Konkurs na "erekcjato bolesławieckie" - 1.11.2007-30.11.2007
Dodane przez moderator2 dnia 10.10.2007 10:46
Każdy pisać może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, dlatego chciałabym zaprosić wszystkich do udziału w konkursie poetyckim
pod hasłem "erekcjato bolesławieckie".

Temat jest określony, dotyczy dzisiejszego miasta Bolesławiec, 'wczorajszego' Bunzlau i wszystkiego, co jest z nim związane. Możecie pisać o ceramice, współczesności i podpisaniu przez Bolesławiec umowy z firmą JVC na wybudowanie fabryki telewizorów ciekłokrystalicznych, lub cofnać się w czasie o 430 lat, kiedy powstawała najstarsza kronika miasta 'Annales Boleslavienses' , wspomnieć o Martinie Opitz'u, poecie, historiografie, twórcy poezji niemieckiej, który urodził się w Bolesławcu, lub wrócić do okresu, kiedy Bolesławiec znajdował się pod panowaniem Habsburgów czy Piastów.

Żródłem informacji o tym mieście moze być internet, książki, prasa albo babcia z dziadkiem pamiętająca inne czasy, która do tej pory siedzi na bolesławieckiej ławeczce przed Ratuszem.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich, a prace należy publikować na www.erekcjato.eu w dziale 'Konkurs'.

Nagroda:
200 PLN dla zwycięzcy.

Terminarz:
Konkurs odbędzie się w listopadzie: 1.11.2007-30.11.2007.

Głosowanie:
Na wybrane erekcjato może głosować każdy zarejestrowany uzytkownik www.erekcjato.eu Głosowanie będzie tajne i odbędzie się 30.11.2007 w specjalnym, otwartym dziale do głosowania. Nie wolno głosować na siebie i ewentualne głosy na własne utwory będą nieważne.

(nadesłane przez: ann13)
Rozszerzona zawartość newsa