poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 19.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
Ostatnio dodane Wiersze
Metafora na ławce
Marzenie o niebie w ...
Co widziały i co sły...
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Wierßcz
eteryczny avatar
Reszta została w myś...
Anihilacja
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | FORUM - czyli o wszystkim co interesuje poetów i nie może być gdzie indziej zakwalifikowane
Autor RE: Przypowiesc europejska
Edyta Sorensen
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Warszawa/Kopenhaga
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 22.01.2018 09:36
Panie Pawle, proponuję piwo, setę i mine.ę

Nie każdego interesuje, co jest napisane w Biblii i w Koranie.
Ja na ten przykład nie cierpię pierników, którzy nie potrafią grać i śpiewać, a przy tym pokazują gołe zadki. A niektórym w beemkach się to podoba. No i git.

Lubię Black Sabbath, ale do kościoła też chodzę.
I kogo to obchodzi? Podejrzewam, że Pana nie.
I pańskie pseudo wywody też mnie nie interesują.

Reasumując.
Może tak do spowiedzi?


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.01.2018 16:45
pawel kowalczyk napisał/a:
Ja tylko zasugerowalem, ze kilka milionow Polakow pracuje w krajach Europy zachodniej, placa tam podatki, biora kredyty na domy, zakladaja firmy ale co najwazniejsze wysylaja pieniadze do rodzin w Polsce. Ci ludzie zostali w tamtych spoleczenstwach przyjeci i zostalo im umozliwione normalne zycie.

Dlatego tez nawoluje do takiej samej tolerancji w stosunku do Ukraincow, Syryjczykow i innych "przyjezdnych".

Przestepcy istnieja w kazdej spolecznosci i wskazywanie palcem tylko na przestepcow wsrod przyjezdnych jest hipokryzja.


O, jak to ładnie brzmi, tylko wcześniej co nam Pan zapodawał w swoim poście "Najważniejsza książka świata":

"Przeszlosc, przyszlosc, prawda, pocieszenie I ostrzezenie sa w Koranie Ktorego lekture nie tylko polecam i do ktorej namawiam ale przede wszystkim ta lekture nakazuje.
Bardzo was prosze, dla wlasnego dobra, nie smiejcie sie, nie wyszydzajcie, nie potepiajcie mnie, nie krytykujcie mnie wycieczkami osobistymi I nie tylko: po prostu jako osoby
o wrazliwych I otwartych umyslach przeczytajcie Koran I oddajcie czesc Stworcy."

My wierszokleci, nas Pan (w większości) nie przekona do ... fanatyzmu... I nie ten Portal ;) Z tym do np. "Niedzielnego"... "Gościa" - rzecz jasna :p Może poczytają?

;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 21.01.2018 15:44
Ja tylko zasugerowalem, ze kilka milionow Polakow pracuje w krajach Europy zachodniej, placa tam podatki, biora kredyty na domy, zakladaja firmy ale co najwazniejsze wysylaja pieniadze do rodzin w Polsce. Ci ludzie zostali w tamtych spoleczenstwach przyjeci i zostalo im umozliwione normalne zycie.

Dlatego tez nawoluje do takiej samej tolerancji w stosunku do Ukraincow, Syryjczykow i innych "przyjezdnych".

Przestepcy istnieja w kazdej spolecznosci i wskazywanie palcem tylko na przestepcow wsrod przyjezdnych jest hipokryzja.


PRAWDA JEST W KORANIE
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.01.2018 13:32
nitjer napisał/a:
Pawle. Na tym portalu ludzie wolą slam od islamu. Nie przekonasz tutaj do religii, z którą tak sympatyzujesz - NIKOGO.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-szwecja-premier-wykorzysta-wojsko-do-walki-z-gangami,nId,2509807
W Szwecji prawie wojna domowa.

https://wiadomosci.wp.pl/w-niemieckim-miescie-przyjeli-3000-uchodzcow-teraz-mowia-stop-6211663262046337a
W niemieckich miastach coraz większe zamieszanie

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-francja-2017/korespondencje/news-muzulmanie-to-wielki-problem-francji,nId,2389361
Muzułmanie stają się też coraz większym problemem Francji

A także Belgii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Również USA i Filipin.

Nie chcemy takich sytuacji w Polsce. Ewolucji ku zamieszkom, zamachom, wojnie domowej w naszym kraju. Dlatego daj spokój propagowaniu islamu. Ta propaganda jest skazana na niepowodzenie. Choćby z powodu docierających ze świata informacji nie tylko o licznych zamachach, egzekucjach i gwałtach dokonywanych przez dżihadystów, ale i o nietolerancji islamu dla innych wiar i ateistów. W Indonezji, Pakistanie i Egipcie podpalane są chrześcijańskie świątynie. W krajach islamskich często strzela się do innowierców i codziennie brutalnie prześladuje się na różne sposoby. Dlatego w Europie islam nigdy nie powinien się przyjąć. Wszyscy zdrowo myślący, nie otumanieni "poprawnością polityczną" Europejczycy przeciwstawią się takim jak Ty propagatorom islamu w sposób bardzo zdecydowany.


Podpisuję się obiema rączkami. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku na UJ (ale też prawie wszędzie) była organizowana pomoc dla Czeczenów, zwłaszcza ofiar wojny, przede wszystkim dla kobiet i dzieci.

Sama brałam w tym (czynny) udział.

Islam nie był mi obcy, do Tatarów polskich odczuwam ogromną sympatię, choć w chwili obecnej?

Kiedy zobaczyłam u jednego ze swoich rodzimych znajomych czapkę z krymskiego futra na jego łysym łbie, to zapytałam się o powód nagrzewania przezeń ciemienia przy prawie czterdziestostopniowym, sierpniowym upale. Wówczas zakomunikował mi to samo, co obecnie Przedmówca.
Przeszedł na islam i mnie radzi uczynić to samo?

I wtedy, w sierpniu 1996 roku poczułam, że drętwieję. Bowiem w oczach czeczeńskich uchodźców, ofiar wojny, podkreślam: ofiar wojny, dopatrzyłam złowieszczy błysk...

Przecież stąd długo, długo nie wyjadą, bo niby dokąd?


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
nitjer
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 547
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 21.01.2018 12:30
Pawle. Na tym portalu ludzie wolą slam od islamu. Nie przekonasz tutaj do religii, z którą tak sympatyzujesz - NIKOGO.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-szwecja-premier-wykorzysta-wojsko-do-walki-z-gangami,nId,2509807
W Szwecji prawie wojna domowa.

https://wiadomosci.wp.pl/w-niemieckim-miescie-przyjeli-3000-uchodzcow-teraz-mowia-stop-6211663262046337a
W niemieckich miastach coraz większe zamieszanie

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-francja-2017/korespondencje/news-muzulmanie-to-wielki-problem-francji,nId,2389361
Muzułmanie stają się też coraz większym problemem Francji

A także Belgii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Również USA i Filipin.

Nie chcemy takich sytuacji w Polsce. Ewolucji ku zamieszkom, zamachom, wojnie domowej w naszym kraju. Dlatego daj spokój propagowaniu islamu. Ta propaganda jest skazana na niepowodzenie. Choćby z powodu docierających ze świata informacji nie tylko o licznych zamachach, egzekucjach i gwałtach dokonywanych przez dżihadystów, ale i o nietolerancji islamu dla innych wiar i ateistów. W Indonezji, Pakistanie i Egipcie podpalane są chrześcijańskie świątynie. W krajach islamskich często strzela się do innowierców i codziennie brutalnie prześladuje się na różne sposoby. Dlatego w Europie islam nigdy nie powinien się przyjąć. Wszyscy zdrowo myślący, nie otumanieni "poprawnością polityczną" Europejczycy przeciwstawią się takim jak Ty propagatorom islamu w sposób bardzo zdecydowany.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 20.01.2018 15:28
Bernadetta33 napisał/a:
A to po co? Po co ten wpis z adnotacją u dołu, że "Prawda jest w Koranie?" To jakaś agitacja, czy żale człowieka, który sam nie wie czego chce.
I nie podoba mi się ciągłe nawiązywanie do Koranu. Źle mi "pachnie".


Był czas, że Pan Paweł Kowalczyk wręcz nam "nakazywał":

http://www.poezja-polska.pl/fusion/forum/viewthread.php?forum_id=20&thread_id=1793

;)


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
Bernadetta33
Użytkownik

Postów: 84
Miejscowość: inna
Data rejestracji: 28.12.14
Dodane dnia 20.01.2018 14:59
A to po co? Po co ten wpis z adnotacją u dołu, że "Prawda jest w Koranie?" To jakaś agitacja, czy żale człowieka, który sam nie wie czego chce.
I nie podoba mi się ciągłe nawiązywanie do Koranu. Źle mi "pachnie".
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
Saint Germaine
Użytkownik

Postów: 6
Miejscowość: Polska
Data rejestracji: 22.05.17
Dodane dnia 19.01.2018 16:11
Człowieku a ktoś ich zapraszał do Europy?Ciebie do GBR w lektyce nieśli?
Nie żal czasu na wypisywanie takich pierdół?
Z jednym się zgadzam skoro ci mistrzowie elyty władzy tak chętnie łażą z krzyżem deklarują wiarę w nauki Jezusa siadają w pierwszej ławce w kościele tuż przy ambonie a drą mordy że uchodźców nie przyjmą ( imigranci to inna bajka) to tak naprawdę mają w dupie wiarę i wszystko robią na pokaz.I nie dotyczy to wyłącznie ekip rządzących.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przypowiesc europejska
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 19.01.2018 13:40
Nowego lądu to pan nie odkrył. Już pisała, i to wielokrotnie, o tym Nelly Sachs (1891-1970): niemiecka Noblistka, żydowska uciekinierka, pacyfistka

http://www.poezja-polska.pl/fusion/readarticle.php?article_id=40130


"Na początku było Słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..." (Prolog Ewangelii wg św. Jana)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Przypowiesc europejska
pawel kowalczyk
Użytkownik

Postów: 112
Miejscowość: Stansted
Data rejestracji: 20.06.07
Dodane dnia 19.01.2018 12:18
Ludzie mieszkajacy w dzisiejszej Polsce wiedza lepiej ode mnie, ze Polska od jakiegos czasu przyciaga coraz wieksze rzesze obcokrajowcow. Wietnamczycy, Romowie, Czeczency, Ukraincy, Syryjczycy to tylko piec narodowosci, ktore wiekszosc doroslych Polakow jest w stanie wymienic jednym tchem. Jestem pewien ze tych "rzesz" jest wiecej.

Pisze te krotka "przypowiesc" dlatego ze osobiscie, tu w Wielkiej Brytanii, odnalazlem sie w sytuacji takiego wlasnie Roma, Ukrainca czy nawet Wietnamczyka.

Pisze ta "przypowiesc" poniewaz wiem jak z tym problemem moze sie czuc przecietny Polak i co najwazniejsze: wiem jak sie czuje obcokrajowiec.

Analiza punktow widzenia osoby urodzonej w danym kraju i osoby do tego kraju przybywajacej wypelnila by wiele stron ksiazki na taki temat.

Ja chcialbym Panstwu tylko przypomniec ze w Biblii jest napisane: "...traktujcie godnie obcokrajowca zyjacego miedzy wami i w dniu odpoczynku on tez ma prawo odpoczywac...".
A w Koranie jest napisane: "...ziemia jest wlasnoscia Pana Boga..."

Ta "przypowiesc" jest tylko i wylacznie punktem widzenia osoby, ktora obejrzala obie strony medalu. Jako ze sam w Polsce nie zyje nie mam prawa nikogo w Polsce pouczac.


PRAWDA JEST W KORANIE
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67037106 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005