II Ogólnopolski Slam im. Adasia Zagajewskiego + Mariusz Partyka + Fifidroki - Katowice, 21.06.2012
Dodane przez moderator2 dnia 04.06.2012 23:53
Najlepsi slamerzy w Polsce, wschodzące gwiazdy literackie i sceniczne debiuty zmierzą się podczas II Ogólnopolskiego Slamu im. Adasia Zagajewskiego w Katowicach.

Data: 21.06.2012

Miejsca: Galeria Nie Zastawiać oraz Pub Katofonia.

Już od godziny 16.00 organizatorzy zapraszają do Galerii Nie Zastawiać (ul. Stanisława 5a - w podwórzu), gdzie swój debiutancki tomik Wierzyniec promować będzie zabrzański poeta Mariusz Partyka. Rozszerzając tradycyjną formułę spotkania autorskiego, Mariusz postanowił zaprosić do wspólnej prezentacji również innych autorów związanych ze śląską sceną poetycką. Ich nazwiska (te znane i te mniej) do dnia imprezy pozostaną tajemnicą...

Finał imprezy - slam rozpocznie się o godzinie 19.30 w klubie Katofonia (Katowice, ul. Mariacka 18a). Turniej odbywać się będzie w tradycyjnym systemie pucharowym: ćwierćfinał, półfinał i finał. Głosuje, jak zawsze, publiczność. Wygrywa najlepszy. Zapisy do godziny 19.00. Wjazd 5 zł - całość bramki zgarnia zwycięzca.

Na zwycięzcę (poza sławą i podziwem nadchodzących pokoleń) czeka nagroda pieniężna, open bar oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Galerię Nie Zastawiać, Pub Katofonia oraz portal reklamacyjny.pl i innych sponsorów.

Nagrodą dla uczestników i publiczności będzie koncert zespołu Fifidroki (psycho-folk), który odbędzie się po slamie w Pubie Katofonia.

__________________________________
Mariusz Partyka (ur. 1976) - poeta, nauczyciel, początkujący fotograf. Laureat konkursów poetyckich, m.in. im. Rafała Wojaczka, im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz nagrody specjalnej w konkursie im. Jacka Bierezina. Publikował m.in. w "Opcjach", "Studium", "Arteriach", "Kresach", "Toposie", "Gazecie Wyborczej" oraz antologiach, m.in. Połów. Poetyckie debiuty 2010 (Biuro Literackie, Wrocław 2010). W 2009 roku ukazał się jego arkusz poetycki Wieża myśliwych (Biuro Literackie, Wrocław 2009). Wydał tom wierszy Wierzyniec (Strzeliński Ośrodek Kultury, Strzelin 2012). Mieszka w Zabrzu.

http://katofonia.pl/#/home
http://niezastawiac.manifo.com/
http://www.facebook.com/Fifidroki
http://reklamacyjny.pl/


(nadesłane)
Rozszerzona zawartość newsa