"Nakręć wiersz" - do 31.03.2008
Dodane przez moderator2 dnia 18.01.2008 13:27
Biuro Literackie ogłasza konkurs filmowy na najciekawszy klip do wiersza. "Nakręć wiersz" nie ma ograniczeń wiekowych i adresowany jest w równym stopniu do nieprofesjonalistów, jak i twórców z dorobkiem, pojedynczych osób, a także grup producenckich, autorów z Polski lub zagranicy.

Klip nie przekraczający 3 minut, przygotowany dowolną techniką (film, animacja, etc.), musi być premierowy, tzn. nie prezentowany w wydawnictwach audiowizualnych, telewizji czy Internecie. Dopuszcza się natomiast możliwość, by sam wiersz był już wcześniej publikowany.

Prace zakwalifikowane do udziału w konkursie oceni jury w składzie:

Darek FOKS,
Janusz KONDRATIUK,
Jarosław SZODA,
Mariusz WILCZYŃSKI.

Fundatorem nagrody głównej (10 tys. złotych) jest Prezydent Miasta Wrocław Rafał DUTKIEWICZ. Przyznana zostanie także nagroda publiczności (2,5 tysiąca złotych) ufundowana przez firmę Instal Projekt. Wydana zostanie również płyta DVD z najciekawszymi pracami.

Ostatnim dniem przyjmowania zgłoszeń będzie 31 marca 2008 roku. O zakwalifikowaniu do udziału w konkursie zainteresowani poinformowani zostaną do 10 kwietnia. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród zaplanowane 27 kwietnia w Teatrze Polskim, ostatniego dnia 13. edycji festiwalu literackiego "Port Wrocław 2008".

Szczegółowe warunki konkursu w tym informacje na temat trybu zgłoszeń zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie www.biuroliterackie.pl oraz publikacjach towarzyszących festiwalowi.

(za: www.biuroliterackie.pl)
Rozszerzona zawartość newsa