Konkurs literacki - Mity i legendy
Dodane przez moderator1 dnia 07.03.2007 17:02
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej oraz Stowarzyszenie Uroczysko ogłaszają otwarty konkurs literacki pt. "Mity i legendy od Niemna do Bugu".

Celem konkursu jest zebranie niepublikowanych dzieł literackich (esej, opowiadanie, wiersz) opisujących legendy, mity i zwyczaje z terenów Podlasia i Grodzieńszczyzny. Na tych terenach istnieje wiele historii, które nie były dotychczas dogłębnie zbadane, a stanowią ciekawą cześć wielokulturowej historii ludzi zamieszkujących ten region. Zwracamy się do wszystkich uczestników konkursu, aby w formie literackiej uchronili od zapomnienia oryginalne historie, podania, mity i aby zechcieli przypomnieć je nie tylko etnografom i historykom, ale i szeroko rozumianemu gronu ludzi kultury. Dla organizatorów ważne jest także, aby autorzy prac dokładnie określili teren, z którego pochodzą opowiadania, a także ludzi, od których znają te historie.

Prace o objętości max 10 stron (1800 znaków na stronie) należy nadsyłać do 15.03.2007 r. na adres pocztowy: Stowarzyszenie Uroczysko, ul. Piłsudskiego 58, 16-030 Supraśl lub mailem: uroczysko@uroczysko.pl

Rozwiązanie konkursu nastąpi 30.03.2007 r.
Nagrodzone przez Kapitułę Konkursu prace zostaną przedstawione podczas Wieczoru Literackiego w czasie XII Spotkań z Naturą i Sztuką UROCZYSKO w Supraślu (autorom spoza Białegostoku zapewniamy nocleg i wyżywienie), będą opublikowane w książce pt. "Mity i legendy od Niemna do Bugu" (wydanie polsko-białoruskie) wydanej przez Stowarzyszenie Uroczysko jesienią 2007 r., a autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody książkowe.

Najciekawsza praca będzie podstawą scenariusza przedstawienia plenerowego wystawionego podczas XII Spotkań z Naturą i Sztuką UROCZYSKO w Puszczy Knyszyńskiej w czerwcu 2007 r.

Organizatorzy
Stowarzyszenie Uroczysko
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej

http://www.wsap.bialystok.pl
Rozszerzona zawartość newsa