Wokół poezji. III edycja - zapowiedź ogłoszenia wyników XVIII OKP "Dać Świadectwo" - Kraków, 17.05.2010
Dodane przez kalambura dnia 14.05.2010 10:11
17 maja 2010 r. o godz. 16:00, w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie, ul. Mikołajska 2, www.lamelli.com.pl nastąpi rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Dać Świadectwo".

Program imprezy przewiduje:
- spotkanie z Jurorami: Józefem Baranem i Krzysztofem Lisowskim;
- czytanie utworów Laureatów, wręczenie nagród;
- prezentację projektu eMultipoetry w wykonaniu Michała Zabłockiego.

Spotkaniu patronują:
- pismo kulturalne "Fragile",
- KULTURAtka,
- PoemProject,
- TVP Kraków.

Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Dać Świadectwo" nagradza wiersze, które w formie bądź treści odzwierciedlają współczesne czasy. W jury zasiadają znani poeci, krytycy; w tym roku Józef Baran i Krzysztof Lisowski. Nagrodą Główną jest wydanie zbioru wierszy laureata. Dotychczas w ramach serii "Dać Świadectwo" ukazały się tomiki następujących autorów:
Krzysztof LISOWSKI (Kraków),
Stefan SZCZYGŁOWSKI (Kobiele Wielkie),
Maciej MELECKI (Mikołów),
Jagoda CIESZYŃSKA (Kraków),
Cezary ZALEWSKI (Kraków),
Marek GRALA (Płock),
Marek Krystian Emanuel BACZEWSKI (Zawiercie),
Maciej WOŹNIAK (Płock),
Barbara KRĘŻÓŁEK-PALUCHOWA (Piwniczna),
Henryk LISZKIEWICZ (Piła),
Justyna PALONEK (Kraków),
Sławomir TOMCZAK (Łódź),
Monika MOSTOWIK (Kraków),
Krzysztof KONOPA (Zamość),
Andrzej Jakub MULARCZYK (Ostrzeszów),
Agnieszka KOTEJA (Zakopane),
Bogumił STASZEK (Wizna).


eMultipoetry to edukacyjny projekt poetycki prowadzony przez instytucje kultury w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Grecji. W jego ramach powstaje internetowa, międzynarodowa i wielojęzyczna przestrzeń dla poezji. www.emultipoetry.eu umożliwia systematyczne pisanie i tłumaczenie wierszy. Przy jej pomocy można zakładać swoje profile, publikować wiersze, tłumaczyć je, komentować i oceniać twórczość innych osób, pisać wiersze w specjalnie skonstruowanych grach internetowych, współtworzyć grupowe wiersze online. Można tworzyć grupy zainteresowań oraz zamknięte grupy studenckie, które doskonalą techniki pisarskie w różnych gatunkach wiersza i prozy. Celem projektu jest wykorzystanie wyników zintegrowanych programów badawczych i dydaktycznych w skali lokalnej, krajowej i międzynarodowej, integracji i rozwoju istniejących programów nauczania dla kształcenia nauczycieli i tłumaczy z zastosowaniem technik multimedialnych ICT. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Rozszerzona zawartość newsa