poezja polska - serwis internetowy

STRONA GŁÓWNA ˇ REGULAMIN ˇ WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW ˇ IMAK - MAGAZYN VIDEO ˇ AKTUALNOŚCI ˇ FORUMśroda, 24.04.2024
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

PARNAS - POECI - WIERSZE

WIERSZE UŻYTKOWNIKÓW

KORGO TV

YOUTUBE

WIERSZE /VIDEO/

PIOSENKA POETYCKA /VIDEO/

IMAK - MAGAZYN VIDEO

WOKÓŁ POEZJI /teksty/

WOKÓŁ POEZJI /VIDEO/

RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW

KONKURSY 2008/10 (archiwum)

KONKURSY KWARTAŁU 2010 - 2012

-- KONKURS NA WIERSZ -- (IV kwartał 2012)

SUKCESY

GALERIA FOTO

AKTUALNOŚCI

FORUM

CZAT


LINKI

KONTAKT

Szukaj




Wątki na Forum
Najnowsze Wpisy
FRASZKI
Chimeryków c.d.
,, limeryki"
Co to jest poezja?
EKSPERYMENTY
playlista- niezapomn...
"Na początku było sł...
Ksiądz Jan Twardowski
Bank wysokooprocento...
Monodramy
Ostatnio dodane Wiersze
Ti ti ta
Oczekiwać złota od p...
GENEZA BUNTU
Od ust do ust...
walkwoman
taki spokój jest prz...
ISIDORE LILLIAN (oko...
Wieczór autorski alb...
Inferno
przesłanie bez przes...
Zobacz Temat
poezja polska - serwis internetowy | POEZJA I OKOLICE | O POEZJI
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
Ewa Włodek
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 64
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 17.01.11
Dodane dnia 21.03.2013 16:34
szacunek - ma Pani rację, Pani Agnieszko - jest podstawą właściwych relacji interpersonalnych. Wszędzie. Jeśli szanujemy samych siebie, to szanujeny równiez Wszystkich i wszystko w swoim otoczeniu. I to jest - colu.
Tych, którzy podchodzą do najszerzej pojętej rzeczywistości bez szacunku - znajdziemy wszędzie, i nie unikniemy ich. I dlatego - może warto zostać i własną kulturą osobistą, która przekłada się także na kulturę słowa - tworzyć przeciwwagę dla tego, co nie najelegantsze pod słońcem? Proszę się zastanowić, Pani Agnieszko...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r yt y k i na PP?
konto usunięte 55
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 08.03.13
Dodane dnia 21.03.2013 15:27
Tupać nie mam zwyczaju od wielu już lat. Dlatego zamiast tego proszę publicznie moderatorów, administratorów o USUNIĘCIE MOJEGO KONTA,[/b] bo chamem zostać nie chcę. A niestety, powiedzenie głosi, że "jak wpadniesz między wrony, musisz krakać, jak i one".
Nie chcę opluwać, nie chcę krakać. Chcę, by zarządzający tym portalem po prostu usunęli moje konto.




"nie trzeba świata sobą zachwycać"
(Jerzy Harasymowicz)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: A może o d n o w a k r yt y ki na PP?
abirecka
Użytkownik

Postów: 995
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 01.06.11
Dodane dnia 21.03.2013 14:51
Było gorzej, Pani Agnieszko :) Odsyłam Panią do komentarzy na temat moich pierwszych opublikowanych tu wierszy. Aż na pewien czas stąd się zabrałam :) Widzę jednak, iż jestem potrzebna, by Pani podobnym dodawać otuchy. Nie na zasadzie zagłaskiwania kota na śmierć, lecz wypowiadając swoje, nie obrażające nikogo, zdanie :)
Co do zaś Kościoła i jego krytyki, to na innym forum zdążyłam narobić sobie wrogów. Na szczęście swój charakter(ek) posiadam, w związku z czym, bez kłótni oraz awantur, jaki taki respekt sobie tam wytupałam :)))
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor A może o d n o w a k r y t y k i na PP?
konto usunięte 55
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 08.03.13
Dodane dnia 21.03.2013 12:11
Dzisiaj przypada Światowy Dzień Poezji, więc to w pewnym sensie i święto tego portalu. Jestem tu z Państwem, prowadzącym i użytkującym, słabiej i lepiej piszącym, od 2 tygodni. Dodam, że jest to obecność dość zaangażowana, więc i obserwacja moja nie jest taka pobieżna.

Kiedy tu się "zapisywałam", miałam ugruntowane pojęcie o polskiej poezji jej najlepszych twórców. A dzięki PP chciałam dowiedzieć się, co i jak piszą polscy poeci współcześni lub tacy, którzy mają aspiracje nimi się stać. Niestety nie byłam przygotowana na to, że spotkam się z odszczekiwaniem sobie wzajemnie i chamskim językiem zamiast zdrową krytyką.
Dlatego może przy okazji dzisiejszego święta poezji i poetów, warto pomyśleć, na jakim kształcie krytyki i jakim klimacie na PP mi zależy?
Wypowiem się, jako pierwsza w tej - mam nadzieję - dyskusji.
Dla mnie dużo ważniejsze od tego, czy zgadzamy się ze spojrzeniem autora, jego poglądami, jest to, j a k rozmawiamy z nim o jego tekście.
Jestem pewna, że większa k u l t u r a w y p o w i e d z i, szacunek dla drugiego człowieka, bez względu na jego poziom intelektu, talentu i warsztatu, byłyby z korzyścią dla tego miejsca i dla każdego z odwiedzających PP.
Dlatego może zamiast wygłaszać pesymistyczne wyroki, co do odnowy Kościoła, warto by było zastanowić się nad o d n o w ą k r y t y k i na PP?
Bo na nią mamy konkretny wpływ tu i teraz. Konstruktywna krytyka jest sztuką wymagającą mądrości i dojrzałości. Może warto zacząć się jej uczyć w praktyce?

Pomyślcie Państwo, ilu ludzi odeszło stąd nie dlatego, że byli słabeuszami pióra, tchórzami, ale dlatego, że nie chcieli stać się chamami i nie chcieli posługiwać się obecnie tu królującym ubliżającym językiem krytyki.

Nie wiem, kiedy usuną mi konto moderatorzy (bo wciąż milczą w tej kwestii) lub kiedy ukrzyżują moje teksty niektórzy użytkownicy, ale póki co - szydercom na zdrowie - wypisuję ten swój apel, by wolności słowa towarzyszył szacunek, a krytyka stała się konstruktywna.
Czy ktoś jeszcze jest za?
Edytowane przez konto usunięte 55 dnia 21.03.2013 15:54
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:
Pajacyk
[www.pajacyk.pl]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności
XVIII OkP o "Cisową ...
V edycja OKP im. K. ...
poezja_org
Spotkanie Noworoczne
Nagroda Literacka m....
VII OKL im. Bolesław...
XVIII Konkurs Liter...
Zaduszki literackie
U mnie leczenie szpi...
XXIX OKL Twórczości ...
Użytkownicy
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 6 438
Nieaktywowani Użytkownicy: 0
Najnowszy Użytkownik: Notopech

nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść wpisów
dokonywanych przez gości i użytkowników serwisu

PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

copyright © korgo sp. z o.o.
witryna jako całość i poszczególne jej fragmenty podlegają ochronie w myśl prawa autorskiego
wykorzystywanie bez zgody właściciela całości lub fragmentów serwisu jest zabronione
serwis powstał wg pomysłu Piotra Kontka i Leszka Kolczyńskiego

67058966 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.7 © 2003-2005