REGULAMIN
Tematyka konkursu obejmuje:
pracę na roli
zjawiska przyrody
wartości życia chłopskiego oraz aktualne problemy życia na wsi
Na Konkurs należy przesłać zestaw wierszy (nie mniej niż 3 utwory) - nigdzie dotychczas nie publikowane oraz nagradzane w innych konkursach.
Utwory należy nadesłać w 3 egzemplarzach każdy w czytelnym rękopisie lub maszynopisie, opatrzone godłem oraz notkę zawierającą:
imię i nazwisko
dokładny adres zamieszkania
datę urodzin
wykształcenie i zawód
Prace konkursowe przyjmuje biuro Oddziału STL w Zamościu, ul. Partyzantów 13, 22-400 Zamość do dnia 28 lutego 2009 roku.
Przesyłka winna być opatrzona dopiskiem ''Konkurs im. Stanisława Buczyńskiego''.
O miejscu i terminie podsumowania konkursu (wręczenie nagród) uczestnicy zostaną powiadomieni listownie.
Powołane przez organizatorów Jury Konkursu dokona oceny wszystkich nadesłanych prac, przyznając nagrody i wyróżnienia. Nagrody mogą być przyznane za cały zestaw lub za jeden utwór.
UWAGA!! Konkurs adresowany jest do twórców ludowych zrzeszonych i niezrzeszonych w STL (wyłącznie osoby dorosłe) z regionu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.
Organizatorzy:
Zamojski Dom Kultury w Zamościu oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych Zarząd Główny w Lublinie
przy współpracy
Oddziału Zamojskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Hrubieszowskiego Domu Kultury, Hrubieszowskiego Towarzystwa Regionalnego.
Stanisław Buczyński - urodził się 29 VII 1912 roku w Ulatowie-Borzuchach, w rodzinie chłopskiej. Wiersze pisał od 14 roku życia, zadebiutował w 1929 roku na łamach prasy grudziądzkiej. We wrześnie 1939 r. Stanisław Buczyński zamieszkał w Kotorowie. Opublikował trzy tomy poezji: "Maski" (Lublin 1963 r.), "Dzień walki" (Lublin 1968 r.), "Wszystko co we mnie jest z pola" (Lublin 1981 r.). Trzeci tom wierszy okazał się być pożegnalnym - Stanisław Buczyński umarł 23 lutego 1982 roku.