poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMSobota, 20.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
Ostatnio dodane Wiersze
W kapsule
Kiedy jestem za oknem
do trzech razy.. ..s...
Zabawa
Metafora na ławce
Marzenie o niebie w ...
Co widziały i co sły...
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | WARTO PRZECZYTAĆ - POLECAM
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 25.08.2009 23:11
Antologię można zamawiać mejlowo w wydawnictwie (Staromiejski Dom Kultury w Warszawie) pisząc na adres solistki@gmail.com. W temacie należy umieścić słowa: zakup antologii.

Na adres nadawcy zostaną przesłane informacje o warunkach zakupu.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 24.08.2009 15:00
Tak, tak, szkoda, czytalam wszystkie wypowiedzi na NS, osobiscie to sie mocno ciesze, ze KOBIETY KOBIETOM robia antologie. Nie bede sie juz na ten temat wypowiadac, ale tak jak pisalam na NS jeszcze ze 3-4 nazwiska i bylo by supcio, no ale swietnie, ze ksiazka wychodzi i wysle kogos z mojej rodziny aby mi kupil i przyslal. POwodzenia, wiedzialam, ze bede mogla Ciebie czytac!!!! ;))))))))
xoxoxoxoxoxox


We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 24.08.2009 09:46
Dzięki Moniko :) Zwłaszcza, że to, co się dzieje wokół "Solistek" nie napawa optymizmem, ale jak widać można gnoić książkę, która jeszcze nie wyszła. Polak potrafi. :)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Madoo
Użytkownik

Postów: 158
Miejscowość: daleko
Data rejestracji: 03.03.09
Dodane dnia 24.08.2009 02:05
Madzia mocno i serdecznie gratuluje :)))


We are all something, but none of us are everything.
Blaise Pascal
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 23.08.2009 10:52
Ad wynurzeń Pana Jakuba na nieszufli - proponuję stworzyć ANTOLOGIĘ SKANDALICZNIE POMINIĘTYCH W ANTOLOGII "SOLISTKI" (podtytuł: "sprzeciw wobec spisku Justyny Radczyńskiej, Marii Cyranowicz, Beaty Guli i Joanny Mueller"), red. nacz. Jakub Winiarski
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 22.08.2009 15:57
Niewątpliwie, wydanie takiej antologii zasługuje na uznanie. Nie przypominam sobie podobnego przedsięwzięcia w przeszłości, w takim zakresie. Mam na uwadze, rozrzut geograficzny, przedzial czasowy debiutu poetek, a także próbę znalezienia wspólnego mianownika? Chociaż termin: solistki może się kojarzyć wielorako. Niewątpliwie, antologa będzie przedmiotem szerokiej analizy, dyskusji porównań itd. Na ile pomieszczone w niej teksty są reprezentatywne dla poszczególnych autorek? To się okaże. Zwłaszcza tych autorek, które mają już w swoim dorobkim kilka tytułów i powszechną akceptację krytyki. Co do debiutantek? Trzeba poczekać na książkę.
JBZ.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 22.08.2009 14:57
mam nadzieję, że nie węszysz teorii spiskowej ;)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Rafał Gawin
Użytkownik

Postów: 218
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 22.08.2009 14:01
Bez obaw. Wiem, jakimi prawami rządzą się podobne wybory antologistów i antologistek. Szanuję je niezależnie od tego, czy się z nimi zgadzam ;)

EDIT 2: Do listy nieobecnych dodałem jeszcze Joannę Lech.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 22.08.2009 13:38
na ten temat Jakub Winiarski bije już pianę na NS więc może nie powtarzajmy tego tutaj :)
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Rafał Gawin
Użytkownik

Postów: 218
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 22.08.2009 13:28
EDIT: właśnie, nie ma też Joanny Wajs, co na równi z nieobecnością Klary Nowakowskiej zaskoczyło mnie najbardziej (edytowałem więc swojego pierwszego posta w tym temacie).
Edytowane przez Rafał Gawin dnia 22.08.2009 13:55
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 20.08.2009 15:39
Wielkie gratulacje dla Poznanianek ;) i nie tylko. Czekam na książkę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 20.08.2009 12:26
przede wszystkim dziękuję za gratulacje, dla mnie znalezienie się w gronie takich nazwisk jak np. Marzanna Kielar czy Marta Podgórnik to zaszczyt, cieszę się bardzo z Oli, Julki i Ani Wieser.
na NS Panie Redaktorki wyjaśniają wg jakiego klucza powstała antologia, oczywistym jest, że nie sposób umieścić wszystkich, mnie osobiście też brakuje wielu nazwisk jak wspomniana Mirka Szychowiak czy Klara Nowakowska czy Ela Lipińska.
cyt za Panią Justyną Radczyńską:
Antologia "Solistki" nie jest wyczerpującą dokumentacją twórczości poetek okresu 1989-2009, jej skład dlatego nie jest kompletny lecz komplementarny. Przy takim założeniu i przy założeniu atrakcyjności antologii oraz przy ograniczeniach ilościowych niestety nie mogły się w niej znaleźć wszystkie uzdolnione i zasłużone poetki. Książka miała być przede wszystkim wyrazista i ciekawa, dobrze skomponowana, a nie za wszelką cenę oddawać miejsce wszystkim nagrodzonym czy wyróżnionym w tym czasie poetkom. Przeciwnie są w tej antologii zupełnie nowe nazwiska, obiecujące lecz w ogóle nie zasłużone.;-)
Pani Joanna Mueller uzasadnia:
Starałyśmy się opowiedzieć pewną historię - ale broń Boże nie historię przez duże H! Pokazać to, co nam się w pisaniu kobiet wydaje najbardziej mocne, wyraziste, ciekawe, zaskakujące. Czasem pewien typ wrażliwości poetyckiej jest tu "reprezentowany" przez jedną poetkę, podczas gdy inna, bardzo jej bliska, w tej książce się nie znalazła.
i Pani Beata Gula - wydawca:
Redaktorki dobrze, ambitnie,interesująco skonstruowały książkę o poezji współczesnej, której poza autoramii krytykami nikt nie zna i nikt, no prawie nikt nie lubi, pokazały piękną opowieść o walce o autentyczność komunikacji, co nam wszystkim pomoże w dotarciu do odbiorcy i nieźle uniknęły posługiwania się stereotypami feministycznymi. A jako ,że książka jest dla czytelnika i wydał ją mały dom kultury,bo jakoś duże wydawnictwa i Instytut Książki nie był zainteresowany, stąd ilustracje Poli i Marty, stąd niealfabetyczny układ, stąd historia pewnej wrażliwości, stąd niefilologiczność tej książki. 1989-2009 - to też tylko pewna chwytliwa data, żadne kompendium wiedzy o. I proszę pamiętać o tym , że ta książka, kiedy wyjdzie z drukarni będzie miała swoje, wolne życie. Niezależne od waszych utyskiwań i egoizmów jest artystycznym przedmiotem i nośnikiem sztuki i pewnych idei równouprawnienia wielu narracji, też nie tylko ksobnoliterackich.
Książka ukaże się na początku września, wtedy myślę wyjaśni się koncept autorek.
http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 20.08.2009 12:09
wierszofil - pokuszę się tu (bez rejonizacji) na jedno nazwisko bo bardzo żałuję, że w tym akurat zbiorze nie ma wierszy Natalii Zalesińkiej, ( dla mnie na pewno był to bardzo ważny debiut).
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Rafał Gawin
Użytkownik

Postów: 218
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 20.08.2009 12:00
Robert Furs - jak najbardziej. Kolejne nazwiska, które pewnie bym uwzględnił: Genowefa Jakubowska-Fijałkowska i Barbara Gruszka-Zych; i wciąż myślę i przeglądam dalej ;)

Na marginesie - bardzo jestem ciekawy, jakich autorów płci męskiej uwzględniłaby antologia "zespołowa" powstała przy takich samych założeniach jeśli chodzi o debiut ;) Jakieś typy (najlepiej od razu 41 ;))?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 20.08.2009 11:28
Wierszofil - więcej brakujących nazwisk można by przytoczyć zwłaszcza z bliskiej mi Małopolski. Nie chce ich wymieniać aby nie wyszło, że lobbuję. Mogłoby to zabrzmieć też jak żal a w końcu każde województwo powinno być stać na podobną inicjatywę. Brak jednak chęci powoduje, że powoli zapominamy o ludziach. Dlatego tez popieram inicjatywę bez względu na jej ułomności.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Wojciech Roszkowski
Użytkownik

Postów: 466
Miejscowość: Tykocin
Data rejestracji: 22.12.07
Dodane dnia 20.08.2009 10:57
Fajnie, kilku (przynajmniej) nazwisk mi tu brakuje, ale przeczytam z zainteresowaniem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Rafał Gawin
Użytkownik

Postów: 218
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 20.08.2009 09:26
Brakuje mi przede wszystkim Klary Nowakowskiej i Joanny Wajs, poza tym Mirki Szychowiak, Katarzyny Hagmajer, Joanny Lech i Krystyny Myszkiewicz.

I wydaje mi się, że gdyby Iza Kawczyńska wcześniej wydała drugą książkę, również by się tutaj znalazła.

Ogólnie - gdybym miał typować, czyje wiersze znajdą się w tej książce, co najmniej 10 nazwisk na pewno bym nie trafił ;)
Edytowane przez Rafał Gawin dnia 22.08.2009 13:55
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
konto usunięte 36
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 113
Miejscowość: Tomek
Data rejestracji: 02.12.08
Dodane dnia 20.08.2009 07:46
Gratulacje Magdzie w szczególności :), no i Kasi Zdanowicz z białostockich "Kartek", których już niestety nie ma :(


Moja twórczość jest fikcją literacką.
http://maks-pain.liternet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 20.08.2009 00:39
Robert Furs - to był żarcik z nieprecyzyjnego stwierdzenia, nie przytyk do Twoich umiejętności czytania :)
http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: SOLISTKI antologia poezji kobiet
Robert Furs
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 16.04.07
Dodane dnia 20.08.2009 00:34
Kuba Sajkowski - "Solistki" - antologia poezji kobiet, które debiutowały w latach 1989-2009. Staromiejski Dom Kultury w Warszawie - Czytać to ja potrafię. Mówiąc, że nie widzę wielu poetek mam na myśli osoby debiutujące we wskazanym okresie.
Edytowane przez Robert Furs dnia 20.08.2009 00:36
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67043232 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005