XII TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA IM. STANISŁAWA HORAKA - 14.11.2008
Dodane przez moderator2 dnia 08.11.2008 12:49
Bytomskie Centrum Kultury przy współpracy Związku Literatów Polskich - Oddziału w Katowicach ogłasza XII Turniej Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka, który odbędzie się w piątek 14 listopada o godz. 17:00. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje pani Halina Bieda - zastępca prezydenta Bytomia.
Konkurs odbędzie się w sali "Akwarium" Bytomskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 27.

Warunkiem udziału w imprezie jest wpisanie się w dniu Turnieju na listę uczestników (zapisy rozpoczną się o godz. 16:40) oraz odczytanie i przedstawienie jurorom w maszynopisie jednego oryginalnego utworu poetyckiego własnego autorstwa. Wiersze zgłaszane do konkursu nie mogą być wcześniej publikowane w książkach lub czasopismach, ani nagradzane na innych konkursach.

Po prezentacjach zgłoszonych do konkursu wierszy odbędą się obrady jury, po których nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. W skład jury wejdą: prof. dr hab. Marian Kisiel, Krzysztof Karwat, dr Grzegorz Olszański, Edward Szopa i Marcin Hałaś.

Jury przyzna:
- pierwszą nagrodę w wysokości 500 złotych oraz statuetkę „Bytomskiego pióra” wykonaną przez artystę plastyka Jacka Wichrowskiego,
- drugą nagrodę w wysokości 400 zł,
- trzecią nagrodę w wysokości 300 zł
- pięć wyróżnień w wysokości 100 zł
Jury ma prawo innego podziału nagród pod warunkiem zachowania ich łącznej wysokości.

Poza tym zostanie przyznana fundowana przez prywatnego sponsora Nagroda im. Marii Bieleckiej-Kasprowiczowej dla autora przed debiutem książkowym, który nie ukończył 21. roku życia. Osoby pretendujące do niej proszone są o umieszczeniu na swoim wierszu informacji "Przed debiutem". Nagroda ta przyznawana jest niezależnie od nagród jurorskich.

(nadesłane)
Rozszerzona zawartość newsa