poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Deadline
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 5 z 5 << < 2 3 4 5
Autor RE: To ja góral
Bożena
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 97
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 22.08.07
Dodane dnia 05.04.2010 19:47
Bronku- zanim powiesz o sobie- ja pijak, ja alkoholik, powiedz najpierw- ja poeta:)
i trzymaj się tego. Ważne, że się podnosisz i za to szacunek dla ciebie.
Masz tu wielbicieli, nie dlatego, ze napisałeś ten post, ale dlatego, że piszesz tak, że za serce chwytasz. Trzymaj się tej drogi:)

powodzenia, zawsze jest tu wśród nas, miejsce dla ciebie:)
kawałek domu, który zabierzesz tam, gdzie podążasz.
Masz duszę poety , pisz nam o twoich górach, pisz.





przez powiększone szkło, mam wszystko jak na dłoni
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: To ja góral
Szady siebr Daniel
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 238
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 12.06.09
Dodane dnia 05.04.2010 18:29
Witaj Bronku,
ostatnio na pp, ktoś napisał: [...]portal poetycki nie ma charakteru terapeutycznego.[...]

Czytając Twoje wypowiedzi powyżej odnoszę wrażenie, że tak nie powinno być. Uważam, że powinniśmy być dla siebie ludźmi. Choćby za nickami. Ty nie masz się czego wstydzić. Chcesz być dobrym człowiekiem i to jest ważne.
Trzymaj się ciepło. Jesteśmy z Tobą


http://obrazstanubraku.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: To ja góral
Bogdan Piątek
Użytkownik

Postów: 79
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 24.08.08
Dodane dnia 05.04.2010 18:26
Czytałem wcześniejsze Twoje wiersze i widzę, że one również stawały się coraz lepsze . Przy czym odrodzić się na nowo jako Człowiek (z całym szacunkiem dla poezji) jest jednak trudniejsze . Zresztą poezja w tym odrodzeniu pomogła .Wielki szacunek , raz jeszcze pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: To ja góral
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 05.04.2010 17:49
Przed chwilką wróciłem z pogrzebu młodego kolegi który w poniedziałek rano zginął w Montpellier na naszej wspólnej budowie. Mówicie wytrwasz, dzięki Wam za to i sam powiem, chociaż tego się mówić nie powinno, że wytrwam, powiem też dlaczego:
Dla alkoholika powrót do nałogu to też śmierć, może nie od razu, ale wierzcie mi, prawda to jest, poza tym alkoholik nie umiera sam jak często się wydaje z nim męczy się i umiera jego rodzina, o ile jeszcze żyje, umiera to wszystko co sam posiadał, bo każdy człowiek ma jakiś dorobek, coś co po nim pozostaje, nawet połatany plecak z dobytkiem ukrytym pod mostem.
Jestem szczery i łatwiej mi z tym żyć, łatwiej stanąć z kimś twarzą w twarz i nie obawiać się że mi powie, przecież wiem że byłeś pijakiem, słyszałem.
To ja wolę być pierwszym który o tym powie.
Następna sprawa, mnie było łatwiej wychodzić z tego, nie byłem sam, a co za tym idzie,
pozostał jakiś dług do spłacenia, powoli zacząłem spłacać, powoli, bo tu pośpiech zbyteczny.
Poza tym wszystkim ja mam dla kogo żyć, pozostała rodzina, która zaczyna zapominać o przeszłym, zostali znajomi, przyjaciele, powróciło zaufanie, no i pozostała Poezja dla której też warto, ona też wyciągnęła do mnie pomocną dłoń i jak dotąd nic a nic uścisku nie zwalnia, jej słowami teraz spłacam długi, mówię nią o lasach, górach, w których nieraz po długich ciągach chowałem się jak zwierz, ale i dziki zwierz czuje się tam bezpiecznie.
Powie ktoś ze zwracam na siebie uwagę takimi sprawami, nie są to błahe sprawy, niech będą też ostrzeżeniem dla ludzi młodych, którzy tak jak ja wchodzą powoli w świat nałogów, niech sobie jednak nie myślą, skoro jednemu się udało wyjść z tego, mnie też się uda, sprawdźcie ilu się to udaje.
Dzięki serdecznie za to że czytacie to o czym gadam, a jak powiecie dobre słowo, tym bardziej, pozdrawiam, B



Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: To ja góral
kropek
Użytkownik

Postów: 124
Miejscowość: Bartoszyce
Data rejestracji: 27.08.08
Dodane dnia 05.04.2010 17:42
Bronku, jesteśmy kamratami. powiem tak, specjalistami od tego samego problemu. starszy jestem to i dwukrotnie dłuższy mój staż w trzeźwości. wierzę, że dasz sobie radę. mamy podobne doświadczenia i podobną motywację. i jeszcze jedno - wiemy, że w sytuacji kryzysowej możemy na siebie liczyć.
pogody ducha, brachu :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: To ja góral
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 05.04.2010 16:47
Bronku, tak trzymaj :)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: To ja góral
IRGA
Użytkownik

Postów: 308
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 04.02.09
Dodane dnia 05.04.2010 16:11
BRONKU, jestem DUMNA, że mogłam Cię poznać poprzez Twoją poezję, poprzez Twoje komentarze pod wierszami innych. Podziwiam Cię za upór, za to co robisz, za to, że jesteś PRAWDZIWY. Jesteś wielkim CZŁOWIEKIEM. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie. Irga
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: To ja góral
romanwosinski
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 35
Miejscowość: Kamień Pomorski
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 05.04.2010 15:55
Wytrzymasz, góralu. Ściskam Twoją prawicę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: To ja góral
Bogdan Piątek
Użytkownik

Postów: 79
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 24.08.08
Dodane dnia 05.04.2010 08:40
Cóż można powiedzieć po tak szczerym wyznaniu ? Co by nie rzec , zabrzmi jak banał . Ale daje nadzieję innym , że czasem trzeba sięgnąc dna , by się wznieść . Sam akurat przechodzę kryzys , więc Twoje słowa sa dla mnie krzepiące . Jak najbardziej serdecznie i szczerze pozdrawiam .
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: To ja góral
Jarosław Trześniewski-Jotek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 163
Miejscowość: Mława/Warszawa
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 05.04.2010 08:28
Bronku !!! Tak trzymać. Wielkie brawa:)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor To ja góral
kozienski8
Użytkownik

Postów: 250
Miejscowość: Obidza
Data rejestracji: 03.07.08
Dodane dnia 05.04.2010 08:21
"Ładnie was widzę, jak przy wigilii, pozwólcie w kręgu przeczekać noc,
za to, że dzisiaj się nie napiję, też podziękuję jak będę mógł"
(To moje słowa z tekstu łowcy jeleni)
Serwus, a mam za co podziękować, nie tylko Wam ale i poezji. Prawdą to jest co napisałem powyżej. Jestem alkoholikiem o czym niektórzy dobrze wiedzą, jestem,
pomimo że od pięciu lat nic, ale nim pozostaje się na zawsze, bo łatwo wraca się do każdego nałogu, wytrwać, to już jest wielka SZTUKA, jak i poezja wielką sztuką jest.
Dwa lata wstecz jako grafoman napisałem w blogu że dla mnie poeta to człeczek słaby ,płaczliwy, błądzący z głowiną zawieszoną w chmurach, życzący sobie aby kroczył przed nim herold głosił iż to on nadchodzi i przy okazji pousuwał wszystkie drzewa.
Myliłem się bardzo, nie przez to żebym się nim mienił ale już słyszałem pod swoim adresem takie słowo, nie byłem w oczach innych nigdy zbyt słabym, poezja dokonała tego że dzisiaj jestem o wiele mocniejszym człowiekiem, nie żebym uciekał w świat bajek, ale teraz słowem potrafię zbudować własne światy, bo i ja pokochałem poezję ponad życie, wielu przyzna mi rację, jak się w nią wejdzie, nią się żyje, zaczyna mówić,
nie przestaje myśleć o niej.
Prostym jest moje słowo dzisiaj, jak i w tekstach jakie zamieszczam, nie wiem wiele jak ją tworzyli wielcy, nie znajdziecie u mnie w domu księgarni, poza kilkoma tomikami wierszy z młodzieńczych czasów, mam i cenię je bardzo kilka książek portalowych kolegów, Jacka Sojana, jako nagrodę za wygrany konkurs, Wojtka Roszkowskiego, mojego największego krytyka, Romana, znanego nam jako Góral Bagienny, za którą jeszcze nie podziękowałem, dzięki brachu.
Ale Poezja to nie tylko książki, dla mnie wyższą szkołą było samo życie, kto wie co byłoby jakbym nie przeszedł przez alkoholizm, w czasie gdy byłem już prawie na samym dnie, gdyby nie wszystkie śmierci najbliższych i moje własne, pewnie ze sto razy.
Poezja dla mnie to wszystko co mnie otacza, nazywają mnie i lubię to miano, starszym górali, może i marny ze mnie góral, ale góry to moja miłość, z nich czerpię najwięcej siły, i pisze mi się o nich najlepiej, pewnie to i prawda, że co pokochasz ponad życie, ono w jakiś sposób ci się odwdzięczy.
Wdzięczny wiec jestem temu co mam i do czego mam zawsze otwarte drzwi, Wam też jestem wdzięczny że jestem wśród Was, dzięki piękne.
A za to, że z Wami dziś nie wypiję też podziękuję........Bronek z Obidzy


Bronek z Obidzy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 5 z 5 << < 2 3 4 5
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66807482 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005