Po życie sięgać nowe: remiksujemy pozytywizm (konkurs Ha!art)
Dodane przez Korporacja Ha art dnia 24.03.2010 20:04
Narzędziem niesłychanie pożytecznym przy pracy na polu tekstu literackiego okazał się niedawno remiks. Umiejętne stosowany, pozwala wzmocnić dykcję i nadać nowe znaczenie głosowi poetyckiemu, nawet jeśli ten zdążył zwiędnąć na nieurodzajnej glebie epoki, do której współczesne gusta odnoszą się niechętnie i sucho.

Chcąc raz jeszcze pożywić się owocami z drzewa pozytywizmu, apelujemy więc do poetów polskich o zajmowanie miejsc przy konsoletach i edytorach tekstowych w celu przywrócenia świetności poezjom opiewającym uroki pracy organicznej i głoszącym bezzasadność metafizycznych spekulacji*.

Jak pisze pionier praktyk remiksologicznych na Ziemiach Polskich, Jarosław Lipszyc - epoka nie wymaga od nas ofiar ale usług, co przy delikatnym skreczowaniu może zabrzmieć jak epoka nie wymaga od nas ofiar ale przysług. Pora wyświadczyć je literackiemu dorobkowi pozytywizmu!

* Do wykonania dzieła Poeta remiksujący użyje własnych materiałów i narzędzi (cut-up, fold-in, cross-out). Poeta remiksowany nie może wyrazić sprzeciwu wobec działań Poety remiksującego, ponieważ jest martwy.

Propozycje remiksów (wraz z utworem oryginalnym, zdjęciem w przyzwoitej rozdzielczości i biogramem DJ-a) prosimy kierować na adres: portal@ha.art.pl, w temacie wiadomości wpisując: "remiksujemy pozytywizm".

Wybrane utwory zostaną opublikowane na portalu Ha!art.

http://ha.art.pl
Rozszerzona zawartość newsa