poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 26.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Chimeryków c.d.
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
Tryptyk z czapy
by nigdy nie zaszło ...
Marionetka
Ti ti ta
Oczekiwać złota od p...
GENEZA BUNTU
Od ust do ust...
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
Bernadetta33
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: inna
Data rejestracji: 28.12.14
Dodane dnia 30.01.2018 15:33
Ależ gdzież tam - czytam uważnie i wiem, że wspomnienie o wątku EKSPERYMENTY jak najbardziej było związane z tematem. Poza tym, wiem, że jednocześnie chciała mnie Pani zachęcić tym sposobem, do zerknięcia w ten wątek.
Bardzo przyjemnie i bez zbędnych aluzji polemizuje się z Panią. Ba, ja nawet zamierzam poszerzyć swoje horyzonty o ową sztukę eksperymentalną. Zawsze to coś nowego, a na naukę nigdy nie jest za późno.
Nie rozumiem ludzi, którzy zawsze, gdzieś muszą "nakłuwać".
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
silva
Użytkownik

Postów: 1684
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 30.01.2018 15:16
Bernadetto33, właśnie zorientowałam się, że to ja jestem główną winowajczynią, a właściwie wątek EKSPERYMENTY, który ośmieliłam się dawno temu zainicjować i z dużą przyjemnością rozwijam, bo poezja wizualna ma się świetnie, a liberatura jeszcze lepiej, już nawet zyskała opracowania naukowe. Zatem przepraszam za zakłócenie niniejszego wątku i pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
Bernadetta33
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: inna
Data rejestracji: 28.12.14
Dodane dnia 30.01.2018 13:54
Aaa...i dziękuję, że mi Pani wątek, dotyczący felietonów, przedłuża. W poprzednim tak się starałam, a tu nul. Już prawie co zaczęłabym skomleć, gdyby nie pewien wątek...

Miłego dnia, Pani Abirecka.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
Bernadetta33
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: inna
Data rejestracji: 28.12.14
Dodane dnia 30.01.2018 13:49
To może inaczej, bo widzę, że nie dociera do Pani, Pani Abirecka.

Rozumiem, że człowiek musi gdzieś pozbyć się nadmiaru emocji. W związku z tym proponuję, aby napisała Pani jakiś tekst dotyczących tychże emocji, np. EMOCJE W POEZJI albo EMOCJE A JĘZYK WYPOWIEDZI...TATUAŻE A EMOCJE I BÓL...

Pozdrawiam...bez emocji
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 30.01.2018 13:02
Bernadetta33 napisał/a:
Świetnie. To proszę dyskutować konkretnie i merytorycznie, z możliwością wytknięcia błędów w konstrukcji felietonu - bo widzę, że tu Panią boli.

W innym wypadku, jak nigdy tego nie robiłam, zwrócę się, wyjątkowo, do Moderatorów, z prośbą o usuwanie wszelkich Pani wpisów niedotyczących tematu, a niosących z sobą znamiona publicznego upokarzania mnie albo kogokolwiek, bo z tego też jest Pani znana.

Do rzeczy - konkretnie i na temat.


Chwila, moment!

Dokładnie przepatrzyłam swoje wcześniejsze wypowiedzi, gdzie:

a) na temat tatuaży poetyckich nie wypowiadałam się do czasu, kiedy pani silva porównała pani temat ze swoimi EKSPERYMENTAMI. Wtedy się odezwałam:

b) bo zdaniem pani silvy, jej EKSPERYMENTY korelują z poetyckimi tatuażami, stąd między panią silvą a mną wywiązała się dyskusja. Dyskusja wokół tematu - powiedzmy - paralelnego...

c) Kto upoważnił panią, mówiąc po krakowsku, wcinania się między alegoryczną "wódkę" (silvę) a "zagrychę" (mnie)? Czy do obowiązków założycielki wątku należy prawienie obu dyskutantkom ironicznych impertynencji?

d) do dalszej wymiany zdań, wciąż na ten sam temat poetyckich tatuaży (chwilowo) się nie ustosunkowuję.

"Konstrukcję felietonu" to proszę sobie przenieść do polonistycznego kółka; na Portalach literackich pisze się o konkretach. Bywa iż z kulawą interpunkcją, kolokwializmami, czy innymi stylistycznymi niedoróbkami, ale o konkretach (pan Saint-Germaine).

Duzi jesteśmy, a nawet niektórzy sporo posunięci w leciech ;) Wśród nich m.in. pani :-)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
Bernadetta33
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: inna
Data rejestracji: 28.12.14
Dodane dnia 30.01.2018 11:40
Znam ten tekst, Pani Edyto. Piosenkę też. Bardzo wymowna, a już "tatuaże na mózgu" szczególnie.

Swoją drogą - nie mam nic przeciwko tatuażom, tym na ciele i w poezji, o ile są subtelne, ładne i mające jakieś znaczenie. Natomiast wytatuowane całe nogi, ręce albo ciało nic nieznaczącymi bohomazami to już dla mnie nie sztuka, to szkarada.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
Bernadetta33
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: inna
Data rejestracji: 28.12.14
Dodane dnia 30.01.2018 11:32
Świetnie. To proszę dyskutować konkretnie i merytorycznie, z możliwością wytknięcia błędów w konstrukcji felietonu - bo widzę, że tu Panią boli.

W innym wypadku, jak nigdy tego nie robiłam, zwrócę się, wyjątkowo, do Moderatorów, z prośbą o usuwanie wszelkich Pani wpisów niedotyczących tematu, a niosących z sobą znamiona publicznego upokarzania mnie albo kogokolwiek, bo z tego też jest Pani znana.

Do rzeczy - konkretnie i na temat.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 30.01.2018 11:22
Bernadetta33 napisał/a:
Pani Abirecka - nie wiem, czy Pani zauważyła, ale to Pani dokonała tutaj swojego wpisu, nie zachęcana, bynajmniej przeze mnie. Wobec tego nie życzę sobie aroganckich zachowań i głupawych wpisów/wycieczek osobistych pod moim adresem. Bo, o ile mi wiadomo, Pani pierwsza biega z pretensjami do Moderatorów. Ja też mogę to zrobić, ale nie będę im zawracać głowy. Zresztą, poradzę sobie sama.
A jeżeli Panią zżera zazdrość, czy cokolwiek innego, proszę napisać felieton, esej, recenzję, rozprawę filozoficzną, etc.


Nic mnie "nie zżera", miła pani :) Recenzje i felietony pisuję aż za często. Jedna z ostatnich dotyczyła pewnej wydanej poetyckiej Antologii (Poznań 2017) za którą to recenzję próbowała mnie pani - tradycyjnie i po swojemu - zdzielić ciężkim, drewnianym piórnikiem po patysiowatych palcach.

Jak krótka pamięć, to uprzejmie (i ponownie) przypominam:

http://aniela-birecka.liternet.pl/grupa/recenzenci/forum/3700-bubel-o-quasi-antologii-zyjesz-w-nas-miasto-poznan-2017

P.S. Jeżeli "Forum" to musi być dyskusja, której nie ma mi pani prawa zabronić, tak jak ja nie zabraniałam pani jej wypowiedzi pod swoją wyżej wyszczególnioną publikacją.

;-)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 30.01.2018 09:41
Edyta Bartosiewicz
Tatuaż

Nie zawsze możesz mieć co chcesz
Choć gonisz tak że brak ci tchu
Gdy wszystko nagle traci sens
Wciąż może być dobrze dobrze dobrze!
Ja to znam
Wciąż może być dobrze dobrze
Gdy nie boisz się nie

Popłyniesz dalej z każdym dniem
Gdzieś gdzie nic nie będzie już dziwić cię
I z każdą chwilą twoje dni coraz mniej realne są
Nie dziwisz się

Tatuaż zdobi twoją pierś
I w twojej głowie pełno tatuaży
Gdy w jednej chwili zmieniasz się
I jest ci tak dobrze dobrze dobrze
I ja to znam
Jest ci tak dobrze dobrze
Gdy nie boisz się nie

Popłyniesz dalej z każdym dniem
Gdzieś gdzie nic nie będzie już dziwić cię
I z każdą chwilą twoje dni coraz mniej realne są
Nie dziwisz się

A kiedy nagle kiedy
Nagle zbudzisz się
To nie będziesz wcale ty
To nie jesteś już ty...


Pozdrawiam:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
Bernadetta33
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: inna
Data rejestracji: 28.12.14
Dodane dnia 30.01.2018 09:18
S.G. - to prawda, tylko co Pański wpis ma wspólnego z poezją? Bo przecież o nią tutaj chodzi.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
Bernadetta33
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: inna
Data rejestracji: 28.12.14
Dodane dnia 30.01.2018 09:15
Pani Abirecka - nie wiem, czy Pani zauważyła, ale to Pani dokonała tutaj swojego wpisu, nie zachęcana, bynajmniej przeze mnie. Wobec tego nie życzę sobie aroganckich zachowań i głupawych wpisów/wycieczek osobistych pod moim adresem. Bo, o ile mi wiadomo, Pani pierwsza biega z pretensjami do Moderatorów. Ja też mogę to zrobić, ale nie będę im zawracać głowy. Zresztą, poradzę sobie sama.
A jeżeli Panią zżera zazdrość, czy cokolwiek innego, proszę napisać felieton, esej, recenzję, rozprawę filozoficzną, etc.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 29.01.2018 16:01
Saint Germaine napisał/a:
Zasadniczo tatuaże służyły jako barwy wojenne wyspiarzom z Pacyfiku a jeśli ktoś je lubi niech strzeli sobie kod kreskowy na karku zaś na czole słowo : KRETYN.


O tym samym przez cały czas myślę, równocześnie oczekując, iż ktoś mnie w tym "problemie" wyręczy :)

:-)))


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 29.01.2018 15:56
Bernadetta33 napisał/a:
No to "porozmawiałyście' sobie, Szanowne Panie. Tylko po co tak emocjonalnie?
Czytałam/ zaglądałam do wątku EKSPERYMENTY, i to nie raz.
Co do tego rodzaju twórczości mam mieszane uczucia, ale o tym gdzie indziej


"Emocjonalnie"? I dlaczego tak zaraz w liczbie mnogiej?

Ja, w przeciwieństwie do twórczyni niniejszego wątku, staję się zaczepna wówczas, kiedy mnie się zaczepi...

Ale nie jest to temat na "Tatuaże", więc warto przymknąć dyskusję, a konkretnie sobie ;) Buzię na bigle.

;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
Saint Germaine
Użytkownik

Postów: 6
Miejscowość: Polska
Data rejestracji: 22.05.17
Dodane dnia 29.01.2018 15:26
Zasadniczo tatuaże służyły jako barwy wojenne wyspiarzom z Pacyfiku a jeśli ktoś je lubi niech strzeli sobie kod kreskowy na karku zaś na czole słowo : KRETYN.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
Bernadetta33
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: inna
Data rejestracji: 28.12.14
Dodane dnia 29.01.2018 15:05
No to "porozmawiałyście' sobie, Szanowne Panie. Tylko po co tak emocjonalnie?
Czytałam/ zaglądałam do wątku EKSPERYMENTY, i to nie raz.
Co do tego rodzaju twórczości mam mieszane uczucia, ale o tym gdzie indziej
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 28.01.2018 22:53
silva napisał/a:
Jeśli "na użytek własny", to po co te konstatacje upubliczniać? I bardzo bym prosiła, żeby Pani nie powielała moich komentarzy, bo mam wrażenie, że się jąkam całymi frazami. Ja rzadko usuwam swoje wpisy, więc każdy może przeczytać moje słowa u mnie. Pozdrawiam.


Odpowiadam uprzejmie:
Na użytek własny jako krytyka literackiego, który od czasu do czasu coś sobie w formie interpretacji, skrobnie ;)

Cytowanie natomiast, to nie tyle rzekome "jąkanie się przedmówcy" ile asekuracja dla tego, kto temu przedmówcy odpowiada. Tak, "na wsiakij pażarnyj słuczaj", mawiano za moich licealnych czasów. Aby nie było przekłamań i tasiemcowego przerzucania się epiteto-argumentami na trudno powiedzieć, co. To z kolei, niczym owe literackie EKSPERYMENTY, prócz słownego polewania się wodą, niczego odkrywczego do podstawowej tematyki nie wnosi.

;-)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
silva
Użytkownik

Postów: 1684
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 28.01.2018 21:36
Jeśli "na użytek własny", to po co te konstatacje upubliczniać? I bardzo bym prosiła, żeby Pani nie powielała moich komentarzy, bo mam wrażenie, że się jąkam całymi frazami. Ja rzadko usuwam swoje wpisy, więc każdy może przeczytać moje słowa u mnie. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 28.01.2018 20:50
silva napisał/a:
To świetnie, że dzięki Bernadetcie33 zerknęła Pani do EKSTERYMENTÓW. Pierwsze wrażenie może być negatywne, ale mimo wszystko poszerza spektrum. Warto wiedzieć, czego ma się nie lubić. Pozdrawiam.


Nie jestem od lubienia bądź nielubienia.Jestem li tylko od konstatacji na użytek własny ;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
silva
Użytkownik

Postów: 1684
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 28.01.2018 20:38
To świetnie, że dzięki Bernadetcie33 zerknęła Pani do EKSTERYMENTÓW. Pierwsze wrażenie może być negatywne, ale mimo wszystko poszerza spektrum. Warto wiedzieć, czego ma się nie lubić. Pozdrawiam.
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Poetyckie tatuaże, czyli gdy rozłazi się forma (felieton)
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 28.01.2018 15:55
silva napisał/a:
Szanowna Pani abirecka, dla Pani nic nie wynika, a dla innych czytelników może jednak coś, więc warto dać szansę oddziaływania na odbiorcę także utworom eksperymentalnym. Tak rodzi się postęp. No i miło, że Pani jednak czyta czy ogląda to i owo z wątku EKSPERYMENTY. Pozdrawiam.


Nie oglądam i nie czytam "EKSPERYMENTÓW", chciałam jedynie skonfrontować je z meritum głównego wątku.

Obejrzałam, podczytałam, wniosek wyprowadziłam ;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67075996 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005