Angaż na Plaży. Slam poetycki - Gdynia, 12.08.2012
Dodane przez moderator2 dnia 10.08.2012 11:29
Krytyka Polityczna Trójmiasto zaprasza wszystkich twórców poezji do udziału w slamie, który odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia 2012 r. o godz. 18.00 w Restauracji F. Minga (początek Bulwaru Nadmorskiego) w Gdyni w ramach letniej akcji czytelniczej "Park Książki".

Slam to konkurs poetycki, w którym każdy może stanąć przeciwko każdemu. O wygranej decyduje publiczność. Zwycięzca bierze wszystko!

Program:
- autorski występ poety i pisarza Jasia Kapeli,
- slam.

Prowadzenie wieczoru: Wojciech Boros.

Zasady:
Do wystąpienia przygotuj pięć własnych niepublikowanych i nienagradzanych wierszy. Zgłoszenia na pół godziny przed konkursem w Parku Książki.

Nagroda:
Bon o wartości 200 PLN na piercing lub zniżka 50% na tatuaż do wartości 300 PLN ufundowane przez Studio "Świost" z Sopotu oraz zestaw książek wydanych przez Krytykę Polityczną, W.A.B. i Czarną Owcę.


Wojciech Boros (1973) - poeta. Laureat I nagrody w konkursie "O Laur Czerwonej Róży" (1996), autor książek Nierealit górski, Jasne i Pełne oraz Złe zamiary. Stały współpracownik dwumiesięcznika literackiego "Autograf"; od 2009 roku odpowiada za dział poezji w gdyńskim kwartalniku artystycznym "Bliza".

Jaś Kapela (1984) - pisarz, poeta, felietonista "Krytyki Politycznej". Autor dwóch książek z wierszami (Reklama i Życie na gorąco), dwóch powieści (Stosunek seksualny nie istnieje i Janusz Hrystus) i zbioru felietonów Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu. Współtworzy witrynę internetową Krytyki Politycznej. Należy do zespołu redakcji Wydawnictwa Krytyki Politycznej.


Projekt "Park książki" realizowany jest przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miejskiego w Gdyni.


(nadesłane)
Rozszerzona zawartość newsa