Festiwal Pora Prozy trwa!
Zapraszamy, wstęp na wszystkie spotkania wolny!
Książki gości festiwalowych 15% taniej!
18.10 (czwartek), godz. 18:00
Prognozy Prozy
Udział biorą: Anna Kozak, Adam Pluszka, Piotr Śliwiński
Prowadzenie: Przemysław Czapliński
Księgarnia Bookarest, Stary Browar, ul. Półwiejska 42
A oto debiutanci. Stawiają pierwsze kroki w świecie prozy. "Klara i Anioł" Anny Kozak, "Flauta" Adama Pluszki i "Dziki kąt" Piotra Śliwińskiego, to nowe książki nowych twórców.
19.10 (piątek), godz. 18:00
Spotkanie z Bartoszem Żurawieckim
Prowadzenie: Edward Pasewicz
Księgarnia Bookarest, Stary Browar, ul. Półwiejska 42
Piątkowym gość festiwalowy jest z zawodu krytykiem filmowym, z zamiłowania, jak mówi: domatorem nihilistą. Publikował m.in. w: "Filmie", "Przekroju", "Tygodniku Powszechnym", "Dialogu", "Aktiviście" i "Ha!arcie". Jest współautorem książek "Homofobia po polsku" i "Autorzy polskiego kina". W 2005 zadebiutował w wydawnictwie Sic! jako prozaik powieścią "Trzech panów w łóżku, nie licząc kota". Promować będzie swoją najnowszą książkę "Ja, czyli 66 moich miłości".
20.10 (sobota), godz. 18:00
Spotkanie z Michałem Witkowskim
Prowadzenie: Przemysław Czapliński
Księgarnia Bookarest, Stary Browar, ul. Półwiejska 42
Michał Witkowski kojarzony jest przede wszystkim z książką "Lubiewo", która echem odbiła się w polskiej literaturze. Opublikował dwa tomy opowiadań: "Copyright" (Kraków 2001) i "Fototapeta" (Warszawa 2006), współautor antologii "Tekstylia. O rocznikach siedemdziesiątych" (Kraków 2002), autor bestsellerowej powieści Lubiewo (Kraków 2005).
Jego najnowsza powieść opisuje groteskową historię kariery i upadku właściciela lombardu staje się pretekstem do opowieści o przełomie lat 80. i 90. w Polsce, o przemianach ustroju i ludzkiej mentalności.
24.10 (środa), godz. 18:00
Spotkanie z Romą Ligocką
Prowadzenie: Stefan Drajewski
Księgarnia Bookarest, Stary Browar, ul. Półwiejska 42
Autorka zaprezentuje swój nowy zbiór felietonów. Miniaturowe felietony dotyczące ważnych rzeczy -Roma Ligocka jako niespieszny przechodzień zapisuje codzienność, przygląda się ludziom i sytuacjom. To jedna z tych książek-czarodziejskich kuferków ze skarbami, do których zawsze warto zaglądnąć. Czy musisz podjąć ważną życiową decyzję, lub też właśnie przeżywasz rozstanie z kimś bliskim, czy po prostu czujesz się zwyczajnie smutna i samotna, Roma Ligocka wskaże drugie dno każdej z sytuacji i pokaże zaskakujące aspekty rzeczywistości. Miniatury napisane z właściwą Autorce wnikliwością podbiją serca czytelników, zmuszą do zastanowienia się nad własnym życiem. Tom felietonów bardziej nastrojowy i dotykający znacznie poważniejszych problemów niż poprzedni zbiór "Znajoma z lustra".