Slam poetycki im. Adama Zagajewskiego + Brudne Dzieci Sida - Katowice, 12.12.2010
Dodane przez moderator2 dnia 05.12.2010 00:35
Biuro ESK 2016 Katowice, grupa poetycka Terry Street, grupa artystyczna Kato Bohema oraz Klub Scena Gugalander zapraszają na slam poetycki. Po pojedynku na scenę wyjdzie legendarny Patyczak ze swoim projektem Brudne Dzieci Sida.

Tradycyjna formuła slamu została wzbogacona o element opiniodawczy. Jurorzy, na wzór popularnego programu Mam talent, będą mogli komentować występy slamerów oraz sygnalizować swoje niezadowolenie poprzez sygnał świetlny. W jury zasiądą, uwaga, uwaga: Maciej Szczawiński, Mirosława Pajewska, Robert Rybicki...

Katowicki slam odbędzie się w klubie Scena Gugalander w niedzielę 12.12.2010 r. o godzinie 18:00, a poprowadzą go Łukasz Gamrot i Dawid Koteja (pomysłodawcy i współorganizatorzy, założyciele grupy poetyckiej Terry Street). Warto podkreślić, że występom slamerów towarzyszyć będzie muzyka kolektywu Dub Lovin' Criminals i oprawa graficzna przygotowana przez korporację cichynabiau.

Po turnieju slamerskim organizatorzy zapraszają na koncert Brudnych Dzieci Sida, czyli kultowego jednoosobowego składu punkrockowego, stworzonego przez Grzegorza Patyczaka Kmitę. Teksty Patyczaka doceniane są zarówno przez publiczność koncertową, jak i przez środowisko literackie, nie dziwi więc jego obecność w Katowicach. Brudne Dzieci Sida jak do tej pory wydał trzy płyty: Trzy akordy darcie mordy (1997), Love Kills (2000) oraz wspólnie z innymi legendami polskiej sceny alternatywnej Starymi Singers Starzy Sida (2002).

Wstęp wolny!

Nagroda główna: 400 zł + 100 zł do zrealizowania w barze.
Kolejne nagrody: niespodzianki wysokoprocentowe, książki, rozochocone nastolatki.
Każdy występujący skorzysta z darmowego, orzeźwiającego napoju chłodzącego.


(za: www.nieszuflada.pl)
Rozszerzona zawartość newsa