poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | KONKURSY DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU | KWARTALNY KONKURS NA WIERSZ (2010-2012)
Strona 6 z 10 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Christos Kargas
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 295
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.07
Dodane dnia 10.02.2011 16:09
Na wstępie chciałem zacytować tekst, który napisałem trzy lata temu i z którego jeszcze nie zrezygnowałem:

"...czytałem dziesiątki podobnych [dyskusji], brałem udział w paru. Ogólnie rzecz biorąc to za każdym razem dochodzi do pitolenia bez sensu z każdej ze stron.
Każda gra ma swoje zasady. Kto decyduje się na udział nie znając zasad ma problem, który jest tylko jego własny. Zgłoszenie sprzeciwu po tym jak się już zgodziło na zasady gry jest raczej dziecinne. Dalsza dyskusja będzie niezawodnie bezowocna, zatem pozbawiona sensu..."

Tak właśnie! Pan Lisowski nie zmienił się przecież po wydaniu werdyktu, taki sam był i przedtem (pozwolę sobie nie dookreślić). Jeżeli część z nas zgodził się na to, że to właśnie Pan Lisowski będzie oceniał jego wiersz, a nie sprawdziwszy osoby zaryzykował, no cóż, mamy to, na co zasłużyliśmy :)

Kuba Sajkowski -

Napisałeś, co prawda, że kończysz udział w tej dyskusji, ale ponieważ dopiero teraz przeczytałem Twoje posty to muszę się do Ciebie mimo wszystko zwrócić ponieważ chciałbym zwrócić Tobie uwagę na pewne sprawy:

1. W tym wątku wypowiadają się negatywnie o charakterze jurora takie osoby jak, Dorota Bachmann, Lulabajka, ALUTKA (chociaż w dość zawoalowany sposób), Łukasz Jasiński, które to osoby z tego co wiem wcale nie brały udziału w konkursie. Również i Ty nie jesteś tą wypowiedzą zachwycony. Na jakiej postawie zatem twierdzisz, że te osoby:

cyt. z K.S. "...nikt z wypowiadających się nie dopuszcza nawet myśli że rzeczywiście MÓGŁ wysłać na konkurs kiepski wiersz? żaden nawet nie spróbował na chłodno spojrzeć, czy jego wiersz nie ma takich czy innych wad?..."?

2. W konkursie brało udział 80 użytkowników PP, a 70 z nich ma powody do narzekań z powodu tak sformułowanego werdyktu, a tylko około 10 z nich napisało, co o tym myśli, a tylko 3-4 bierze czynny udział w dyskusji, w dodatku w większości wcale nie twierdzą, że napisały doskonałe, czy chociaż bardzo dobre wiersze. Skąd zatem Twój pomysł i refleksja, że:
cyt. z K.S. "...a tu się okazuje że nikt się "nie poczuwa". chciałoby się zadać pytanie, kto w ogóle na tym portalu poczuwa się że mógłby napisać kiepski wiersz?"?

PS - Ja np. mógłbym się poczuć, że wysłałem na konkurs kiepski, aczkolwiek któryś z wyróżnionych (jak i wielu innych, ale mniejsza :)) być może oburzyłby się na ten pomysł i na taką moją deklarację ;)))




All power corrupts, but we need the electricity.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
konto usunięte 35
Użytkownik

Postów: 149
Data rejestracji: 15.07.09
Dodane dnia 10.02.2011 15:38
Panie KuboS. i Pani drogo powrotna! Wydaje mi się, że nie zrozumieliście, o czym jest i czego dotyczy ten wątek. Nikt, a przynajmniej większość, nie kwestionuje decyzji jurora. Odnosi się natomiast do sposobu, jakże prymitywnego, wyrażania opinii na temat wierszy innych autorów. Ja, jak wiadomo, również wpisałam swój tekst, po wczesniejszym, dość mocnym skrytykowaniu go przez Czytelników (o co nie mam żalu). Nie liczyłam na żadną nagrodę. Wpisałam go przede wszystkim z ciekawości. Mogę się zgodzić co do tego, że mój wiersz jest pełen patosu, że "historyczne" w nim"frazesy" ( aczkolwiek o historii nie było w nim mowy, ale niech będzie), że zawarłam w nim "łatwą rzewność". Ale obrażają mnie sformułowania typu: "pokraczne zapisy", "kiczowatość" i "autorzy nie potrafią sformułować prostej myśli po polsku". Tak się składa, ze ja też skończyłam polonistykę, tylko, że na UAM a nie na UJ i myśli po polsku formułować potrafię. A to jest właśnie przytyk do autorów, a nie do wierszy.
Właśnie tym bardziej ktoś taki, kto skończył polonistykę, powinien wiedzieć, jak się wyrażać i jak komentować.
Jak widać nie wystarczy skończyć studiów i mieć na swoim koncie nagrody za wiersze czy mnóstwo wydanych tomików. Trzeba jeszcze coś sobą reprezentować i znać zasady kulturalnego wyrażania spstrzeżeń.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 10.02.2011 15:03
Drogo Powrotna,
jesli chodzi o mnie, to powiem tak, napisalam co mialam napisac, jestem zmeczona tym co tu zaistnialo, prosze wybaczyc, ale nic osobistego nie mam wzgledem Ciebie (przepraszam, ze na TY), tak, piszesz sensownie, ale ja mam juz tego dosyc, zostalo popelnione wilkie faux pau i mysle, ze mam prawo do takiej a nie innej reakcji
:)
wszystkich polemizujacych pozdraiwam, ale ja juz nie bede zabierala glosu :)



We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 10.02.2011 14:57
P. Kubo, gafa, takie określenie, to jeden z punktów widzenia;
mogą być inne - próba upokorzenia...na przykład; a z narzędziem, jakim jest przewaga wynikająca z funkcji...jeszcze inaczej.
Więc powinniśmy wszyscy to wiedzieć, jeśli nie - czuć;
pozdrawiam i życzę wystarczająco dużej, osobistej przestrzeni, sobie - też.


bols
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
droga powrotna
Użytkownik

Postów: 22
Miejscowość: niebyt
Data rejestracji: 10.02.11
Dodane dnia 10.02.2011 14:54
Madoo - ależ ja się odniosłam tylko, do Pani zapewnień o tym, iż czyta Pani, wbrew insynuacjom jurora, więc jakim cudem piszę nie na temat? :)

kozienski8 - celowo - Pan to zauważył - nie wartościuję wybranych wierszy, nie zamierzam bowiem - jak wspomniałam - dyskutować z gustem jurora, gdybym ja była na jego miejscu, ten wiersz na pewno konkursu by nie wygrał , nie w tym jednak rzecz, a w reakcji niektórych z Państwa na werdykt, która jest dla mnie dziecinnym tupaniem nóżką.

Państwo naprawdę macie dziwny sposób prowadzenia rozmowy, który wygląda mniej więcej tak : "jak myślisz i mówisz co innego niż ja i się ze mną nie zgadzasz - to z tobą nie gadam, bo nie ma sensu" :)
Edytowane przez droga powrotna dnia 10.02.2011 15:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 10.02.2011 14:49
Madoo - ale ja wierzę, ani nie krytykuję wszystkich użytkowników równo, ani nie pochwalam werdyktu i jego formy:) pozdr.
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 10.02.2011 14:43
Kubo, uwierz mi, mam ogromny dystans do swojej pisaniny, to, ze duzo czytam wcale nie znaczy ze dobrze pisze?! wszelka krytyke traktuje jak zbawinie, aczkolweik nie trawie chamstwa (tu ciage mowa o jurorze ;). MS


We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Edytowane przez Madoo dnia 10.02.2011 14:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 10.02.2011 14:34
Droga powrotna, to nie ze mną, to z Panią nie da się rozmawiać, ja gadam o konkretach, wierszach ocenianych i słowie powiedzianym jako podsumowanie tego konkursu, sprawdziła Pani inne konkursy? brałem i ja w nich udział, nie wygrywałem, ale byłem w szeregu tych co gratulowali nagrodzonym, teraz proszę sobie dopowiedzieć resztę,


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 10.02.2011 14:32
p. Beato - zgodnie z teorią kultury zgadzam się, juror palnął gafę, ale to, że palnął, nie wyklucza, że wielu osobom brakuje w tym wątku dystansu

Madoo - trudno mi oceniać czyjeś emocje, ale myślę że wypowiedź "drogipowrotnej" jest sensowna:)

Podobnież zakończę, nie widzę większych szans na zrozumienie:)
pozdrawiam
Edytowane przez Kuba Sajkowski dnia 10.02.2011 14:36
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 10.02.2011 14:29
Drogo portowa

alez ja tu nic nie pisze o na temat mojej tworczosci, nic a nic,(o dziwo mam zdrowy dystans do swojego pisania)

i jak do tej pory nie napisalam ani jednego slowa na ten temat?
ja jestem zbulwersowana tonem pouczania!!

P.S.
prosze uwaznie poczytac moje posty. akutat "ja" osoba nic nie znaczaca w poezji, nie pisze o moim wierszu, ktory bral udzial w konkursie, ale zupelnie, zupelnie o czym innym.

dziekuje i na tym zakoncze, bo to do niczego nie prowadzi ;)


We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Edytowane przez Madoo dnia 10.02.2011 14:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
droga powrotna
Użytkownik

Postów: 22
Miejscowość: niebyt
Data rejestracji: 10.02.11
Dodane dnia 10.02.2011 14:19
Madoo - ale jeśli Pani czyta, to znaczy, że juror palnął gafę, napisał bzdurę, więc TYM BARDZIEJ nie należy się tym przejmować prawda?
Liczy się tylko to, co Pani z tej lektury dla siebie ma, dla siebie i dla swojej twórczości, a nikt nie jest idealny i każdy winien się dokształcać.
Po raz kolejny proponuję się zdystansować zarówno do własnej twórczości, jak również do rozmaitych opinii na jej temat.
dziwi mnie, ze dorosłe osoby rozdmuchują do niebotycznych rozmiarów fakt, że ktoś napisał coś, co im się nie spodobało
czy Państwo między sobą tylko i wyłącznie chwalicie siebie nawzajem? nie macie do siebie na wzajem żadnych uwag? jakoś trudno mi w to uwierzyć :)

kozienski8 - to, ze inni robią inaczej, nie oznacza, że ja jestem zobowiązana robić dokładnie to samo prawda? nie widzę potrzeby umieszczania tu swojej twórczości - tyle w tym temacie.
czekałam na zarzut, ze zalogowałam się by bronić jurora :) widzi Pan, w swoim zacietrzewieniu nie dostrzegł Pan, że nie bronię jurora jako osoby, ale prawa do mówienia tego, co się myśli, a niektórzy z Państwa - odnoszę wrażenie - chcieliby tutaj zaprowadzić coś w rodzaju systemu totalitarnego, jednomyślność całkowita, a jak ktoś śmie uważać inaczej to wylot /ostracyzm / wyssane z palca podejrzenia.
Jeśli nie są Państwo przygotowani na krytykę, to może niech Państwo nie biorą udziału w konkursach, w których oceniają osoby nie związane z użytkownikami portalu poezja polska żadnymi osobistymi sympatiami ?

______________________________
Dwa posty z rzędu zostały połączone w jeden. Przypominamy, że na Forum istnieje możliwość edycji posta.

moderator2

Edytowane przez moderator2 dnia 10.02.2011 15:07
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 10.02.2011 14:19
Nie miałem zamiaru nigdy nikogo ignorować, tym bardziej lekceważyć, nawet nie jeden anonimowy autor się o tym przekonał, nie wszyscy muszą znać bronka z Obidzy, ale zna bardzo wielu, nie jestem siłaczem ponad innych ale i nie miałem nigdy zamiaru atakować tych najsłabszych, było i tutaj kilka moich małych wojenek ale tylko z mocniejszymi, Moderacją, Jurorami, przyznam, że zastanawia mnie Pani wejście na PP akurat od razu na forum i w dodatku do wątku który mało Panią dotyczy, przeważnie wszyscy zaczynają od wklejenia jakiegoś wiersza, wtenczas dopiero rozglądają się co dalej, nie musi to być kanonem, ale jakos czuję, ze Panie jest tylko dla tego właśnie konkursu i czuję też iż nawet wiersza nie poczytam, ot taki tylko zament i obrona Jurora który pokrzywdził wielu ale Panią to grzeje ani ziębi, czy nie może On sam się pofatygować w swojej wielkości i jeszcze raz uciszyć to całe grafomaństwo


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
bols
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 335
Miejscowość: wrocław
Data rejestracji: 26.10.08
Dodane dnia 10.02.2011 14:11
Panie Kubo,, proszę przeczytać uważnie moje komentarze w tym wątku;
są krótkie i zaprzeczają temu , co Pan zarzuca wszystkim...

Panie Kubo, , ja radziłabym Jurorowi przeczytać kilka współczesnych książek z dziedziny teorii kultury,

co czynię teraz, w imię wartości indywidualnych, a tym samym - społecznych.

______________________________
Dwa posty z rzędu zostały połączone w jeden. Przypominamy, że na Forum istnieje możliwość edycji posta.

moderator2



bols
Edytowane przez moderator2 dnia 10.02.2011 15:08
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
droga powrotna
Użytkownik

Postów: 22
Miejscowość: niebyt
Data rejestracji: 10.02.11
Dodane dnia 10.02.2011 14:03
kozienski8 - dla mnie także Pan jest anonimowy, ponieważ nie wszyscy MUSZĄ znać Bronka z Obidzy, ja nie znam :)
a ja jestem w tej chwili anonimową osobą i mam do tego prawo, a Pan jeśli chce, by Jego prawa były szanowane, powinien Pan uszanować także prawa innych min to do anonimowości.
Pan cały czas grzmi na jurora, a sam Pan deprecjonuje osobę tylko dlatego, ze nie zachowuje się tak jak Pan czytaj: posiada nick, a nie nazwisko.
Edytowane przez droga powrotna dnia 10.02.2011 14:08
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 10.02.2011 14:02
Mnie można łatwo sprawdzić, O ILE SIĘ CHCE I CZYTA nawet z kim rozmawiam, Wujek Google, dopowiem, ja od początku nie byłem anonimowy, jakoś nie korzystałem z tego przywileju internetu,


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 10.02.2011 14:01
p. Beato - przejęzyczenie jurora z "zestawami" oraz niesłuszna generalizacja nie zmienia faktu, że generalnie ludzie nie są nieomylni, powinni się dokształcać, czytać, pracować nad sobą, etc, a tu się okazuje że nikt się "nie poczuwa". chciałoby się zadać pytanie, kto w ogóle na tym portalu poczuwa się że mógłby napisać kiepski wiersz? ja np. się poczuwam mógłbym oczywiście zastosować strategię kozieńskiego8 i zasłonić się jakimiś tam mniejszymi czy większymi sukcesami(też mam tomik, publikacje, konkursy, etc), ale to naprawdę nie zmienia faktu, że trzeba czytać, poprawiać się, robić postępy, etc.
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 10.02.2011 14:00
tak samo jak Bols, jako emigrantka, nie tylko czytam poezje naszych polskich poetow (bo ciagle musze nadrabiac najnowsze wydania aby wiedziec co sie dzieje w polsce, jakie sa trendy i kto na topie i czemu?) ale i autorow z innych krajow, (mozliwosc czytania orginalow bez tlumacznia), a tu mi "ktos" pisze takie bzdety, ba, poniza pouczjac, tylko jakim prawem?


We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 10.02.2011 13:58
Na koniec dodam: najciężej jest rozmawiać właśnie z anonimusami, im można wiele, ślady moich słów zostaną na długo, wujek Google zachowa je dla potomnych, mam nadzieję, ze za miesiąc, dwa porozmawiamy jak równi, spadam


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
droga powrotna
Użytkownik

Postów: 22
Miejscowość: niebyt
Data rejestracji: 10.02.11
Dodane dnia 10.02.2011 13:56
widzi Pan, takie jest prawo internetu, ze można posiadać nick i z niego korzystać, zauważyłam, ze większość osób na tym portalu także to czyni :)
płeć można spokojnie wywnioskować z moich komentarzy - pod warunkiem, że się je przeczyta. jeżeli w internecie rozmawia Pan tylko z tymi, których zna, to rzeczywiście ze mną Pan nie powinien :)
A właściwie co by zmieniło to, ze dowiedziałby się Pan czym się zajmuję i jak piszę? Pan rozmawia tylko z tymi, których twórczość Pan ceni? To już byłaby dyskryminacja, przeciw której Pan tak grzmi.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: WYNIKI KONKURSU - PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2010
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 10.02.2011 13:50
PANI? PAN? jak ja mam się odnosić do kogoś o którym tylko wiem,że jest drogą powrotną, poza tym ZERO, nic nie wiem o osobie, ale wiem za to o innych, kim są jak piszą o czym możemy pogadać?


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 6 z 10 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66814771 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005