  | 
Nawigacja | 
  | 
 
 
  | 
Wątki na Forum | 
  | 
 
 
  | 
Ostatnio dodane Wiersze | 
  | 
 
 
 | 
  | 
Wiersz - tytuł: Zimowy | 
  | 
 
 
  | 
 Mam pękniętą twarz, a może to szkło 
prosi o Mr Muscle? Wlokłem długopis 
po śniegu, wleczono mnie końmi. 
Utopił się w piwnym martwy piksel. 
 
Skrobałem szybę, aż szczęka zaczęła 
dzwonić na swoją mszę, nogi deptały 
wężowisko. Powtarzałem zaklęcie: 
Zniknij, ukaż się nowy, wyspany. 
 
Obłoczek pary sterczy mi z ust. Biegłem 
po schodach, szukałem przenośni.  
A teraz pękam, dotykam policzka 
z porcelany, lodu na rzece, snu, w który 
 
zapadam. 
 
 
 
 | 
  | 
 
  | 
  | 
  | 
 
 
  | 
Komentarze | 
  | 
 
 
  | 
dnia 11.01.2009 13:27 
Zimowy wiersz, a jednak na przekór, tyle w nim ciepła. Cudowne przenośnie, język już Kleszczowy , po lekturze- Ę- nia mam wątpliwości, że  ...frazy pisane we własnym, indywidualnym języku, który poznał cierpkość a teraz docenia słodycz... 
Piękny wiersz. 
pozdrawiam. | 
 
dnia 11.01.2009 13:50 
Same bardzo pozytywne wrażenia. Skrzą pięknie w zimowym słońcu te świetnie, z mistrzowskim wyczuciem użyte, rekwizyty. Jak to słusznie zauważył p. Jerzy natchnąłeś ludzkim ciepłem ich styczniową lodowatość.  
 
Pozdrawiam. | 
 
dnia 11.01.2009 14:35 
Ładnie ujęte, tylko strach pomyśleć co będzie, jak (- 35) "dowali"? 
 
Pozdrawiam. | 
 
dnia 11.01.2009 14:36 
Troszku przegadany, bo ja wiem, o pierwszą zwrotkę? Natomiast miłe, bardzo miłe, że słowa sennie przechodzą z jednego świata w drugi i nic nie jest trwałe, nawet przy ostatniej kropce. | 
 
dnia 11.01.2009 15:48 
uroczo, zimowo 
 
pozdrawiam | 
 
dnia 11.01.2009 18:18 
Mruż też potrafi zainspirować, a raczej poeta zostać zainspirowany, byleby z opanowanym warsztatem. Dobry wiersz. | 
 
dnia 11.01.2009 19:04 
Dynamicznie i sennie, ciekawy melanż. | 
 
dnia 11.01.2009 19:24 
ciekawy , podoba mi się! | 
 
dnia 11.01.2009 20:20 
Szczególnie końcówka i drugie zdanie. 
Pozdrawiam | 
 
dnia 11.01.2009 20:52 
Szczękam zębami, skostniałymi palcami nie mogę doszukać się wspaniałości tego wiersza. Wybaczcie, ale ze mną już tak jest. | 
 
dnia 11.01.2009 22:03 
Krzychu Ci wytknę kryptoreklamę ;) 
podoba się | 
 
dnia 11.01.2009 22:17 
jak zwykle ciekawe, chciałoby sie dłużej,więcej... | 
 
dnia 12.01.2009 00:42 
Wreszcie można poczytać i się po zastanawiać, ;o)  
intryguje, grzeje i mrozi. Serdecznie pozdrawiam! | 
 
dnia 12.01.2009 15:15 
Skomplikowane ale fachowo napisane, mimo to wole utwory z jakims "rozwiazaniem". | 
 
dnia 15.01.2009 15:42 
Mr Muscle w pierwszej strofie może nadprogramowo rozśmieszać, i nie chodzi mi tu o jego związek z jakimkolwiek poczuciem humoru;) sam pomysł na wykorzystanie płatków w takim kontekście - jak najbardziej świeży i trafiony; tylko wprowadziłbym je inaczej, w mniej komiczny sposób. 
 
Utopił się w piwnym martwy piksel - "w piwnym"? o co konkretnie miało chodzić? 
 
Obłoczek pary sterczy mi z ust - "sterczy" tutaj niezręczne, zbyt "sztywne" również jak na mróz;) i jak w przypadku początkowych "płatków" może nadporgramowo rozśmieszać => poszukałbym więc tutaj innego słowa. 
 
ogólnie: za haikerem - pierwszej strofki mogłoby tutaj nie być - to co najwyżej żonglerka skojarzeniami, bez znaczenia w konfrontacji z drugą i trzecią strofką. swoją drogą - zawarłeś tutaj to, czego często brakuje mi w Twoich nowszych tekstach, czyli poddałeś w wątpliwość całą tą grzeczną afirmację grzecznego Peela. i to jest w moim odczuciu tutaj cenne i warte zatrzymania się. język i warsztat - jak najbardziej (choć co do tego drugiego mam tutaj pewne wątpliwości, o czym wcześniej). ale to dopiero początek zabawy; albo częściej - niekoniecznie zabawy;) 
 
pozdrawiam. 
 
PS: arekogarek - w jakim sensie "dłużej i więcej"? | 
 
dnia 15.01.2009 19:55 
Hej Wierszofilu - jakich płatków? jakich płatków? Wpisz sobie w google Mr Muscle. 
 
piwnym -> porównaj z wierszem "Dom" z antologii lub tu na P-P.  
 
Pozdrowienia. Do zobaczenia w łodzi na moim wieczorku - niedziela godzina 16 | 
 
dnia 17.01.2009 10:22 
no tak, "Mr Muscle" zbyt pochopnie skojarzyłem z płatkami śniadaniowymi, w moim odczuciu dla dobra tekstu (choć na bardzo naciąganej podstawie "intuicyjno-skojarzeniowej";)). skoro jednak chodzi tu tylko o płyn, pierwsza strofka tym bardziej jest tutaj niepotrzebna. 
 
co do piwnego - w teksćie pt. "Dom" wiadomo, że chodzi o oczy, tutaj jest to podane nieprecyzyjnie, w naciągany sposób niedopowiedziane. 
 
pozdrawiam i do zobaczenia. | 
 
dnia 24.01.2009 11:37 
No panie Krzyśku - to jest Poezja, którą czyta się z przyjemnością. 
Pozdrawiam. | 
 
dnia 26.01.2009 19:11 
Świetny wiersz:)) Co by tu więcej się rozwodzić... Czasami zabiera mi Pan mowę, jeszcze oczarowana Pana twórczością:)) Od kiedy Pana zaczęłam czytać uważam, iż jest Pan jednym z najlepszych poetów przynajmniej w Polsce...:)) Każdy wiersz zasługuje na wielkie pochwały, oklaski, uznanie...:)) 
Pozdrawiam. | 
 
 
 | 
  | 
 
  | 
  | 
  | 
 
 
  | 
Dodaj komentarz | 
  | 
 
 
  | 
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 | 
  | 
 
  | 
  | 
  | 
 
 
 | 
  | 
Pajacyk | 
  | 
 
 
  | 
Logowanie | 
  | 
 
 
  | 
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować. 
Zapomniane hasło? Wyślemy nowe, kliknij  TUTAJ.
  
 | 
  | 
 
  | 
  | 
  | 
 
 
  | 
Aktualności | 
  | 
 
 
  | 
Użytkownicy | 
  | 
 
 
  | 
  Gości Online: 20 
Brak Użytkowników Online 
   Zarejestrowanych Użytkowników: 6 439 
  Nieaktywowani Użytkownicy: 0 
  Najnowszy Użytkownik: chimi
 | 
  | 
 
  | 
  | 
  | 
 
 
 |