 |
Nawigacja |
 |
 |
Wątki na Forum |
 |
 |
Ostatnio dodane Wiersze |
 |
|
 |
Wiersz - tytuł: To jest tylko widowisko |
 |
 |
Komentarze |
 |
 |
dnia 15.01.2016 18:54
Cokolwiek by napisano w komentarzach pan Gajowniczek na to nie odpowiada, przypuszczam, że nawet nie czyta. Po co zatem zamieszcza swoje teksty na tym portalu? Marketingowy zabieg i show. |
dnia 15.01.2016 19:20
Ano widowisko na dodatek niewesołe... Jak mam być szczera wolę weselsze tematy w wierszach, mimo, że sama też bywa, że podejmuję smutne tematy. Pozdrawiam Autora:) |
dnia 15.01.2016 19:25
Pan Marek Gajowniczek regularnie co siedem dni umieszcza swoje polityczne dywagacje, wkleja i spada. Ma po prostu wszystkich gdzieś. Nie komentuje innych, sam odpowiada bardzo rzadko, a jeżeli już to wkleja o podobnym tonie wiersz w komentarzu i też spada. Ciekawa logika. Ktoś powie: wolno mu tak, owszem, tylko jaki z tego sens.
Wniosek jest prosty: Pan Marek Gajowniczek jest wniebowzięty po swojej publikacji, czy czytelnicy też? Nie wiem. Ja na pewno nie.
...Nie wierzę politykom
Ha ha ha ciągle jeszcze mamy parę metrów do dna
Ha ha ha ciągle spadamy to jeszcze nie jest to
We własnym domu trudno być prorokiem
Ale mówię to co widzę ze swych okien
I nie chcę was straszyć zobaczycie sami
Że najciekawsze dopiero przed nami
Nie wierzę politykom...
|
dnia 15.01.2016 19:31
Oczywiście zespół Tilt i Tomasz Lipiński, jakby Pan Marek Gajowniczek nie wiedział :) Może się przyda w następnej publikacji. |
dnia 15.01.2016 20:12
chyba w finale powinno być
kto za tym stoi ? |
dnia 15.01.2016 20:17
Życie to nie widowisko
test który zaliczyć trzeba
w życiu możesz zrobić wszystko
pamiętaj że patrzą z nieba!!!
Pozdrawiam.😊 serdecznie.😊. |
dnia 16.01.2016 08:33
Kolejny, na pewno polemiczny, jednak wyrazisty tekst poetycki dojrzałego mieszkańca polskojęzycznego - obserwatora, który korzysta z prawa do wolnej wypowiedzi - także o polityce i propagandzie - w miejscu przez Niego z jakiegoś powodu wybranym.
I zrozumiałym jest też stawianie przeróżnych pytań przez Niego i nas czytelników. A jaka jest wartość poetycka powyższego ?, stawiam to pytanie.
I może nie skończy się wszstko tak, jak np. mógłby wyglądać ostatni wers powyższego wiersza:" na razie za to nikt nie siedzi". |
dnia 16.01.2016 09:45
Nie będę chyba sam jeśli powiem, że mnie podoba się pisanie Pana Marka. Mówi co myśli, a mówi prawdę. Co do ostatniego wersu to ja bym nie był do końca pewien czy za tym ktoś stoi, czy siedzi. Wystarczy że my siadamy a nie długo będziemy leżeć.....
Proszę tak dalej Panie Marku i tak Pan wszystkich nie uszczęśliwi.
Pozdrawiam serdecznie. |
dnia 16.01.2016 09:49
kurtad41 - jako wytrawny komentator PP - powiedz, jaka jest wartość poetycka powyższego? Pozdr |
dnia 16.01.2016 12:47
W moim odczuciu w kategorii tekstów satyryczno-politycznych to nie jest zły wiersz. Gorsze drukowano w "Karuzeli" i "Szpilkach" gdy te jeszcze istniały. Nie są to wyżyny liryki, ale w satyrze politycznej nie o to przecież chodzi. Odnoszę wrażenie, że autora atakuje się tutaj odruchowo, bardziej z racji jego otwarcie prezentowanych poglądów politycznych niż z przyczyn stricte merytorycznych. Poza tym uważam, że tak jak każdy ma prawo tutaj skrytykować czyjeś wiersze, tak autor ma prawo suwerennie zdecydować czy wejść w polemikę z krytykami, czy też nie. Ponieważ przy ocenie tekstów aktualnych politycznie nieuchronnie pojawiają się - bywa, że gwałtowne - emocje wynikłe z różnic w subiektywnym oglądzie bieżącej sytuacji w kraju czy na świecie - zdaje się, że rozumiem dlaczego autor woli sobie i innym oszczędzić czasu oraz nadmiaru złych emocji. Czytam wiersze p. Marka chętnie. Lubię polityczną satyrę. A teraz nie ma w kioskach pism o tym profilu. Istna pustynia. Samo oglądanie kabaretów, czy przeglądanie memów w necie (choć lubię je) jakoś mi nie wystarcza. Optuję więc za ciut większą tolerancją wobec tej twórczości. Jeśli komuś nie odpowiada polityczny przekaz tych tekstów, niech napisze swoje satyryczne i odda w nich ostro swój odmienny punkt widzenia na pewne sprawy, trendy, perspektywy. Na pewno wtedy zrobi się tutaj ciekawiej.
Pozdrowienia dla wszystkich załączam. |
dnia 16.01.2016 15:44
Po prowokacji Ooo odpowiem mini esejem nieprofesjonalisty, bez odsyłania Ooo do mnóstwa druków na ten temat, które czytałem lub śliznąłem się po nich. Będą to zatem moje przemyślenia bez cenzusu naukowego- lingwisty.
Będzie dla mnie prościej napisać, co nie jest poezją. Nie jest nią :
#sabotaż prawideł języka pisanego (od Reya w Polsce) pozbawiając go znaków pozaliterowych,
# napisanie takiego tekstu, jako sabotażu prozą, a następnie, "na widzimisię"pocięcie go ENTEREM na wersy,
#założenie, że czytelnik godny autora "mieć w ręce", natychmiast pojmie myśl tegoż, albo jest durniem i z jego opinią nie ma co się liczyć.
# "na mieście (broń boże na wsi), a nie w swej "duszy" szukanie tematu dla swego "produktu", np. danie piątaka będącemu "na ciągu"i oglądanie się za nim, by sprawdzić, czy bardzo się cieszy np. podskakując. A następnie, już przy komputerze, kliknięcie tekstu prozą i samonazwanie tego produktu poezją.
#w swej pisaninie i pisaninie innych zachwycanie się pojedynczymi, lub zlepkiem słów "dziwnych"- często nowotworach. "I to by było na tyle"
A czym poezja jest / była ?
# tym, że Autor swe utwory (do niedawna z rymem i rytmem)poświęca opisowi stanu duszy w proteście przeciw Światu, systemowi, zniewoleniu itp. i idzie / szedł za to na Syberię,
(napisać kto np. ?)
#tym, że z talentem i bez sztucznego patosu autor ujawnia stan swojej duszy szukając rozładowania swych emocji, wywołanych na ogół lokalnie lub okazjonalne chwilą ; dotyczy to szczególnie tzw. szczęścia.
# - ok. 5% pisaniny, którą sam autor uznaje, jako poezję,
# ok 30% tego, co zaprzyjaźnieni krytycy uznali za wkład w kulturę ogólną,
# widocznym "gołym okiem" efektem pracy intelektualnej i talentu, choćby przez układanie wyrazów znanych ze znanym sensem i z ubarwieniem rymem i rytmem.
# łatwością zapamiętywania np.przez recytatorów.
To już na prawdę koniec.
Szanowna moderacjo, może to zostać na witrynie komentarzy ? |
dnia 16.01.2016 16:27
wiec ja ju nie powiem nic:))))) |
dnia 16.01.2016 17:32
kurtad41 - nie było prowokacji, jedynie zadałem proste pytanie: jaka jest - Twoim zdaniem - wartość poetycka tekstu Marka Gajowniczka.
Wnioskuję, że To jest tylko widowisko spełnia Twoje wytyczne do pojęcia poezji w ogóle. Jednocześnie ocena twórczości np. A. Bursy, R. Wojaczka czy S. Grochowiaka stoi pod znakiem zapytania? Jeśli ustawiasz miarę i czynisz wyjątki, to po co taka miara? Pozdr |
|
 |
 |
 |
 |
 |
Dodaj komentarz |
 |
 |
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
|
 |
 |
 |
 |
|
 |
Pajacyk |
 |
 |
Logowanie |
 |
 |
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Zapomniane hasło? Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
|
 |
 |
 |
 |
 |
Aktualności |
 |
 |
Użytkownicy |
 |
 |
Gości Online: 31
Brak Użytkowników Online
Zarejestrowanych Użytkowników: 6 439
Nieaktywowani Użytkownicy: 129
Najnowszy Użytkownik: chimi
|
 |
 |
 |
 |
|