniczącego jury w kategorii, do której zakwalifikowane zostały utwory o równej liczbie punktów. W sytuacji równej liczby punktów przyznanej przez przewodniczącego, o zwycięstwie decyduje jury podczas narady.

6. Oceny przyznawane przez jury pozostaną tajne.


IV Postanowienia końcowe

1. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji nadsyłanych tekstów w czasopiśmie społeczno-kulturalnym studentów UAM "Aurora" oraz na stronie internetowej www.aurora.amu.edu.pl.
2. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonania redakcji utworów przed ich publikacją w czasopiśmie społeczno-kulturalnym studentów UAM "Aurora" oraz na stronie internetowej www.aurora.amu.edu.pl.
3. Organizator zastrzega sobie prawo do nieopublikowania zwycięskiego utworu lub wyróżnionych utworów w czasopiśmie społeczno-kulturalnym studentów UAM "Aurora" oraz na stronie internetowej www.aurora.amu.edu.pl w przypadkach uzasadnionych.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do drobnych modyfikacji w regulaminie konkursu, o czym zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić na stronie internetowej www.aurora.amu.edu.pl.
Dodane przez moderator4 dnia 18.01.2014 17:31 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1200 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Współpracują z nami

agencja zatrudnienia

REKLAMA GOOGLE

Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XIV Ogólnopolski Otw...
XI OKP im. Michała W...
VII Ogólnopolski Kon...
"Exodus '23" konkurs...
XXIII OKP im. Włodzi...
"Bytom w 100 słowach...
Informacja o blokadz...
VIII Ogólnopolski Ko...
III OKP w Stylu Norw...
XII OKP im. Ziemowit...
Użytkownicy
Gości Online: 3
Użytkownicy Online: JeanMarie

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 389
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Dorota Grabowska
Licznik odwiedzin
[licznik]

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

65767885 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005