Sochaczewski TJW o "Kałamarz Metafor" - 26.11.2010, 17:00
Dodane przez Z wyglądu waniliowy dnia 05.10.2010 09:43
Poetyckie zmagania o Kałamarz Metafor

Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie oraz grupa twórców związanych z inicjatywą pod nazwą Sochaczewskie Wieczory Literackie zapraszają miłośników poezji na Sochaczewski Turniej Jednego Wiersza o "Kałamarz Metafor". Do konkursu przystąpić może każdy, kto ukończył 16 lat i osobiście zaprezentuje swój wiersz, nigdzie wcześniej nie publikowany i nie nagradzany.

Dla laureatów przewidziano nagrody finansowe (Nagroda Główna 500 zł, oraz 2 wyróżnienia) a także nagrody rzeczowe.

Impreza odbędzie się w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie w piątkowe popołudnie 26 listopada 2010 r. Rozpoczęcie konkursu o godz. 17. Poeci zainteresowani uczestnictwem w Turnieju proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie swoich utworów (listownie, pocztą elektroniczną) lub przed rozpoczęciem imprezy - do godz. 16.00.

Wyboru najlepszych wierszy i podziału nagród dokona Jury powołane przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie. Obradom Jury przewodniczył będzie Jerzy Jankowski - poeta, dziennikarz, animator życia literackiego, członek Związku Literatów Polskich. Dodatkową atrakcją imprezy będzie mini-recital poezji śpiewanej w wykonaniu Joanny Cieśniewskiej, Leszka Lewickiego i Łukasza Waldy.

Szczegóły zawiera regulamin turnieju dostępny na stronie internetowej biblioteki www. biblioteka.e-sochaczew.pl w zakładce "Obecne konkursy" oraz w bibliotekach publicznych na terenie Mazowsza. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału zarówno amatorów, jak i profesjonalistów!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie
ul. Żeromskiego 39A
96-500 Sochaczew

z dopiskiem na kopercie: Sochaczewski Turniej Jednego Wiersza

e-mail: mbp.sochaczew@gmail.com
tel (46) 862 46 61
Rozszerzona zawartość newsa