VII OKP o "Złote Pióro" - do 28.02.2010
Dodane przez moderator2 dnia 20.12.2010 14:34
Regulamin
VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o "Złote Pióro"
Jestem jak woda rzeki, odbijająca zmienne kolory brzegów między którymi płynie, burze, obłoki, błękit nieba, sama bezbarwna
§1 Postanowienia ogólne
Organizatorem VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o "Złote Pióro", zwanego dalej konkursem jest Stowarzyszenie Klub Twórczości Różnej: "Cóś innego", zwane dalej organizatorem.
Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich, zarówno amatorów, jak i zawodowców tworzących w języku polskim. Jedynym warunkiem jest ukończone 16 lat.
Prace konkursowe należy nadsyłać na adres organizatorów:
Stowarzyszenie Klub Twórczości Różnej "Cóś innego"
ul. Szkolna 12
62-300 Września
pomiędzy 1 stycznia, a 28 lutego 2011 r.
Ustala się następujące kategorie konkursowe:
- poezja
- krótkie formy prozatorskie
- nowe media (podcast, animacja, videocast, cybertekst itp)
§2 Wymogi formalne
Prace konkursowe winny zawierać jeden zestaw złożony z 1 do 5 utworów w kategorii poezja lub 1 pracę o długości nieprzekraczającej 10 stron standardowego maszynopisu w kategorii krótkie formy prozatorskie, lub jedną pracę z kategorii nowe media wykonaną w dowolnej technice (prace audio i video nie powinny trwać dłużej niż 20-30 min.).
Utwory powinny zostać zainspirowane słowami Czesława Miłosza: Jestem jak woda rzeki, odbijająca zmienne kolory brzegów między którymi płynie, burze, obłoki, błękit nieba, sama bezbarwna.
Utwory powinny być dotychczas niepublikowane w wydawnictwach zwartych i czasopismach oraz nie nagradzane w innych konkursach. Należy je przesłać w 5 egzemplarzach maszynopisu oraz zapisane w formie elektronicznej (na płycie CD/DVD).
Każdy utwór należy opatrzyć godłem (pseudonim pozwalający na zachowanie anonimowości autora). To samo godło powinno występować na dołączonej, zaklejonej kopercie zawierającej dane autora (imię i nazwisko, adres, numer telefonu, nota biograficzna, e-mail). Prace w jakikolwiek sposób pozwalające na identyfikację autora zostaną zdyskwalifikowane ze względów formalnych.
Osoba przesyłająca więcej niż jeden zestaw, zbyt dużo utworów w jednym zestawie, zbyt mało egzemplarzy, utwory opatrzone pełnymi danymi zamiast godłem, nie zostanie dopuszczona do konkursu.
Prace zostaną ocenione przez Jury powołane przez organizatorów i nie podlegają zwrotowi, pozostając do dyspozycji organizatorów. Ostateczny skład jury zostanie głoszony na stronie konkursu najpóźniej 31 grudnia 2010 r.
Osoby zgłaszając prace na konkurs wyrażają zgodę na nieodpłatną publikację swoich prac we wszelkich wydawnictwach związanych z konkursem, w tym na stronie internetowej www.ktr-cosinnego.pl oraz na łamach patronów medialnych
§3 Wyróżnienia i nagrody
Prace oceniać będzie jury w składzie:
prof. Piotr Śliwiński (UAM Poznań) - Przewodniczący Jury, jeden z największych znawców współczesnej literatury polskiej (niepotwierdzone).
Grażyna Banaszkiewicz - poetka, dziennikarka, krytyk sztuki, reżyser telewizyjnych filmów dokumentalnych, w tym filmów o sztuce.
Mariusz Pisarski - dziennikarz radiowy i prasowy, krytyk literacki.
Piotr Michalak (KTR "Cóś innego") - publicysta, krytyk literacki.
Przewiduje się przyznanie Grand Prix w postaci markowego pióra ze stalówką pokrytą złotem.
Przewiduje się przyznanie trzech nagród w każdej kategorii konkursowej (nagrody rzeczowe).
Przewiduje się możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień w postaci bezpłatnego udziału w warsztatach literackich (organizator pokrywa koszty wynagrodzenia prowadzących, zakwaterowania i wyżywienia uczestników, nie pokrywa natomiast kosztów dojazdu). Udział w warsztatach stanowi automatycznie dodatkowe wyróżnienie dla wszystkich nagrodzonych uczestników konkursu.
Przewiduje się możliwość dodatkowego wyróżnienia w postaci publikacji utworów w publikacji pokonkursowej. Udział w publikacji stanowi automatycznie dodatkowe wyróżnienie dla wszystkich nagrodzonych w konkursie.
Przewiduje się możliwość publikacji nagrodzonych utworów na łamach partnerów konkursu - patronów medialnych (głównym decydentem jest tu Redakcja każdego z wydawnictw)
Ogłoszenie wyników nastąpi 30.04.2011 r. za pośrednictwem strony internetowej organizatora. Laureaci zostaną powiadomieni o werdykcie także drogą elektroniczną, najpóźniej do 5.05.2011 r.
Przewiduje się zorganizowanie uroczystego wręczenia nagród w dniu 19.06.2011 r. Program uroczystości zostanie ogłoszony na stronie internetowej organizatora nie później niż 31.05.2011 r.
Jury zastrzega sobie możliwość nieprzyznania wszystkich nagród.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany rodzaju, ilości, charakteru i wysokości nagród bez podania przyczyn. Organizator poinformuje o zmianach nagród na swojej stronie internetowej najpóźniej dzień przed ogłoszeniem werdyktu.
W sprawach spornych wynikających z interpretacji regulaminu, ostateczne decyzje podejmuje organizator w porozumieniu z jury.
Zgłoszenie prac na konkurs oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
(nadesłane)
Rozszerzona zawartość newsa