poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMCzwartek, 25.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Chimeryków c.d.
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
by nigdy nie zaszło ...
Marionetka
Ti ti ta
Oczekiwać złota od p...
GENEZA BUNTU
Od ust do ust...
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Wieczór autorski alb...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | GRATULACJE I OGŁOSZENIA | SŁUP OGŁOSZENIOWY
Autor RE: ZJAZD W KRĄGU- MAJÓWKA 2011
Łucja d
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.08
Dodane dnia 11.06.2011 22:52
No nie wspomnę o moim spóźnieniu a raczej gapiowstwie ;) pozostaje mi więc tylko za to przeprosić i bardzo, bardzo podziękować za zaproszenie do Krągu, za ogranizację mojego wieczoru autorskiego, za wspaniałą atmosferę, za serdeczność i wiele wrażeń nie tylko poetyckich. Wszystkim i każdemu z osobna ;) Elu i Saszo Wasza piękna Borejowa Dolina oraz atrakcyjność Karczmy Rzymskiej niech będzie oazą dla wielu poetów.
Serdecznie pozdrawiam

ps.
Tą drogą również dziękuję Kazimierzowi Rink za poprowadzenie wieczoru jak i za to, że mogłam usłyszeć jak mogą i powinny zabrzmieć moje wiersze. Pan Kazimierz jest znakomitym recytatorem, animatorem kultury, dziennikarzem, krytykiem, eseistą no i oczywiście poetą ;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ZJAZD W KRĄGU- MAJÓWKA 2011
rodi
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: zasypia po "dzienniku"
Data rejestracji: 19.05.10
Dodane dnia 09.06.2011 23:23
spoznieni (jak to czesto), ale jestesmy ;>

;) z usmiechem na powitanie ;)

...
jako, ze wszyscy juz wszystko powiedzieli, zostaje nam sie tylko podpisac pod postami "Szanownych Przedmowcow" z wyrazami najszczerszego poparcia ;)

Elu, Saszo oraz Wy wszyscy, dzieki ktorym ten ten zjazd byl naprawde niezapomnianym przezyciem - dziekujemy Wam z calego serca ! ;)))

z serdecznymi pozdrowieniami
Kasia i rodi ;)))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ZJAZD W KRĄGU- MAJÓWKA 2011
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 09.06.2011 18:36
Sosenko, są cudne zdjęcia z montażu poetyckiego: Ty i Kazio Rink /posłałam Tobie e-mailem/, ale nie wchodzą do Galerii :( Spróbuj, może Tobie się uda.
wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ZJAZD W KRĄGU- MAJÓWKA 2011
Sosna
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 74
Data rejestracji: 14.03.07
Dodane dnia 09.06.2011 18:10
No to i ja spieszę z podziękowaniem. Przede wszystkim za to, że było ciepło, poetycko i przyjaźnie. Bo ludzie :). Dziękuję Gospodarzom i wszystkim obecnym.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ZJAZD W KRĄGU- MAJÓWKA 2011
qier
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 09.07.09
Dodane dnia 05.06.2011 19:32
Wspaniałe trzy dni. Pełne radości, uśmiechu i otwarcia na drugiego człowieka zarówno przez poezję jak i serdeczność.
Niekończące się rozmowy,przepyszne ciasto, pyskujące perliczki oraz żurawie.

I wiersze. Tych nie brakowało, wysmakowane, podane na tacy z nutą erotyzmu i życia.
Tego codziennego, ubranego w liryczność,które powodowały zadumę i zachwyt.

Ela, Sasza dziękuję za owocnie spędzony czas ;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ZJAZD W KRĄGU- MAJÓWKA 2011
Rafał Czachorowski
Użytkownik

Postów: 7
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 09.06.09
Dodane dnia 01.06.2011 21:51
3 intensywne dni. Nowe znajomości, wszystkie, bez wyjątku, serdeczne. Dużo słuchałem, dużo sie dowiedziałem, dużo gadałem ;).
Brzmi mdło? Na szczęście nie wszyscy ze wszystkim i wszystkimi się zgadzali... dyskusje bywały gorące.
Wyjeżdżając czułem niedosyt, a to chyba zdrowy objaw.

Ela, Sasza i drodzy przyjaciele po piórze :) serdecznie dziękuję za miłe przyjęcie.
http://www.poecipolscy.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ZJAZD W KRĄGU- MAJÓWKA 2011
Elżbieta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 304
Miejscowość: Darłowo
Data rejestracji: 04.01.09
Dodane dnia 01.06.2011 21:48
Jeszcze Karczma Rzymska, Zielona Dolina i Las Borejowy, rozbrzmiewają głosami poetów, a przy płonącym ognisku gra akordeon i nie milknie gitara Rodiego. Zachowamy w pamięci cudowne wieczory, niekończące się rozmowy i smak domowego chleba Eli, a także białego barszczu z kiełbasą /wprost wirtuozeria w wykonaniu Ewy i Eli/.
Nie wspomnę o wieczorku Łucji i jej wierszach interpretowanych pięknym głosem Kazia Rinka, /wypadałoby poświęcić temu więcej czasu/; to trzeba usłyszeć tak jak: ciepły, radosny głos Witka, autorską recytację erotyku Bożeny oraz wiersze Piotra. Wielką przyjemnością były wspólne rozmowy z Rafałem, Jerzym, Anią, Kasią i właściwie, każdego z każdym, tyle było tematów, a ile zostało niedokończonych, więc do ...następnego spotkania, kochani :)
wariometr Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ZJAZD W KRĄGU- MAJÓWKA 2011
kropek
Użytkownik

Postów: 124
Miejscowość: Bartoszyce
Data rejestracji: 27.08.08
Dodane dnia 31.05.2011 18:52
z każdej strony piękno i pożytek.
cudowna atmosfera, piękny wieczór Łucji Dudzińskiej, z bardzo zajmującą dyskusją o poezji. krąg nowych przyjaciół, wspaniała bazkomarowa pogoda, a nad wszystkim Ela i Sasza, a przecież i obok niej druga, wspaniała Ela, nasz dobry duch i opiekun, także pisząca. jestem pod wrażeniem.
nie sposób nie wspomnieć o konkursowym erotyku, w którym Bożena pokazała nam nie tylko pięty, ale i gdzie raki zimują.
WK


każdy głupiec wysila się, aby obrzydzić sobie swój los
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: ZJAZD W KRĄGU- MAJÓWKA 2011
Jerzy Beniamin Zimny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 173
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 30.05.2011 23:06
I ja dziekuję Gospodarzom Imprezy, spisali się na medal, nawet więcej. Krąg urzekł mnie już w ubiegłym roku, zwłaszcza trasa z Bobolic przez malowniczy Polanów. Po drodze elektrownia Żydowo, nie przypuszczałem znajdę się w scenerii gór, jakby Sudety ta okolica.
Zielona Dolina wyszła spod ręki Saszy, dopieszczone wszystko bez konfliktu z przyrodą. Tu można żyć i pisać poezję. Zadroszczę Eli takich warunków. Wspomnę także małżeństwo Heynów, którzy przenieśli tutaj rodową chatę z Kurpii. Cacko wielkowe zachwyca
stylem, a kwiaty niemal wszystkie z podręcznika botaniki, Jola ma wokół domu. No i chleb pieczony na miejscu. Mało jest takich miejsc jak Krąg.
Wracając do imprezy, udana pod każdym względem, osobowość Pana Rinka, profesjonalizm Rafała, i stoicki spokój Roberta- Warszawiacy zaimponowali przygotowaniem. No i dużo poezji, śmiechu, muzyki
były też instrumenty, zwłaszcza akordeon w rękach Jurka Heyny, pobrzmiewał na łące do nocy. Dziękuję wszystkim, za miłe chwile, i do przyszłego roku.
JBZ



JBZ
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor ZJAZD W KRĄGU- MAJÓWKA 2011
Bożena
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 97
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 22.08.07
Dodane dnia 30.05.2011 21:26
W tym roku Zlot Poetycki w Krągu ( 27 - 29 maj 2011 r. )
odbył się bez większych niespodzianek pogodowych.
Pierwszego dnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć
w wieczorze poetyckim, poznańskiej poetki - Łucji Dudzińskiej,
której wiersze zaprezentował nam poeta z Tucholi -
Kazimierz Rink.

Organizatorzy zadbali także o liczne atrakcje w kolejnych dniach Zlotu. Uczestnicy, zwiedzali z Przewodnikiem pobliskie Darłowo, a także spotkali się w Karczmie Rzymskiej z młodymi poetami,
z którymi wspólnie czytali wiersze.

Warszawski poeta - Rafał Czachorowski, zaprezentował zebranym ciekawe nowinki techniczne, dotyczące różnych form publikacji. Podczas spotkania nawiązały się liczne dyskusje.
Do równie ciekawych, należała prelekcja poety poznańskiego,
Jerzego Zimnego z darłowską młodzieżą, uczestniczącą w spotkaniu. Dzielenie się doświadczeniem i przejmowaniem dobrych zwyczajów poetyckich, jest w przekonaniu poety,powinnością nas wszystkich.

Aura dopisała. Umożliwiła poetom wiele atrakcji
pod przysłowiową "chmurką '', m. in. ognisko z poczęstunkiem dla okolicznych gości, wystawienie sztuki poetyckiej
na podstawie wierszy uczestników, którą przygotowała
Ewa Pietrzak, oraz zupełnie spontaniczne - śpiewy biesiadne,
przy akompaniamencie dwóch, współbrzmiących ze sobą gitar, którym towarzyszył stonowany i zestrojony z nimi akordeon.

Nie obeszło się bez licznych przemówień, ciekawych dyskusji oraz kilku ważnych konkursów. Zdobywcą głównej nagrody Konkursu Poetyckiego "O Kufel Boreja"; okazał się
Piotr Fedorczyk z Warszawy, którego uhonorowano dyplomem, oraz artystycznym kuflem, za wiersz pt: Tramwaje na pustyni. Wyboru wiersza dokonali, w tajnym głosowaniu, wszyscy uczestnicy Zlotu. Glosowanie odbyło się podczas trwających
w Krągu warsztatów.

Zielona Dolina po raz kolejny zadziwiła niezwykłą atmosferą; ciepła i otwartości na twórczą integrację środowiska poetyckiego. Jej gospodarze - Elżbieta i Sasza,
podzielili się z nami pięknem bojerowego klimatu.

Pragnę podziękować WSZYSTKIM, za wspaniałą atmosferę,
za trud włożony w przygotowania, także naszej "Kuchareczce", która wypiekła na tą okazję własny chleb i przygotowała wiele pyszności, udowodniając nam, że "wszystko jest poezją". Dziękuję także wszystkich innym, niewymienionych z imienia-
którzy przyczynili się do tak wspaniałej atmosfery i bez których nie wyjechalibyśmy tak bogaci w nowe, twórcze i ogromnie inspirujące wrażenia.


przez powiększone szkło, mam wszystko jak na dłoni
Edytowane przez Bożena dnia 31.05.2011 11:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67060181 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005