Konkurs Literacki "Taki jestem" - do 30.01.2010
Dodane przez moderator2 dnia 29.10.2009 17:01
Redakcja dwutygodnika edukacyjnego "Cogito" oraz Wydawnictwo W.A.B. zapraszają do udziału w konkursie literackim. Opiszcie swój świat w formie opowiadań. Przed Wami szansa na stypendium twórcze i wydanie debiutanckiej książki. Wasze opowiadania stworzą literacki portret współczesnej młodzieży. Pokażcie więc siebie, jakimi jesteście naprawdę!

Jacek Dehnel, jeden z najwybitniejszych pisarzy młodego pokolenia, laureat wielu nagród, w tym m.in. Paszportu "Polityki", pisze w jednym z wierszy: Czymże jest zatem świat - i co jest światem? Świat wiatrem, falą i więdnącym kwiatem. A jak wygląda Twój świat, Agnieszko, Bartku, Ewo, Kamilu? Jakbyście go opisali? W swych opowiadaniach piszcie o tym, jak żyjecie, co przeżywacie... Bądźcie bohaterami swej twórczości. Nie bójcie się pokazać swych literackich talentów. Odwagi!

Przewodniczącym jury jest właśnie Jacek Dehnel, który będzie nie tylko oceniał Wasze opowiadania, ale także radził, jak pisać. Na łamach "Cogito" podzieli się z Wami pisarskim doświadczeniem. Podobnie jak i inni pisarze z Wydawnictwa W.A.B.

Zatem, do dzieła!

Zasady konkursu:

1. W konkursie mogą wziąć udział młodzi ludzie, którzy nie ukończyli 21 lat.

2. Opowiadania należy wysłać na adres redakcji "Cogito" (ul. Lubieszowska 5, 04-308 Warszawa) do 30 stycznia 2010.

3. Objętość opowiadania nie powinna przekraczać 40 tys. znaków. Należy przysyłać je je w wersji papierowej: format A4, wydruk komputerowy, czcionka 12 punktów, 30 linijek na stronie.

4. Do końca lutego jury na specjalnym posiedzeniu wyłoni zwycięskie prace.

5. Wydanie książki z nagrodzonymi opowiadaniami zaplanowane jest na październik 2010 roku.

6. Do opowiadania proszę dołączyć kupon "Cogito" uprawniający do udziału w konkursie.

7. Regulamin konkursu na stronach: www.cogito.com.pl i www.wab.com.pl.

Nagrody:

- debiut w zbiorze najlepszych opowiadań konkursowych, który to zbiór ukaże się nakładem Wydawnictwa W.A.B. (jednocześnie organizatorzy informują, że Wydawnictwo W.A.B. zastrzega w regulaminie o możliwości rezygnacji z tej nagrody w przypadku braku interesujących tekstów);
- stypendium twórcze
- indywidualną umowę na wydanie książki z Wydawnictwem W.A.B.
- nagrody rzeczowe

Jury konkursu:

1. Jacek Dehnel - przewodniczący
2. Ola Siewko (redaktor naczelna "Cogito")

(za: http://portalwiedzy.onet.pl)
Rozszerzona zawartość newsa