Wieczornica miejscowych poetów w Wieliczce - 30.04.2013 (relacja)
Dodane przez abirecka dnia 13.05.2013 10:46
W dniu 30 kwietnia 2013 r. w auli CKiT w Wieliczce z inicjatywy Klubu Przyjaciół Wieliczki i LGD "Wielicka Wieś", odbyło się drugie już spotkanie literacko-muzyczne pt. Wieczornica Lokalnych Poetów, poświęcone wspomnieniu zmarłego w ubiegłym roku wielickiego poety i przyjaciela poetów - Ryszarda Rodzika.

Na spotkanie swoje wiersze przygotowali: Aniela Birecka, Henryka Lembas, Halina Brygowa, Krystyna Kaczyńska-Ślusarczyk, Edwarda Zapalska, Kasia Dominik, Cecylia Strojny, Janina Panek, Maria Nawrot, Antoni Mleczko, Stanisław Anioł i Bogusław Stachura.

Każdy z uczestników spotkania miał możliwość zaprezentowania publiczności własnych wierszy, a także przeczytania wiersza Ryszarda Rodzika. Na scenie obok siebie wystąpili autorzy uznani, publikujący swoje utwory, jak i amatorzy, którzy na publiczne wystąpienie odważyli się po raz pierwszy. Wydarzenie przebiegało w pogodnych wielicko-rodzikowych klimatach. Czytaniu strof towarzyszyły nastrojowe kompozycje w wykonaniu wielickiego zespołu wokalno-instrumentalnego Yanabanda i ich dzieci.

Wydarzenie prowadził Piotr Kiszka, który tak podsumował spotkanie: Najważniejsze jest to, że znowu w Wieliczce i dla Wieliczan udało się razem zrobić coś bardzo sympatycznego i pozytywnego.

Ponadto, Pan P. Kiszka zapowiedział podjęcie próby wydania antologii zatytułowanej: Ryszard Rodzik i Przyjaciele.
Rozszerzona zawartość newsa