poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
MUTZ
Użytkownik

Postów: 181
Miejscowość: Berlin
Data rejestracji: 21.10.16
Dodane dnia 12.01.2017 16:43
Ja też nie rozumiem publicznie danego zapewnienia GRONU zaniepokojonych użytkowników moja wczorajszą nadaktywnością - nikt nikomu nie zabiera tu miejsca parkingowego... Ci którzy piszą dużo i na różne tematy to niekoniecznie "autorzy opanowani manią pisania" Trolle... Celowo wyrzuciłem do aktualnej ramki Forum archiwalne wątki, by unaocznić Wszystkim, że zasada kasowania - usuwania z przestrzeni publicznej, jak ujął to Moderator 4, wątków, które nie cieszą się popularnością, NIE JEST obowiązującą zasadą, nie mówiąc już o "kaskowaniu" wątków o ktòrych użytkownicy wyrażają się negatywnie...


CHaOS bRINGs ORder - kejez-bryngz-ode - chAos - TWorzY - PoRZĄDek... Dla porządku dodam: TRANSGRESJA jest częścią chaotycznego porządku - Hiperświadomość autora jest zapowiedzią i gwarancją katastrofy dzieła... Nadświadomość czytelnika-komentatora jest tylko dopełniem tej katastrofy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 12.01.2017 13:54
Panie mastermood. Z formalno-prawnego punktu widzenia być może ma Pan rację. Nie mam jednak wyrzutów sumienia z powodu przyjętej linii postępowania. Żaden z użytkowników nie ponosi z tego powodu szkody. Co najwyżej ma jakieś urojone jej poczucie. Gdy pojawi się możliwość skorygowania treści widniejącej na stronie głównej Serwisu, dokonam takiej korekty. Na razie po prostu nie mam technicznych (informatycznych) możliwości wprowadzenia takiej zmiany.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
zalesianin1
Użytkownik

Postów: 28
Miejscowość: Zalesie Górne
Data rejestracji: 07.02.10
Dodane dnia 12.01.2017 11:40
Szanowni użytkownicy,
nie warto dyskutować o tym, co nie podlega dyskusji: założenia portalu są dla rozumiejących w czym uczestniczą.

Nigdy nie usiłowałem publikować w innym dziale niż "Wiersze użytkowników", bo tu ich miejsce.
Nigdy nie wstawiałem swoich utworów pod twórczością Waszą, w ramach komentarza.
Nigdy nie zabierałem głosu w sprawach, na których się nie znam.
Nigdy nie uzurpowałem sobie "nadwiedzy", ani "nadumiejętności".
Nigdy nikogo z Was nie obraziłem.

Prezentuję, w ufności Waszego uczciwego udziału, to, co aktualnie potrafię, oczekując dobrych intencji odczytu i wskazań "niejasności niezamierzonych".

Szanujmy miejsce, które nam powierzono.

Pozdrawiam Moderatorów - z szacunkiem zalesianin1
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 12.01.2017 10:50
Oj, Mod4 niespecjalnie zinterpretował zarzuty - mój przynajmniej nie dotyczy uprzywilejowanych pozycji ani dominacji, lecz wyłącznie tolerowania ŁAMANIA WŁASNYCH ZASAD portalu:
- jednoznacznie określono na stronie głównej tygodniowy termin dla całego SERWISU, bez wyjątku, a nikt nie zaprzeczy, że Wiersze to jego część.
- jak sam Mod. na początku cytuje, Forum to miejsce dla tego, CO NIE MOŻE BYĆ GDZIE INDZIEJ ZAKWALIFIKOWANE. A wiersze mogą być gdzie indziej zakwalifikowane, bo przecież mają swoje własne miejsce.
Nie mieści mi się w głowie, że tak wyraźne zapisy mogą podlegać wątpliwości.
Jedynym sensownym wyjściem widzę albo formalnie wycofać tygodniowy limit SERWISOWY (lub ograniczając go do działu WIERSZE), albo respektować WŁASNE zasady. Inna sytuacja grozi upodobnieniem się do niektórych niechlubnych relacji z polityki rodem wziętych...
Tako rzecze mastermood.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
mefisto35
Użytkownik

Postów: 32
Data rejestracji: 24.07.12
Dodane dnia 12.01.2017 10:25
7 dniowy limit moim zdaniem jest nawet za krótki. Jeśli ktoś chce się produkować niczym grafoman istnieją portale gdzie limitów nie ma i użytkownicy o tym doskonale wiedzą gdyż wielu znam właśnie z innych portali.Takie narzekanie to tradycja.
pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 12.01.2017 09:56
Szanowni Państwo.

Nikt tu nie jest uprzywilejowany. Bowiem nikomu nie zabrania się zakładania własnych tego typu wątków na Forum w dziale "o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane". Sam nie należę do entuzjastów aż siedmiodniowego odstępu pomiędzy kolejnymi publikacjami konkretnego autora. Na samym początku istnienia obecnej wersji Serwisu PP w marcu 2007 r. właściciel umożliwił umieszczanie niczym nieograniczonej ilości tekstów w "Wierszach Użytkowników". Zanim zostałem moderatorem (w czerwcu 2007) na prośbę ówczesnych moderatorów, właściciel wprowadził ów 7-dniowy limit. Z tego co w następnych miesiącach i latach zaobserwowałem, ludzie ci po prostu dużo rzadziej ode mnie zaglądali na ten portal i publikowanie aż takiej ilości tekstów przerastało ich czasowe możliwości. Argumentowali, że ponowne wprowadzenie limitu 7-dniowego (obowiązywał taki w starej wersji do 2006 r gdyż moderatorka wtedy była tylko jedna) jest spowodowane prośbami użytkowników. Innym argumentem na rzecz limitu 7-dniowego było twierdzenie, że gdy publikowanych wierszy jest dużo, za mało przy nich pojawia się komentarzy, bo czytelnicy nie są w stanie nadążyć aby je wszystkie przeczytać i zaopiniować. W innych internetowych serwisach poetyckich taki argument nie jest jednak w ogóle brany pod uwagę. Portal PP jest, jeśli chodzi o ów limit, miejscem wyjątkowym. Na innych forach poetyckich w internecie z reguły obowiązuje zasada dopuszczalności jednego do dwóch tekstów autora dziennie. Ludzie więc tu kombinują. Umieszczają swoje wiersze w komentarzach, w wątkach na forum. Nawet w galerii PP było miejsce z tekstami na tle ilustracji. I poza "Wierszami Użytkowników" nikt z administratorów nie przywiązywał wagi do respektowania owego limitu. Chętnie wprowadziłbym zasadę dopuszczalności tylko jednego dziennie tekstu danego autora na obszarze całego portalu. Nie mam jednak technicznych (informatycznych) możliwości wprowadzenia takiej zmiany. Dlatego skłonny jestem tolerować korzystanie z Forum jako dodatkowego miejsca publikacji. Mnie jako użytkownikowi aktualnie umieszczającemu tu kilka/kilkanaście tekstów rocznie wcale nie wadzi, że ktoś tu umieści ich w tym czasie kilkaset. Dziwię się więc tym protestom, twierdzeniom, że ktoś w ten sposób "zdominował portal", czy że jest "uprzywilejowany". Tak byłoby gdybym jednym umożliwiał a innym uniemożliwiał tego typu praktyki. A tak przecież nie jest.

Pozdrawiam Was Drodzy Państwo
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
RokGemino
Użytkownik

Postów: 89
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 11.01.2017 18:29
zgadzam się IRGĄ i mastermoodem. forum służy do dyskusji, wrażania swoich poglądów. wiersz to wiersz i nima co mówić inaczej. skoro zdecydowana większość użytkowników przestrzega regulaminu dlaczego ma istnieć mniejszość uprzywilejowana. mówiąc półżartem nie przenośmy nowej tradycji z naszego pożal się boże parlamentu
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 11.01.2017 15:14
PS 2.
Jeżeli pójść dalej taką drogą, czyli domniemywań, można by uznać, że np krytyka ad personam zakazana jest tylko w komentarzach, ale np na Forum już nie.
Przykro mi to pisać, ale jak zawsze podziwiałem mądre stanowiska Moderacji, zaprezentowana interpretacja limitu wierszy dotyczącego tylko jednego działu, praktycznie podważa w ogóle sens takiego limitowania, skoro tak łatwo go obejść. Dodam, że Forum z natury rzeczy to jednak dyskusja, a nie publikowanie wierszy bez jednego nawet dyskusyjnego słowa.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 11.01.2017 14:58
PS. Teraz wypada mi poprzeć tytuł, bo naprawdę czegoś tu nie rozumiem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
mastermood
Użytkownik

Postów: 275
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 26.07.07
Dodane dnia 11.01.2017 14:57
Szanowny Moderatorze4,
Nie chcę przesadzać, ale jednak dla porządku: zachodzi nieporozumienie - na stronie głównej jest zapis, że tygodniowy termin umieszczania wierszy dotyczy SERWISU (zatem jego całości) a nie tylko działu "Wiersze użytkowników" (?)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 11.01.2017 09:57
Rozumiem, Moderatorze4, i przyjmuję do wiadomości, że można wklejać na FORUM własne utwory i to bez jakichkolwiek ograniczeń. Dziękuję za wiadomość.
Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 10.01.2017 23:47
Szanowna Pani IRGO. Wyjaśniałem ten problem publicznie i szczegółowo już kilka miesięcy temu. Niestety nie pamiętam w tej chwili dokładnie na której stronie forum to uczyniłem, bo podałbym tu link do niej. Limit tygodniowy w każdym razie dotyczy tylko działu "Wiersze użytkowników". Nie mam możliwości technicznych aby zmodyfikować zapis na stronie głównej na jednoznacznie to regulujący. Dziwię się, że podnosi Pani (podobnie jak Pan mastermood) problem już wyjaśniany i rozstrzygnięty.

Pozdrawiam.
Edytowane przez moderator4 dnia 10.01.2017 23:48
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 10.01.2017 20:25
Moderatorze4, mam jeszcze tylko jedno pytanie. Na stronie głównej PP widnieje zapis : W serwisie obowiązuje tygodniowy limit publikacji wierszy.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.

Czy użytkownik PP może założyć na Forum dziesięć wątków tylko po to, żeby zamieszczać w nich (poza wszelkim limitem) własne wytwory? A może wolno mu założyć jedynie pięć takich wątków?
I jak się to ma do przytoczonego przeze mnie zapisu?
Pozdrawiam
Edytowane przez IRGA dnia 10.01.2017 20:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 08.01.2017 17:24
Dziękuję, Moderatorze4. Pozdrawiam
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
moderator4
Administrator

Postów: 2190
Data rejestracji: 09.06.07
Dodane dnia 08.01.2017 11:03
Usunąłem fragment wpisu (datowanego na 6.01.2017, 12:40) wykazującego cechy prowokacyjnej wycieczki osobistej. W przyszłości p. bronmus45 proszę unikać upubliczniania swoich domniemań nt. osobowości, cech psychiki innych użytkowników etc. To jest tutaj bardzo źle widziane. Najlepiej trzymać się ściśle tematyki wątku i nie próbować poszerzać go o własne dywagacje i rozczarowania tyczące oczekiwań co do miejsca wyrażenia przez kogoś poglądów nt. swojej twórczości. To przegięcie z Pana strony i protesty p. IRGI są w tym względzie dla mnie w pełni zrozumiałe. Z przykrością muszę zauważyć, że należy Pan do dość kłopotliwych użytkowników. Chwilami odnoszę wrażenie, że działa tak jakby kierowało nim przeświadczenie, że dzień bez pokłócenia się z kimś na PP jest dniem straconym. Proszę to przemyśleć i przytemperować skutecznie swoją zaczepliwość.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 07.01.2017 13:27
Szanowna Moderacjo! Kolejny raz, (wypowiedź z dnia 07.01.2017 12:44) użytkownik o nicku bronmus45, stosuje wobec mnie wycieczki osobiste. Proszę o reakcję.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 07.01.2017 12:44
A Ty już oczywiście wiesz, jakiej wartości byłyby te oceny. Coraz bardziej się więc demaskujesz...
EOT...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 07.01.2017 09:31
W którym momencie? Wtedy, gdy zacząłeś wypowiadać się na mój temat, gdy zaatakowałeś mnie ad personam. Kto dał Ci prawo stwierdzić wszem i wobec: IRGO - znam Ciebie na tyle długo, że nawet nie zdziwiłem się, że podobnego komentarza nie pozostawiłaś pod właściwym tekstem. Twoja "wysublimowana zachowawczość" mnie i innym podpowiada wiele ocen na temat Twojej osobowości... Mogę jedynie kolejny raz zaprotestować przeciwko łamaniu REGULAMINU PP.
Spełniłam prośbę o wyjaśnienie. Nie oczekuję odpowiedzi.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
bronmus45
Użytkownik

Postów: 600
Miejscowość: Szczecinek
Data rejestracji: 17.11.15
Dodane dnia 06.01.2017 14:13
IRGA napisał/a:
bronmus45, uważam, że w tym momencie przekroczyłeś dozwoloną granicę. Wybacz, ale nie będę więcej z Tobą dyskutować. Na żaden temat

- to jeszcze tylko wytłumacz - w którym momencie ta miedza została zaorana? Każda niezgodność z Twoimi poglądami taką czynność stanowi? Skąd ja to znam? - aha... już wiem, ale nie powiem...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Czegoś tu nie rozumiem
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 06.01.2017 14:09
bronmus45, uważam, że w tym momencie przekroczyłeś dozwoloną granicę. Wybacz, ale nie będę więcej z Tobą dyskutować. Na żaden temat
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66810425 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005