poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMPiątek, 19.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
Chimeryków c.d.
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
,, limeryki"
Ostatnio dodane Wiersze
Metafora na ławce
Marzenie o niebie w ...
Co widziały i co sły...
Julia Milu
Roszada w niedoczasie
Miłość
Wierßcz
eteryczny avatar
Reszta została w myś...
Anihilacja
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
amonit
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 81
Miejscowość: studnia
Data rejestracji: 13.03.07
Dodane dnia 17.08.2009 19:51
miedzianin: to w sumie dośc dziwne, że obecność Jasia Kapeli nie zaznaczyła się w Twojej świadomości, gdyż już od dośc dawna wyraźnie wpisuje się w nurt najmłodszej poezji. Znana jest także jego pojedynkowa (a na życzenie: polemiczna) natura - w końcu to slamer z tradycjami.
Co do twórczości: podoba się, nie podoba, lubię, nie lubię a jednak poczytać go warto - ma cyniczne poczucie dowcipności i dystans do tego co pisze, ale przede wszystkim do siebie samego i tego, co o nim mówią (piszą) - wystarczy przypomnić (nieco sztucznie) wylansowany spór między nim i Dehnelem - można było się uśmiać.

I ma racje cicho, że zwraca uwagę na możliwość zdobycia tak podstawowych informacji za pomocą google.


bez bata nie podchodź



!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
ubertragen
Użytkownik

Postów: 4
Data rejestracji: 04.07.09
Dodane dnia 16.08.2009 07:30
a ja bym chciala zostac hipermodelka, tylko mam za duzo w talii. co sadzicie o Anji Rubik? tez mam szanse sie wylansowac jak ona? mam sponsorow itd.

zalosne
www.ubertragen.digart.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
miedzianin
Użytkownik

Postów: 12
Miejscowość: Legnica/Wrocław/Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 16.04.2009 18:43
Przepraszam,jeżeli ton faktycznie was uraził.Oto link do strony,która znalazłem informacje o tym chłopaku(żeby nie było,że sam to napisał):
http://niedoczytania.pl/?p=2749

Skąd w ogóle to moje zainteresowanie J.Kapelą?Dawno,dawno temu widziałem jakiś jego tekst na stronie independent.pl. Był,nie ukrywam,moim zdaniem dość słaby.
A wczoraj,gdy wróciłem do Poznania i zobaczyłem na słupie pojedynek poetycki J.Kapeli jako poety na imprezie "Made in Poznań" mało nie wryło mnie w ziemię.

Więc postanowiłem zaznać opinii o tym człowieku.Nie mam jakiś animozji z nim,ale tak czytając po forach recenzje jego książek to utwierdzam się w moim pierwszym wrażeniu na jego temat.

Tyle z mojej strony;)


Co do cicho- dziwie sie,że jeszzcze nie skomentowała mojego najnowszego wiersza;)



Debiutancki tomik "Rozcieńczanie nektaru" już w drodze;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
emily hawkins
Użytkownik

Postów: 23
Miejscowość: nowy kawęczyn
Data rejestracji: 12.03.08
Dodane dnia 16.04.2009 18:35
hm...
ten jakże ciekawy temat
wzbudził we mnie chęć pogłębienia nieco mojej wiedzy o niejakim jasiu kapeli bo dotychczas kojarzył mi się ze slamem a jako że kuglarstwo w poezji mnie nie interesuje więc siłą woli w/w również mnie nie interesował zbytnio...
no ale z racji że wzbudza ten kapela takie emocje portalowe no to sobie zgłębiłem co nieco (oczywiście nader powierzchownie no bo ile można zgłębić w jedno popołudnie?) na temat twórczości pana kapeli bo chyba twórczość a nie sama jakże barwna postać autora mnie interesuje...
no i po tym zgłębieniu (nawet tak niedogłębnym) wyszło na to że pan kapela o poezji sporo książek przeczytał samej poezji też sporo przeczytał a i napisał też kilka całkiem ładnych utworów poetyckich i jesli nawet jego twórczość nie jest mi specjalnie bliska ani wnętrza duszy mej nie łechce (no bo jak mówią mądrzy indianie gusta non disputandum czy cóś) to śmiało mogę stwierdzić że jaś kapela i tak na głowę bije te wszytskie stare baby które publikują na tym portalu...
cóż człowiek uczy się całe życie :o)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
Pan A
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 33
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 24.12.07
Dodane dnia 16.04.2009 17:08
Ja wiem że Kapela to ten, co prezerwatywy do książek dodaje. ; ]
Czytałem o nim kilka recenzji i żadna mię nie skusiła do zakupu czegokolwiek tego autora. Recenzje pantoflowe też nie zachęcają.


nie będziemy królami nie będziemy królami
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 16.04.2009 15:23
Dorota - dobrze, że TY to napisałaś :D


http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
Dorota Bachmann
Użytkownik

Postów: 258
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 12.10.08
Dodane dnia 16.04.2009 15:17
:D

Jakub - nieszuflada-style, nie czytałem, ale się wypowiem
jak kiedyś przeczytam takie zdanie i mi nie drgnie powieka, będę widziała, że przepracowałam w sobie temat :D

Repatriantka :D
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
emily hawkins
Użytkownik

Postów: 23
Miejscowość: nowy kawęczyn
Data rejestracji: 12.03.08
Dodane dnia 16.04.2009 11:48
zjawsko to dobre określenie...
najciekawsze w tym zjawisku jest to że wygląda jak chłopczyk a mówi głosem starego drwala :o)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 16.04.2009 11:41
tak sobie jeszcze pomyślałam, ze Jaś Kapela to nomen omen człowiek-orkiestra , dla mnie generalnie ZJAWISKO
najwidoczniej takie zjawiska są potrzebne
tak trochę a propos mojego ostatniego protest songu i po przeczytaniu wywodu Jakuba Winiarskiego na stronie BL z cyklu "samochwała w kącie stała" stwierdzam, iż nadal jestem idealistką mimo wieku podeszłego, co wróży mnie i mnie podobnym marny los w tzw "środowisku poetyckim"

ps. Kwiecieńka - rąbnęłam okulary i czapkę mojemu chłopu i go zmusiłam, by mnie pstryknął :)



http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 16.04.2009 10:53
o, Magda wyglądasz super!!! Co za zdjątko?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
magda gałkowska
Użytkownik

Postów: 947
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 16.04.2009 10:29
moja opinia jest bliska opinii Kwiecieńki
nie nazwałabym Kapeli ani beznadziejnym ani bardzo dobrym
na pewno jest fachowo wylansowany




http://www.zwiazanijezykiem.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś i inne kapele...
Kwiecieńka
Użytkownik

Postów: 60
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 16.04.2009 09:46
A może Pani Cicho nie odebrała pytania Miedzianina jako ironii i drwiny? Być może był to rodzaj prowokacji?
Inna rzecz, że trudno dziś nie wiedzieć nic o Kapeli Jasiu. Nawet w przedostatniej "Hurtowni książek" był on prezentowany wraz ze swoją nową powieścią o stosunku płciowym, który rzekomo nie istnieje.
Ja jestem głęboko rozczarowana tym "chłopakiem" w za dużym sweterku w kolorze ciepłego, jesiennego liścia.
Podczas rozmowy z Agnieszką Wolny-Hamkało zachowywał się jakby właśnie zszedł z trzepaka i nie wiedział co powiedzieć, a miał tylko trochę opowiadać o swojej własnej książeczce. Nieco to zastanawiające i żenujące, z jego postaci biła maniera człowieka "bywającego", znudzonego - może trochę "zblazowanego", ot chłopczyk, któremu dzięki dobrym układom i szczęśliwemu splotowi okoliczności, ktoś wydał książkę dla taniej sensacji i naturalnie kasy - głównie dostanie je wydawnictwo! Ale to także forma niezbyt drogiej reklamy! Zauważmy, że szum jaki robi się wokół tego chłopczyka, nie jest czyniony z powodu jakiejkolwiek wartości jego "wymłocin", ale raczej z powodu próby zakwalifikowania jego osoby do gatunku ludzkiego, a przez to rodzaju artystów z rzędu piszących inaczej.

Jednym słowem szkoda gadać, Jaśku jest "tfurcą dla prawdziwie twardych kobiet" i dzielnych "trzepakomanów", polecam lekturze, choćby po to, by móc coś na ten temat powiedzieć, pozdrawiam zainteresowanych
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
Kuba Sajkowski
Użytkownik

Postów: 479
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 16.04.2009 09:44
no dla mnie to raczej nieszuflada-style, czyli:

nie czytałem, ale się wypowiem, najlepiej autorytarnie, to więcej osób przeczyta mój wpis.




http://jacobsen64.blox.pl/html Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
Jarosław Trześniewski-Jotek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 163
Miejscowość: Mława/Warszawa
Data rejestracji: 01.12.08
Dodane dnia 16.04.2009 09:38
Kapela jest bardzo dobrym poeta, przeczytaj jego tomiki. Ten post przypomina wlasnie plotkarskie " Zycie na goraco" z czego Kapela wyraznie kpi.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Jaś Kapela -who is it?
miedzianin
Użytkownik

Postów: 12
Miejscowość: Legnica/Wrocław/Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 15.04.2009 16:14
Fragment recenzji jego książki pt."Stosunek seksualny nie istnieje:


Książka Jasia Kapeli pt.r1;Stosunek seksualny nie istniejer1; jest faktycznie, jak mówi widmowa recenzja, idealną książką do czytania w wannie. Jak również w windzie, w szkole na przerwie, w barze czekając na piwo, w kolejce w sklepie, gdy akurat nie ma w zasięgu ręki jakiejś gazetki reklamowej. Bo oprócz tego, że jest to książka mało porywająca, jest też bardzo niekonieczna. Żadnej rewolucji nie robi, ale to też nie musi być źle - we wstępie autor przyznaje, że chodzi mu o to, żeby było fajnie. Fajność jest spoko. Po prostu. Ot, taki autoerotyzm bez powodu z braku lepszych propozycji na spędzenie wieczoru.


Debiutancki tomik "Rozcieńczanie nektaru" już w drodze;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor Jaś Kapela -who is it?
miedzianin
Użytkownik

Postów: 12
Miejscowość: Legnica/Wrocław/Poznań
Data rejestracji: 10.03.07
Dodane dnia 15.04.2009 16:06
Cześc;) Mam pytanieczy ktoś z was słyszał o Jasiu Kapeli?Z tego co wiem on ma chyba 19 lat,bywa prawie "wszędzie" na salonach i pojedynkach poetyckich.

Co wiecie o tym chłopcu?czy jest on waszym zdaniem dobry czy jest "gwiazdą" raczej wylansowaną przez kilku jakiśtam osobników nazywających się pijarowcami- na "gwiazdę młodego pokolenia"?

Powiem szczerze -widziałem jego starsze utwory i nie zrobił na mnie jakiegoś niesamowitego wrażenia.
Skąd inąd wasza opinia interesuje mnie w kontekście mojego poetyckiego debiutu,bo zbieram siły i sponsorów,mam 20 lat.

Trochę zdziwiło mnie,że ten chłopak to coś na miarę "celebryta",chociaż w prasie to słowa o nim nie ma.

Proszę Was o opinię.


Debiutancki tomik "Rozcieńczanie nektaru" już w drodze;)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67036966 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005