LITERACKI NOBEL 2015 NA ANTENACH POLSKIEGO RADIA
Dodane przez moderator2 dnia 07.10.2015 17:19
W czwartek 8 października zostanie ogłoszony laureat tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla. Z tej okazji Polskie Radio przygotowało specjalne audycje.

Pierwszy Program Polskiego Radia nazwisko zwycięzcy tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury przedstawi w aktualnościach po godz. 13.00, a po godz. 20.00 w "Kulturalnym Wieczorze z Jedynką" sylwetkę i twórczość laureata omówi Magdalena Mikołajczuk.

Program 2 ogłosi nazwisko laureata Literackiej Nagrody Nobla tuż po godz. 13.00, zaraz po tym, gdy zrobi to Akademia Szwedzka. Informacja opatrzona będzie komentarzem dziennikarzy Dwójki. Literackiej Nagrodzie Nobla poświęcona będzie czwartkowa audycja "O wszystkim z kulturą" (godz. 18.00), w której o twórczości laureata dyskutować będą krytycy literaccy i wydawcy - program poprowadzą Dorota Gacek i Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

Nazwisko laureata Nobla w dziedzinie literatury słuchacze Trójki poznają tuż po ogłoszeniu werdyktu Akademii Szwedzkiej, czyli w czwartkowym serwisie informacyjnym o godz. 13.00. Szerzej o nagrodzie i uhonorowanym nią pisarzu będzie można posłuchać w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (16.00-19.00). Ponadto w nocy z czwartku na piątek Barbara Marcinik poprowadzi specjalne wydanie noblowskiej "Trójki Pod Księżycem" (9 października, godz. 0.05-2.00). - Skupimy się przede wszystkim na rytuale przyznawania nagrody i połączymy się ze Sztokholmem, by porozmawiać ze specjalistami o okolicznościach ogłoszenia laureata literackiego Nobla oraz omówić z naszymi rozmówcami typowania tzw. giełdy noblowskiej. Oczywiście nie zabraknie również przedstawienia sylwetki nagrodzonego pisarza - zapowiada redaktorka Programu 3.

Informacje o laureacie Literackiej Nagrody Nobla pojawią się w serwisach kulturalnych. Radiowa Czwórka na bieżąco informuje o laureatach noblowskich nagród w audycji "Nawiedzeni" (poniedziałek-piątek od godz. 11.00).

Informacje na temat Literackiej Nagrody Nobla pojawią się w czwartkowych serwisach Polskiego Radia dla Zagranicy.

[06 PR 24]

Wiadomości o laureacie będą się pojawiały na bieżąco w serwisach informacyjnych na antenie PR24. Gościem Stacji będzie m.in. krytyk literacki Piotr Kieżun.

[19 polskieradio_pl]
Na portalu Polskiego Radia internauci mogą uzyskać informacje dotyczące sylwetek wszystkich tegorocznych laureatów Nagrody Nobla.

Z pozdrowieniami,

Sekcja Public Relations
Agencja Promocji Polskiego Radia S.A.
tel. (022) 645 51 29, 645 51 30, 645 51 39, 645 55 02
email: public.relations@polskieradio.pl
www.polskieradio.pl

wiadomość nadesłana
Rozszerzona zawartość newsa