poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 29.03.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Chimeryków c.d.
playlista- niezapomn...
Bank wysokooprocento...
Co to jest poezja?
Monodramy
,, limeryki"
HAIKU
poezja,org
Ostatnio dodane Wiersze
mam urodziny !!
Oko
Marina z wlewek
Na początku
Przebudził się
Miniaturki na wesoło
kino objazdowe
do siebie
wielki post, wczesna...
kalki
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Strona 26 z 28 << < 23 24 25 26 27 28 >
Autor RE: Co to jest poezja?
woka ketjof
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 24.10.10
Dodane dnia 25.02.2015 08:52
definicja poezji:
obserwacje własnej duszy przez pielęgnację nieufności do słów:))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 22.02.2015 11:38
Kazimierz Brakoniecki: Do poezji z tomu Amor fati

Jesteś taka mała nieskończona poezjo,a światy masz takie ogromne!
Wychylony ze śmiertelnego okna, których masz miliony,
widzę biedronkę, motyla, muchę, szpaka, chmury,
a dalej szkołę, ratusz, ojczyznę, kontynent, planetę,
słyszę stopy słońca, jak lekko trącają płatki róży,
słyszę melodię nocy, która poucza niespokojne liście,
widzę śmierć na drogach, w blokach, szpitalach, więzieniach,
chłopca na sankach, dziewczynkę w zielonym berecie,
klacz stojącą w deszczu na ciepłej łące przy ogrodzeniu,
pozostawioną szklankę w zlewie, światło świata na gazecie,
podniesioną rękę w gniewie, czarne ubranie w szafie.
Jesteś taka mała poezjo, a światy masz takie pojemne!
Wychylony z ulatującego okna, których masz tysiące,
widzę swoje opalone ręce, dłonie zakończone uczuciem,
kipiel dozgonnego przestworu, przelatujące sikorki i wróble,
kilka klonów w szeregi i las zastygły na horyzoncie;
patrzę przygotowany na przyjście śniegu i nieoczekiwanego,
a jeszcze niewiele wiem i ciało mam niewinnie uzbrojone,
rozpalone do płci, do proszących oczu, do pierwszego wiersza,
modlący się poza bogiem o cud miłości, objawienia, wielkie życie.
Wychylony do połowy z rzeczy, do połowy ze słowa, do połowy z ciała,
widzę cię skuloną w owocu kasztana, w pestce minuty, w jądrze mowy,
i wchłaniam cię nieskończona poezjo, która mnie opuścisz,
jak tylko w ciebie zwątpię, kiedy zacznie brakować mi sił.
woli, odwagi, i precyzji, żeby skoczyć z wiersza w śmierć.
Edytowane przez silva dnia 22.02.2015 11:39
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 22.02.2015 10:15
zdzislawis napisał/a:
Ja również myślę, że powinnaś Nelu nieco "odpuścić", czy naprawdę musisz zabierać głos na każdy temat? Co do głównego wątku - czym jest poezja, to wciąż powtarzam, iż wiele zamieszania w tej kwestii wniosła wypowiedź T. Różewicza. Pozdrawiam.


Zdzisiu, jeżeli zaistnieje określona potrzeba, to "nie odpuszczę". Samo popisywanie się, aby popisywać nie leży w moich zamiarach, jednak gdy zajdzie okoliczność - moim zdaniem - w miarę ważnej wypowiedzi, zwłaszcza w tzw. temacie osobistej fascynacji, jaką jest poezja znów powiem tyle, ile będę uważała za stosowne.
W takich kwestiach nie ma limitu, o ile nie zacznie się powracać do ogranego oraz przewałkowanego na x sposobów zagadnienia.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
zdzislawis
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Podkarpacie
Data rejestracji: 28.03.14
Dodane dnia 22.02.2015 10:02
Ja również myślę, że powinnaś Nelu nieco "odpuścić", czy naprawdę musisz zabierać głos na każdy temat? Co do głównego wątku - czym jest poezja, to wciąż powtarzam, iż wiele zamieszania w tej kwestii wniosła wypowiedź T. Różewicza. Pozdrawiam.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.02.2015 21:29
Aleksandrze, to jednak na nowy temat, z którym chwilowo poczekam :-))))

Bowiem zbyt dużo ostatnio abireckiej, która - zdaniem wielu - zwłaszcza tzw. "starej gwardii", gdyż zarejestrowanej przed Anno Domini 2010 - zaczyna wychodzić im uszami oraz bokiem ;-)))))):

trzy recenzje, forumowa aktywność i ponadto uzmysłowienie pewnej pani, iż - ku jej niekłamanemu zmartwieniu - wielce awanturnicza na innym forum pani, niejaka "nelbirbecka" nie posiada niczego wspólnego ze skromną tutejszą wierszopiską, abirecką ;-)))).

Nel(i), czyli Aniela, nie Kornelia Rawlison, Birecka obiecuje Ci solennie, że jednak do tego tematu powróci ;-)))))

Zaś u Nel(i) Bireckiej słowo jest droższe od pieniędzy :-))))

:-))))))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
sykomora
Użytkownik

Postów: 128
Data rejestracji: 17.11.07
Dodane dnia 21.02.2015 21:18
Albo się śmiać, albo płakać, wybieram to drugie:)))))

:))))))))))))))

Na pytanie, czym jest poezja, Pani Abirecka cytuje Gałczyńskiego, następnie przechodzi do swojej kostki i represji ze strony reżimu, pisze o sobie, o sobie, o sobie, o czymkolwiek pisać by nie deklarowała.

Literatura nie jest puszkiem do pudru, na litość:(((( Nie jest bombonierką, ciasteczkiem do częstowania ani tupecikiem czy apaszką.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 21.02.2015 21:10
-:)))

myślę że problem powstał ale i narasta przez nieznajomość nie tylko obowiązkowego nazewnictwa ale i historii błędne połączenie w jedno dwóch postawowych pojęć poezji i poetyki stanowiło kamyczek który
spowodował katastrofę
więkoszości jak widzę nie jest ta wiedza w wersji mini w ogóle potrzebna
dopóki każdy nie załapie że poezja to zbiór samodzielnych tworów ciągle będzie wojna a zaczynają ją ci co ględzą o wolności ograniczając ją innym
-:)))


autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.02.2015 20:15
Może jednak da się jakoś uporządkować? Pisze Konstanty I. Gałczyński:

"O mej poezji"

Moja poezja to jest noc księżycowa,
wielkie uspokojenie;
kiedy poziomki słodkie [uwaga: inwersja! ] są w parowach
i słodsze cienie.

Gdy nie ma przy mnie kobiet ani dziewczyn,
gdy się uśpiło
wszystko i świerszczyk w szparze cegły trzeszczy,
że bardzo miło.

Moja poezja to są proste dziwy,
to kraj, gdzie w lecie
stary kot usnął pod lufcikiem krzywym [uwaga: inwersja!]
na parapecie".

Przez tego cholernego kota w czerwcu 1982 roku na ulicy Dolne Młyny w Krakowie zwichnęłam sobie prawą kostkę.
Nie mogłam niestety pójść na L-4, ponieważ zatrudniona przeze mnie, a rzekomo przez reżim represjonowana osoba, postanowiła mnie z mojego "stanowiska wygryźć".
Kuśtykałam więc, obstrzykana "Depomedrolem" przez wielce partyjnego chirurga, który aż nadto dobrze zrozumiał moją sytuację :(

Niemniej, definicja poezji jako takiej raz po raz przewija się w moich tzw. rozważaniach.

Nie wiem, kto z ostatnich Przedmówców poprowadził i po jakich meandrach - rzekomo sensownej - definicji "poezji jako takiej" swe wielce pokrętne dywagacje?

Sama wiem jedno: wielokształtność diamentowego szlifu poezji przenigdy nie da się ująć w takie albo inne ograniczenia, o czym zapewnia Państwa:

a[aniela]
- nazywana od czasów szkolnych przez Przyjaciół Nel(ą), choć nigdy nie utożsamianą z Kornelią Rawlison, bohaterką powieści H. Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" - birecka

Bowiem owa Nel(a) Birecka,mimo iż niezmiennie posiada(ła) swoje zdanie, jednak zawsze szanowała poglądy Innych. Zwłaszcza w dziedzinie poezji, z którą utożsamiła się od ósmego roku swego nader drętwego życia :).
Mimo to, czy przekona akurat nieprzekonanych?

Zatem wyrazy współczucia Pani Przedmówczyni od "Powmówczyni", której z jakiś swoich wiadomych powodów od jakiegoś czasu uczyniła Pani osobistego wroga.

Mimo wszystko z wyrazami poważania oraz szacunku :))))
Edytowane przez abirecka dnia 21.02.2015 20:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 21.02.2015 19:31
-:)))
nie podoba się w jednym jarzmie ze mną -:)))
ale do rzeczy
mnie się nie podobają metody język tzw poetów niby to empatycznych sympatycznych jowialnych dosercaprzyłożnych wrażliwych elfów a faktycznie w owczej skórze najgorszy sort psów z kalaharii
jakim prawem dzielą wszystkich na grofomanów i na nie ... jakim prawem mówią kto jak ma pisać skąd wiedzą co jest co nie jest poezją i zamiast zajmować się kochaną wielbioną poezją tracą czas na śledzenie kto jest z kim w twa kto ma spadać kto przestac pisać
każdy działa w sposób wrodzony ocenia mimo woli ale nie podejdę do baby w np w sklepie żeby wszyscy słyszeli i nie powiem jej jak ty wyglądasz itp
a na pp nawet epikryzę mi piszą bo poeta wie wszystko szczególnie taki co nie odróżnia ekwilibrystyki od konkwisty
moja rada pokazać poetom poziom na jakim są i nie jest to poziom ziemi ale niżej jak się podciągną na poziom ziemi mogą dawać głos
-:)))


autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
sykomora
Użytkownik

Postów: 128
Data rejestracji: 17.11.07
Dodane dnia 21.02.2015 19:03
Proszę nie przeinaczać czy nadinterpretowywać mojej odpowiedzi. To, że Stasia uczynił Sienkiewicz nieszczęsnym partnerem Nel, nie oznacza, że jemu poświęciłam swój lament. Piszę o kobiecym wcieleniu Kaczyńskiego Bogusława, uprawiającym wszelkie możliwe formy twa pod pretekstem umiłowania muzy. Nazwiska, fakciki, cytaciki, dyplomiki - a o wierszach laurki albo złośliwostki Pimkowe, I robi się ciemno, i najgorsze koszmary Gombrowiczowe ożywają:(

Pewnie bym milczała nadal, ale gdy pod wierszem dziś opublikowanym, odstającym od innych jak zdrowy dąb od imitacji choinek made in China znalazłam kałużę żółci, nerwa dostałam i to niemałego.

I gdzież to na tym portalu widzi Pan moich braci??? Jeśli już, to krewni dalecy, w większości nieżyczliwi;) Zatem - kulą w płot po raz drugi:)
Edytowane przez sykomora dnia 21.02.2015 19:21
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 21.02.2015 18:52
-:)))
nie można milczeć trzeba odpowiedzieć natychmiastową retorsją nie może tak być żeby ktokolwiek z poza takimi nieprzemyślanymi lansiarskimi zagrywkami jak zapodany poradnik grafomana ośmielał się dzielić nasze solidarne zwarte i oddane sobie braterskie środowisko portalowe
brawo za odwagę
polecam się
-:)))))


autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
sykomora
Użytkownik

Postów: 128
Data rejestracji: 17.11.07
Dodane dnia 21.02.2015 17:05
Pewnie powinno się mliczeć, ale to takie trudne.


Jakie to strasznie smutne, że o poezji mówi się w celach pozapoetyckich,
dla żenującego lansu, że pretensjonalność, pseudoerudycja królują
w przestrzeni, która winna stanowić obszar dla autentycznej wrażliwości
na słowo, na obraz, na emocje, dla poszukiwań znaczeń.

Nigdy nie zrozumiałabym i nie zaakceptowała opery, gdybym w jej arkana
wchodziła w towarzystwie Bogusława Kaczyńskiego i chwała losowi, że to
nie żadna Nel i żaden Staś stali się kiedyś tam moimi przewodnikami po świecie literatury.
Ploteczki i dykteryjki, życiorysy, które przeciętny czytelnik zna ze szkoły, natrętny biografizm i autobiografizm wpychający się między wersy znanych i nieznanych - działają na poezję jak niegdysiejsze zagłuszacze Wolnej Europy. I niby jest wiersz, a zamazany, zniekształcony ciumkaniem, cmokaniem, przyprawianiem mu gęby własnej znawcy:(

Jak napisałam, pewnie lepiej byłoby milczeć, ale milczenie staje się przyzwoleniem
na operetkę, wodewil, burleskę - w miejscu powołanym do przekraczania kiczu,
bylejakości, stereotypu, własnych niemożności, ograniczeń.

I takie to strasznie smutne, że nawet piękne wiersze, poddane tej jarmarcznej, odpustowej
obróbce, tracą siłę, tak jakby ktoś pełną metafizyki miniaturę potraktował farbami olejnymi
w pstrokatych kolorach.

Odpowiedź na pytanie postu - na pewno nie jest tym, co się w tymże poście oferuje:(((((
Edytowane przez sykomora dnia 21.02.2015 18:56
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 21.02.2015 11:40
-:)))))))))))))))))

ma cheri madame

polemizuję li wyłącznie z tezami pana płatka
korzystając z okazji dodam że można by podyskutować kto jest większym grafomanem powołując się od czasu do czasu na te wiekopomne wynurzenia starego partyzanta
-:))
pozdrawaim



autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.02.2015 11:30
:-)))))))

Aleksandrze, a czy to ja Sławomir Płatek?

Uwagi do Autora manifestu; do autorki postu zwracać się li tylko można w sprawie jej komentarza do rzeczonego "dekalogu".

Wszak - przynajmniej na papierze oraz w nowomowie - wolność słowa istnieje ;)

:-))))))))

Nie wiem czemu, skojarzyło mi się nazwisko tego Pana ze Sławomirem Pietrasem, którego za swój językowy błąd najserdeczniej przepraszam :)))
Edytowane przez abirecka dnia 21.02.2015 11:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 21.02.2015 11:23
-:))))
pisanie samą frustracją takich manifestów niczemu nie służy chyba że do dokopania komuś za konkretny czyn a reszcie przy okazji za niepopełnione winy brak konkretnego adresata w tym inkryminowanej twórczości brak porównawczej analizy samo to świadczy że dzwonią tylko nie wiadomo gdzie
że brak mi w tym jakiejś choćby namiastki konkluzji wyciągam ją sobie sam
po pierwsze chcesz być grafomanem masz przepis
nie chcesz być grafomanem pisz jak ja
-;)


autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.02.2015 08:14
Z "Dekalogu początkującego grafomana" [przepraszam za Autora takiego brzydkiego określenia] poety, autorstwa Sławomira Płatka:

1. Jesteś poetą. To kwestia decyzji, wyboru, postanowienia. Po prostu w pewnym momencie zostajesz poetą i wreszcie wiesz, kim jesteś. Jesteś poetą, a Twoje wiersze są poezją.

2. Czytelnik musi. Autor ma prawo wymagać od czytelnika wiele, czytelnik od autora - nic. Jeśli czytelnikowi coś się nie podoba, to powinien tak długo starać się spojrzeć z punktu widzenia autora, aż w końcu mu się spodoba. Wiersz grafomana nie ma wad i błędów. Wady i błędy ma czytelnik. Czytelnik oceniając wiersz powinien się kierować zdaniem autora.

3. Nie przyjmuj krytyki. Nieważne, że jedni skrytykowali Twój wiersz. Ważne, że inni go pochwalili. A zwłaszcza pochwalił go pan X i pani Y, więc na pewno jest dobry, bo oni się znają. W ogóle wszyscy wielcy artyści byli zaszczuci, więc jeśli Cię krytykują, to jest ostateczny dowód, że jesteś wielkim poetą. Pamiętaj, że każda krytyka Twojej poezji służy przede wszystkim do ćwiczeń asertywności i nauki mówienia "Nie".

4. Nie ucz się nowych rzeczy. Broń Boże się nie rozwijaj! Ogranicz się do machinalnie stosowanych zabiegów, bo one są autentyczne i szczere. Jeśli wzbogacisz czymś swoją poezję, to staje się sztuczna i nieprawdziwa.

5. Wszystko, co jest do rymu, jest automatycznie wierszem. Dobrym wierszem.

6. Nie ma czegoś takiego jak dobry i zły wiersz. Każdy wiersz jest dobry, to czytelnicy bywają źli i z zazdrości nie chcą podziwiać autora. Gdyż wiersz sam w sobie się nie liczy, liczy się jego autor. Nie wolno krytykować wiersza, bo jest on częścią duszy jego autora i krytykując wiersz pokazujemy, że nie akceptujemy człowieka. A wszystkich ludzi trzeba akceptować. Musi być tolerancja, akceptacja, miłość i dobroć między ludźmi. I poezja.

7. Podstawowym zadaniem poezji w ogóle jest czucie. Chodzi o czucie tego wszystkiego, co czują Twoje wiersze. Ludzie niewrażliwi tego nie czują. Do czucia nie jest potrzebne pisanie poprawnie gramatycznie, ortograficznie, nie trzeba też mieć nic do powiedzenia. Kto naprawdę umie czytać poezję, to wyczuje swoim czuciem to, co ma wyczuć. Źli czytelnicy nie czują czucia.

8. Pisz tak jak pisali inni. Zwłaszcza Asnyk i Tetmajer, ale najlepiej w ogóle tak, jak jacyś inni. Im bardziej to, co piszesz jest podobne do tego, co zostało uznane już za poezję, tym bardziej poetycka jest Twoja poezja. Jeśli nie bardzo wiesz, kogo naśladujesz, po prostu pisz coś, co przypomina inne rzeczy, które czytałeś i słyszałeś, i plączą Ci się w pamięci.

9. I co wynika z powyższego: mów dużo o duszy i sercu, kwieciu i dłoniach twych, używaj inwersji gdzie tylko się da oraz gdzie się nie da, wstawiaj archaizmy. Idealny wiersz prawdziwego grafomana to np: "w dłoniach twych serce i dusza me niczym kwiecie".

10. O jakości wiersza nie decyduje forma, tylko treść. Wiersze na słuszne tematy są z natury rzeczy dobrymi wierszami (np. antywojenne, o katastrofie smoleńskiej, o papieżu, przeciw nietolerancji, proekologiczne itd.). Wierszy na słuszne tematy nie wolno krytykować. Jeśli ktoś np. wskaże błędy stylistyczne w wierszu na temat zanieczyszczenia środowiska, to znaczy że nie kocha polskich lasów i naszego barwnego ptactwa.

Rymów bym nie potępiała, inwersja niekiedy potrzebna, takoż obśmiane "czucie". Zgadzam się jednak w 200% z tym, iż nie rozumiejąc pewnych strof - dla niektórych - jestem wyrzutkiem poetyckiego czytelnictwa. Moja paskudna osoba zwłaszcza dotyka tych sytuujących się na tzw. pograniczu przerymowanej tradycji oraz bełkoczącej "awangardy".

Osobliwie wszak Autor rzeczonego "dekalogu" skromnie nie napomknął o:

a) "metaforach dopełniaczowych",
b) "wyliczankach" typu przymiotniki, imiesłowy etc.
c) "czasownikowaniach",

gdy tymczasem one takie "be" albo nawet i "fuj" :-))))

co zauważa niniejszym skromna wierszopiska i, zdaniem pewnych przepoetyzowanych poetów, złośliwie [bo niewątpliwie okropnie zawistna] nieobiektywna komentatorka - abirecka
Edytowane przez abirecka dnia 21.02.2015 08:43
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 20.02.2015 12:50
"Poezja jest moją religią."- Kazimierz Brakoniecki na "Wieczorze w Arce" w Ostrołęce dn. 19.02.2015.
Edytowane przez silva dnia 20.02.2015 20:36
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
silva
Użytkownik

Postów: 1668
Miejscowość: Ostrołęka
Data rejestracji: 20.09.13
Dodane dnia 19.02.2015 14:10
Aleks, chyba każdy miał taką swoją Madame jak Antoni Libera, te wszystkie madame, oprócz języków obcych pięknie uwrażliwiają na poezję, stąd taka miłość Libery do Holderlina i Kawafisa oraz Becketta... Pozdrawiam
Edytowane przez silva dnia 20.02.2015 12:52
https://bzakrzewska.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
aleksanderulissestor
Użytkownik

Postów: 885
Miejscowość: natura
Data rejestracji: 23.01.12
Dodane dnia 19.02.2015 11:07
-:)))

a teraz trochę z innej beczki
,, madame ''tak kazała nam się do siebie zwracać nasza nauczycielka francuskiego przedwojenna guwernantka dziewczynom z wyraźnym dygnięciem chłopcom niemalże w postawie zasadniczej z lekko pochyloną głową ze wzrokiem utkwionym prosto w jej oczy
wcale nie była straszna wręcz przeciwnie miała zasady a w naszym liceum był to ktoś na miarę lońki da vici
mnie prócz francuskiego uczyła łaciny brała zastępstwa z języka rosyjskiego niemieckiego i angielskiego znała hiszpański i esperanto uczyła muzyki i śpiewu prowadziła chór zarówno w szkole jak i prywatnie prawdziwy człowiek orkiestra
jej narzeczony zginął we wrześniu nigdy nie wyszła za mąż grając kiedyś na czarnym wielkim fortepianie w swoim wielkim salonie lubiła opowiadać o swym życiu nie wszystkim nie miała też za bardzo czasu
nie miała własnych dzieci dlatego nas traktowała jak swoje byłaby dobrą matką a tak była tylko wspaniałą nauczycielką
-:))))


autor
brak brak brak brak Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Co to jest poezja?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 18.02.2015 21:27
:-)))))
Madame przepatrzyła odchudzony wątek, zapewne dzięki Moderacji? i madame ma jednak tę drobną satysfakcję, że dzięki własnemu ględzeniu, smędzeniu czy nawet udzieraniu się, powrzucane do jednego worka niektóre teksty - bez ładu i składu - zdematerializowały się.
W tej chwili temat nabrał przejrzystości, natomiast Twoja odpowiedź, bardzo zresztą fajna nie posiada niczego z nadęcia się i zadęcia. Nazwałabym ją parafrazą, w której Ty mistrzem jesteś nie do podrobienia :-))))

Swój wcześniejszy wpis dotyczący zasadności tematu "Co to jest poezja", po dokonanej przez Moderację korekcie, "madame" wykasowała ;-)

:-)))))
Edytowane przez abirecka dnia 18.02.2015 21:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 26 z 28 << < 23 24 25 26 27 28 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 436
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: atramentowapanna

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

66810567 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005