poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 28.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | WARTO PRZECZYTAĆ - POLECAM
Strona 5 z 5 << < 2 3 4 5
Autor RE: "Leć sokole" debiut K. MIK
Ako
Użytkownik

Postów: 57
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 04.09.07
Dodane dnia 03.02.2011 18:56
Wiersze pisane językiem prostym - a więc przystępne, trafią do każdego, książka może cieszyć się dużą poczytnością, zamiast zbierać kurz na półkach księgarskich.

Koleżanka mało wie, jak widać, co się na półkach księgarskich kurzy. Nie są to zazwyczaj dzieła łatwe i przyjemne.
A z krytyką należało się liczyć, tym bardziej jeśli zdecydowano się na okładce książki poetyckiej umieścić folder reklamujący wyjazdy wakacyjne w góry. Pokazanie na zachętę wiersza (nie wiem co powiedzieć aby nie urazić, bo w książce może są lepsze) też raczej dobrą promocją książki nie jest. W takich przypadkach pokazuje się ten najlepszy, więc...
Zostaje koleżance na osłodę międzynarodowy sukces wiersza o katastrofie. Zawsze to coś.
Powodzenia
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Leć sokole" debiut K. MIK
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 03.02.2011 18:21
Czy przypadkiem nie boli Pana fakt, że jeden z wierszy, z tejże książki odniósł sukces międzynarodowy jeszcze przed jej wydaniem? nad czym przechodzi Pan milczeniem.
Zapytam więc, Czy ma Pan w swoim wieloletnim dorobku taki utwór?


czytając tekst, oceniam tekst, a nie laurkę dołączoną do tego tekstu. jeśli ktoś jest osobą myslącą, to wyrabia swoje własne zdanie na dany temat....

Czy nie boli Pana przypadkiem fakt, że wiersze, inspirowane są podróżami do Australii, Rzymu, Wielkiej Brytanii? szczęściem, że wydawca nie zdradził czym jeszcze, bo pewnie mocniej Pan by grzmiał.

no i co z tego? czy to, że były inspirowane jakimiś podróżami ma wpływ na jakość tych tekstów? przypuśćmy nawet że były inspirowane misją na Marsa, to nie znaczy że nie mogą być grafomańskie...
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Leć sokole" debiut K. MIK
viviana
Użytkownik

Postów: 29
Miejscowość: Zelów
Data rejestracji: 11.07.10
Dodane dnia 03.02.2011 07:36
Dziękuję za wyrażone powyżej opinie o zbiorze moich wierszy. W kierunku Pana Łukasza Jasińskiego ukłon, za zbieżność myśli, liczyłam się z tym. Pozostałym dwom Panom gratuluję odwagi, że nie czytając książki potrafią ocenić ją na podstawie tytułu i okładki.

Panie Jerzy Beniamin Zimny, Pańska opinia przypomina mi satyrę Krasickiego Do Króla.

Według Pana, tytuł - zbyt śmiały, powinien być gnuśny i wyrażać zagubienie autora.

Okładka - za kolorowa i w dodatku z kanadyjskim widokiem, a powinna być szarobura.

Książka za obszerna - łamie standardy.

Wiersze pisane językiem prostym - a więc przystępne, trafią do każdego, książka może cieszyć się dużą poczytnością, zamiast zbierać kurz na półkach księgarskich.

A ja, w tych Pana wywodach, widzę wielką frustrację i żal. Czy przypadkiem nie boli Pana fakt, że jeden z wierszy, z tejże książki odniósł sukces międzynarodowy jeszcze przed jej wydaniem? nad czym przechodzi Pan milczeniem.
Zapytam więc, Czy ma Pan w swoim wieloletnim dorobku taki utwór? Jeżeli tak, to ja Panu gratuluję! Czy nie boli Pana przypadkiem fakt, że wiersze, inspirowane są podróżami do Australii, Rzymu, Wielkiej Brytanii? szczęściem, że wydawca nie zdradził czym jeszcze, bo pewnie mocniej Pan by grzmiał.
A zatem resumując: Satyra Krasickiego nie była wymierzona przeciwko królowi.
Edytowane przez viviana dnia 03.02.2011 07:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Leć sokole" debiut K. MIK
Krzysztof Kleszcz
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 102
Miejscowość: Tomaszów Maz.
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 02.02.2011 16:38
360 stron? Nie wiem, czy nie boję się takiej książki poetyckiej. Po prostu zwyczajnie nie mogę uwierzyć, że może w niej być ponad 300 dobrych wierszy. Nie zachęca mnie niestety okładka, zbyt dosłowna, i wiersz sztandarowy też - obok.

www.bialafabryka.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Leć sokole" debiut K. MIK
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 02.02.2011 16:10
Trudno ocenić książkę której się nie czytało. Ale sądząc po tytule, pomieszczone tam wiersze są górnych lotów. Wyraża to także barwna okładka, zapraszajaca na szczyty gór. Poetyckich rzecz jasna.
Uderza również liczba stron. Odkąd sięgam pamięcią tak obszernego debiutu nie było w ostatnich pięćdziesięciu latach. Chyba, że to wiersze zebrane? Ale przy debiutanckim trudno mówić o zbiorze.
Wiersz sztandarowy pomieszczony w zwiastunie, zdradza warsztat autorki. Prostota o której pisze A. Żmuda w słowie wstępnym, zachęca do lektury. Wiersz sztandarowy, mnie nie zachęcił.
JBZ.


JBZ
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Leć sokole" debiut K. MIK
Łukasz Jasiński
Użytkownik

Postów: 214
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 19.06.09
Dodane dnia 02.02.2011 11:37
Gratuluję. I uważaj, aby sokołowi nie obcięli skrzydeł. Pozdrawiam.


a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor "Leć sokole" debiut K. MIK
viviana
Użytkownik

Postów: 29
Miejscowość: Zelów
Data rejestracji: 11.07.10
Dodane dnia 29.01.2011 16:11
Miło mi powiadomić Szanowne Gremium Piszących na stronach PP , że spełniły się moje marzenia i gromadzone latami na dysku wiersze, ukazały się nakładem wydawnictwa Ad oculos, w wydaniu książkowym . Leć sokole to moje najmłodsze dziecko. Pragnę zainteresować Państwa tą pozycją, będę wdzięczna za rzetelne opinie.


Poniżej dołączam słowo o książce zamieszczone na stronie wydawnictwa:

Leć sokole jest debiutem książkowym Krystyny Mik, w którym zawarto wiersze napisane po 2000 roku. Odnajdziemy tutaj utwory inspirowane podróżami do Australii, Rzymu, Wielkiej Brytanii, ale także spokojne, nostalgiczne przemyślenia dotyczące bliskich, natury, zmieniających się pór roku oraz otaczającej nas rzeczywistości. Nie zabrakło również liryków religijnych, pytań retorycznych zadawanych Panu Bogu, z którymi każdy z nas może się utożsamiać.
Krystyna Mik mieszkająca i pracująca w Zelowie koło Bełchatowa publikowała wcześniej swoje utwory na stronach internetowych portali poetyckich. Sukces wiersza "I co teraz będzie Panie Prezydencie", którego fragment stał się mottem Koncertu dla Polonii australijskiej w Ashwield, poświęconemu ofiarom lotu TU-154 do Smoleńska, potwierdził słuszność wcześniej podjętej przez autorkę decyzji, książkowego wydania swoich wierszy. Bowiem wspomniany wiersz recytowany był w dwóch wersjach językowych na tym koncercie. Odnajdą go państwo, na stronach niniejszej publikacji. Wersja angielska w książce jest inna, niż na koncercie w Ashwield.
Poszczególne cykle oddzielono od siebie zdjęciami z archiwum autorki.
Serdecznie polecamy Państwu ten debiut. Liczymy, że spotka się on z uznaniem i sympatią czytelników, gdyż to, co z pozoru proste, często bywa wyjątkowe.
P. K.

Więcej informacji pod adresem : http://www.adoculos.pl/index.php?s=karta&id=226
Edytowane przez viviana dnia 29.01.2011 16:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 5 z 5 << < 2 3 4 5
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66808651 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005