poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Almanach twórców "pp"
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 24.07.2016 17:31
Edytko, obdarować? Czy tylko podzielić się własną obserwacją? Dziękuję za słodko-nostalgiczną empatię przy tworzeniu "lirycznych" konterfektów moich Ulubionych :-)))

Serdecznie :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 24.07.2016 14:44
* obdarować
* wsiąść
Edytowane przez Edyta Sorensen dnia 24.07.2016 16:28
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 24.07.2016 14:43
Pięknie jest obarować czytelnika słowem przelanym na papier, zostawić na nim jawę, sen i swoje tęsknoty. To tak jak po koncercie Janis Joplin wiąść do pociągu, nie, nie do byle jakiego.

Pozdrawiam Poetkę. :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 23.07.2016 21:26
Drodzy Państwo,

na razie cieszę się tomikiem i chciałabym bardzo, aby cieszyli się nim wszyscy Obdarowani [nie tylko z "pp"] :-)

Na przełomie kwietnia oraz maja rzeczywiście zagęścił się wokół mojej skromnej osoby portalowy metan, o ile nie siarkowodór, lecz to było i - na razie - minęło. We wstępie do tomiku zaznaczyłam jednak, iż po 5 latach mego pobytu, niekiedy obecności mocno "uszarpanej", ponieważ wielu Użytkowników lubi atakować dla zasady by atakować, a z kolei "nadwrażliwi" znów cierpią z racji żartobliwie sarkastycznej konkluzji, której nie jest przecież celem ośmieszenie kogokolwiek, mogę sobie spokojnie odejść. Mogę, co nie znaczy, że tak, zaraz, "natentychmiast" odejdę ;) bowiem lepiej przygotować się wcześniej na tę czy inną ewentualność niż później miotać histerycznie we wszelkich możliwych (od)komentarzach nie mówiąc o bezprzedmiotowo-bezowocnych targach z samą Moderacją ;)

Serdecznie :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Edytowane przez abirecka dnia 23.07.2016 21:33
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
RokGemino
Użytkownik

Postów: 89
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 23.07.2016 20:24
Pani Anielu, nie raz, nie dwa wstrząsnęła pani moim samopoczuciem. nigdy nie zaskutkowało zezłoszczeniem się mnie, wręcz przeciwnie, za każdym razem nachodziła refleksja no tak, racja po stronie Pani Anieli jeżeli decyzja nieodwołalna, niewątpliwie będzie strata dla forum. niemniej należy uszanować postanowienie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 23.07.2016 19:46
potrzaskane zwierciadło napisał/a:
czyli ta publikacja to coś w rodzaju prezentu pożegnalnego?

no cóż szkoda tyle można powiedzieć
to wielka strata dla tego portalu z wielu względów
ale trzeba uszanować decyzję
wielu bardzo dobrych poetów stąd odchodzi co jest smutne
choć czasami zrozumiałe

z poetyckim pozdrowieniem


"Zwierciadło", Ty w tym tomiku jesteś! Adres poproszę na priv :) Twój egzemplarz czeka!

Serdecznie :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
potrzaskane zwierciadło
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 16.11.12
Dodane dnia 23.07.2016 19:40
czyli ta publikacja to coś w rodzaju prezentu pożegnalnego?

no cóż szkoda tyle można powiedzieć
to wielka strata dla tego portalu z wielu względów
ale trzeba uszanować decyzję
wielu bardzo dobrych poetów stąd odchodzi co jest smutne
choć czasami zrozumiałe

z poetyckim pozdrowieniem
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 19.07.2016 23:34
lir napisał/a:
Neli, czytałem o poglądach na temat wszelakiego almanachu, a jak się dołączyło PP. Czy jest jakiś znak od PP, że się zgadza, że podziwia. A może Owsiakowe, rób co chcesz?


:)))

Ej chyba nie tyle Owsiakowe, co: "wszystko bierzta, mnie nie ruszajta" :-)))

Przecież ja stale muszę być tym żaglem, sterem i wiosłem :-) a kiedy zaistnieje określona potrzeba, to także i płetwą, czyli odpychającą się od dennego podłoża własną... nogą :-)))

Mój pomysł, moja fantazja, moja fundacja. Tomiku nie nazwałabym almanachem, mimo że nosi taki tytuł, lecz raczej "recenzenckimi portretami", które - pod względem edytorskim - wyszły mi bardzo ślicznie :-)))

Serdecznie :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Edytowane przez abirecka dnia 19.07.2016 23:45
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
lir
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kraków - Drezdenko
Data rejestracji: 27.09.07
Dodane dnia 19.07.2016 23:16
Neli, czytałem o poglądach na temat wszelakiego almanachu, a jak się dołączyło PP. Czy jest jakiś znak od PP, że się zgadza, że podziwia. A może Owsiakowe, rób co chcesz?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 19.07.2016 19:05
lir napisał/a:
Neli, znam tę radość:))) Dołączam się i już gratuluję!!!


:)))

Tym bardziej, iż dotyczy ona moich "Ulubionych" z "pp".

:)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
lir
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Kraków - Drezdenko
Data rejestracji: 27.09.07
Dodane dnia 19.07.2016 18:43
Neli, znam tę radość:))) Dołączam się i już gratuluję!!!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 19.07.2016 13:57
abirecka napisał/a:
Jestem po wstępnej rozmowie z moją "Wydawczynią"; "Wydawczynią", bo nie wydawcą :) Głównie związaną [dotyczy rozmowy] nadania wspomnianemu edytorskiemu przedsięwzięciu numeru ISBN.

Od niemal dziesięciu lat - z ogromną determinacją - prowadziłam własną firmę wydawniczą "Melitta", do której stale oraz wciąż dopłacałam, dopóki złodziejskiej instytucji pod tytułem ZUS, nie powiedziałam "basta".

Z zawodu jestem bibliografem [stąd moja i w swoim czasie umiejętność sporządzania kwerend] oraz edytorem [redaktorem] naukowych tekstów.

Dlatego: aktualnie wierszowana Antologia przygotowywana i to wyłącznie za moje pieniądze powolutku nabiera "ciała". Nawet ustaliłam nakład. Niby niszowy a powszechny. Przeto, spokojnie nieprzyjaźni mi oraz zazdrośni wszelkiej maści Użytkownicy; jeszcze uprzejmie poczekajcie oraz z niejakim wyprzedzeniem do momentu realizacji niniejszego projektu :))), po którym najspokojniej mogę już opuścić "pp" ;)

Później natomiast? Zobaczy się, mimo iż naprawdę i "osobiście" chciałabym stąd autentycznie odejść, gdyż zmęczona tymi podchodami jestem...

Serdecznie wszystkim :)))

Aniela Birecka
b. starszy kustosz dyplomowany w Instytucie Filologii Germańskiej UJ. Staż pracy 1971-2009, który mógłby trwać dłużej, gdyby nie obłożna choroba Mamy.

:)))


Już mam, już mam, już mam!

Prześlicznie wydaną książeczkę-tomik według bibliograficznego opisu:

Aniela Birecka: Konstelacje - Mini almanach poświęcony wybranym Twórcom poetyckiego portalu "poezja-polska.pl". Ilustracje oraz okładka - Barbara Borowiec. Wieliczka 2016, Editio. - ss. 43

ISBN 978-83-924501-8-4


Do tematu jeszcze powrócę. Na razie cieszę się jak dziecko :-)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 06.05.2016 11:07
Jestem po wstępnej rozmowie z moją "Wydawczynią"; "Wydawczynią", bo nie wydawcą :) Głównie związaną [dotyczy rozmowy] nadania wspomnianemu edytorskiemu przedsięwzięciu numeru ISBN.

Od niemal dziesięciu lat - z ogromną determinacją - prowadziłam własną firmę wydawniczą "Melitta", do której stale oraz wciąż dopłacałam, dopóki złodziejskiej instytucji pod tytułem ZUS, nie powiedziałam "basta".

Z zawodu jestem bibliografem [stąd moja i w swoim czasie umiejętność sporządzania kwerend] oraz edytorem [redaktorem] naukowych tekstów.

Dlatego: aktualnie wierszowana Antologia przygotowywana i to wyłącznie za moje pieniądze powolutku nabiera "ciała". Nawet ustaliłam nakład. Niby niszowy a powszechny. Przeto, spokojnie nieprzyjaźni mi oraz zazdrośni wszelkiej maści Użytkownicy; jeszcze uprzejmie poczekajcie oraz z niejakim wyprzedzeniem do momentu realizacji niniejszego projektu :))), po którym najspokojniej mogę już opuścić "pp" ;)

Później natomiast? Zobaczy się, mimo iż naprawdę i "osobiście" chciałabym stąd autentycznie odejść, gdyż zmęczona tymi podchodami jestem...

Serdecznie wszystkim :)))

Aniela Birecka
b. starszy kustosz dyplomowany w Instytucie Filologii Germańskiej UJ. Staż pracy 1971-2009, który mógłby trwać dłużej, gdyby nie obłożna choroba Mamy.

:)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Edytowane przez abirecka dnia 06.05.2016 12:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 02.05.2016 14:14
Jędrzej Kuzyn napisał/a:
Otrzymałem w prezencie od Anieli tę książkę. Bardziej przemawia do mnie proza tam zawarta. bo o poezji to mam takie nieodparte wrażenie jakby wszystkie wiersze w nich pisał Bogdan Zdanowicz. jego wiedza filologiczna spowodowała, że czegoś mi w nich brakuje. Jakiegoś szaleństwa, co jest moim zdaniem istotą poezji.


Andrzeju, czuję się dowartościowana! Tak, moja poetycka proza. Efekt wieloletnich cierpień, snów, odczuć.

Mało kto, prócz Ciebie, to zrozumie :)

Najserdeczniej :)))

P.S. I pamiętaj: tam gdzie ja jestem, jest i Twoja twórczość :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
Jędrzej Kuzyn
Użytkownik

Postów: 76
Miejscowość: Ostrzeszów
Data rejestracji: 25.01.09
Dodane dnia 02.05.2016 13:59
Otrzymałem w prezencie od Anieli tę książkę. Bardziej przemawia do mnie proza tam zawarta. bo o poezji to mam takie nieodparte wrażenie jakby wszystkie wiersze w nich pisał Bogdan Zdanowicz. jego wiedza filologiczna spowodowała, że czegoś mi w nich brakuje. Jakiegoś szaleństwa, co jest moim zdaniem istotą poezji.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
benlach
Użytkownik

Postów: 36
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 25.06.08
Dodane dnia 02.05.2016 12:55
Dziękuję Ci serdecznie za wyjaśnienia. Świat byłby taki ubogi, gdybyśmy się nie spotkali...wierzę że możesz Nelu dokonać tego projektu...pozdrawiam serdecznie i zostań z nami :-)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 02.05.2016 12:33
benlach napisał/a:
życie toczy się dalej...a nasze serca czasami ogarnia drażliwość, złość, słowo zbyt pochopnie powiedziane...a gdy serce z urazem bije to i boli, i tylko przebaczenie jest cudownym lekarstwem...wybaczajmy sobie nawzajem i bądźmy konstruktywni w krytyce...bardziej uprzejmi niż ostrzy...merytoryczni niż bylejacy...każdy dzień i godzina otwiera nowe rozdanie...zawsze można na nowo w nowej czystej szacie...nie chodzi by rywalizować bo to jest w sporcie ważne, choć fair play również tam jest bardzo ważny by sport miał sens...tworzyć razem...w rodzinie Poezji Polskiej...i tych wybitnych, średnich i uczących się wciąż i może za długo pisania...razem...z zachowaniem indywidualności, różnorodności, wolności a jednak razem...jeśli trudno face tu face lub bezpośrednim napisaniem, zwróceniem się do siebie przeprosić się...to od teraz...przez mądre, czasem pojednawcze komentarze odbudowywać więź rodziny Poezji Polskiej...


Drogi Przedmówco,

jeżeli zechce wytypowana przez Ciebie Użytkowniczka podjąć się takiej pracy, ja jej w niczym nie przeszkodzę. Wszak beze mnie, ponieważ już dość - mimo kilkakrotnych oraz w jak najlepszej wykonywanych z mojej woli, gestów - nałykałam się przez ową panią naprawdę do nie pozazdroszczenia przykrości ze strony Moderacji.

Dlatego, jak zapowiedziałam: za tydzień skończę moje prezentacje; później napiszę - na Forum [nieistotne czy nie zacznę być znowu skutecznie zagłuszana jakimiś "lepiejami" lub innymi "madrygałami] - esej na temat poezji internetowej. Kto zainteresowany, może dołączyć swoje uwagi [w co zresztą wątpię, ponieważ bojkot ze strony krzykliwych działa nader obligatoryjnie], aby...

Tak, aby. Kiedyś posiadałam swoją wydawniczą firmę w związku z tym dokonać muszę pewnych procedur. W tym czasie, w ramach przysługującego mi limitu, to jeszcze na "pp" postaram się opublikować jakiś nowy wiersz. To trochę potrwa zanim wszyscy przeze mnie wybrani - oczywiście o ile zechcą - otrzymają bezpłatnie przewidzianą dlań publikację. A przy okazji i Właścicielowi Portalu należy "odpalić" przysługującą Mu dolę ;)

Cały autorski projekt - najprawdopodobniej - sfinalizuje się do końca A. D. 2016. Później zaś? Już niekoniecznie "do zobaczenia", dlatego:

odrobinę cierpliwości dla wszystkich czujących się przez skromną abirecką zagrożonych ;) Ona nikomu nie zagraża. Jej wystarczy wyłącznie to, że pozostaje sobą!


Bardzo serdecznie :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Edytowane przez abirecka dnia 02.05.2016 12:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
benlach
Użytkownik

Postów: 36
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 25.06.08
Dodane dnia 02.05.2016 12:07
życie toczy się dalej...a nasze serca czasami ogarnia drażliwość, złość, słowo zbyt pochopnie powiedziane...a gdy serce z urazem bije to i boli, i tylko przebaczenie jest cudownym lekarstwem...wybaczajmy sobie nawzajem i bądźmy konstruktywni w krytyce...bardziej uprzejmi niż ostrzy...merytoryczni niż bylejacy...każdy dzień i godzina otwiera nowe rozdanie...zawsze można na nowo w nowej czystej szacie...nie chodzi by rywalizować bo to jest w sporcie ważne, choć fair play również tam jest bardzo ważny by sport miał sens...tworzyć razem...w rodzinie Poezji Polskiej...i tych wybitnych, średnich i uczących się wciąż i może za długo pisania...razem...z zachowaniem indywidualności, różnorodności, wolności a jednak razem...jeśli trudno face tu face lub bezpośrednim napisaniem, zwróceniem się do siebie przeprosić się...to od teraz...przez mądre, czasem pojednawcze komentarze odbudowywać więź rodziny Poezji Polskiej...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 02.05.2016 11:55
benlach napisał/a:
Będę trzymał kciuki i kibicował pani, byś Nelu została na PP i pomagała swym talentem i wiedzą w rozwoju uczącym się pisać...to piękna misja...widzę, że stara się ją tu również spełniać adaszewski i silva, których zachęcam do współpracy z panią nad projektem almanchu PP...

serdeczności :-):-):-)


Niestety, pani silva - po licznych przez tę panią moich niezbyt miłych przejściach - mimo wszystko postaram się stąd zniknąć.

Serdecznie :)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Almanach twórców "pp"
benlach
Użytkownik

Postów: 36
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 25.06.08
Dodane dnia 02.05.2016 11:49
Będę trzymał kciuki i kibicował pani, byś Nelu została na PP i pomagała swym talentem i wiedzą w rozwoju uczącym się pisać...to piękna misja...widzę, że stara się ją tu również spełniać adaszewski i silva, których zachęcam do współpracy z panią nad projektem almanchu PP...

serdeczności :-):-):-)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66803515 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005